در اسپانیا به چند زبان صحبت می شود؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد که به عنوان بهترین آموزشگاه زبان اسپانیایی در ایران مشغول به فعالیت می باشد به شما نشان می دهد که در اسپانیا به چند زبان صحبت می شود؟ پس اگر دوست دارید زبان های دیگر به جز اسپانیایی را بدانید با ما همراه باشید.

در اسپانیا به چند زبان صحبت می شود؟
در اسپانیا به چند زبان صحبت می شود؟

اما در اسپانیا به چند زبان صحبت می شود؟

در سراسر جهان ۴۲۰ میلیون نفر اسپانیایی صحبت می کنند، که همچنین کاستلان نامیده می شود، و این چهارمین زبانی است که در جهان صحبت می شود. این زبان میراثی غنی دارد و مردم در طول قرن های زیادی از تکامل، تنوع های بسیاری از زبان را گسترش می داده اند که امروزه هنوز هم وجود دارند.

کاستیلی زبان رسمی ملی اسپانیا است. با این حال، زبان های رسمی یا غیر رسمی دیگری هستند که بر مبنای تنوع فرهنگی مناطق اسپانیایی صحبت می شوند که قسمت مهمی از میراث فرهنگی اسپانیایی را شکل می دهند. امروزه ۱۶ زبان مختلف (رسمی و غیر رسمی) در شبه جزیره ی ایبری و ۱۱ جزیره صحبت می شوند که قسمت مهمی از کشور هستند.

  • زبان کاستیل: همان طور که در بالا گفته شد، این زبان رسمی اسپانیا است و ۴۵ میلیون نفر در اسپانیا به آن زبان صحبت می کنند. این همچنین زبان حاکم در هر منطقه از اسپانیا است، حتی موقعی که آن ها چندزبانه باشند.
  • زبان کاتالان: کاتالان زبانی عاشقانه است که برای اصلش در کاتالونیا نام گذاری شده است، که در آن شمال شرقی اسپانیا و مناطقی از فرانسه را به هم متصل می کند. این زبان توسط ۴٫۶ میلیون نفر صحبت می شود و زبان ملی و تنها زبان رسمی آندورا است، و زبان رسمی جوامع مستقل اسپانیایی کاتالونیا، جزایر بالئاری و جامعه ی والنسیایی است.
  • زبان گالیسی: این زبان رسمی منطقه ی گالیس در گوشه ی شمال غربی اسپانیا کنار پرتغال است. زبان گالیسی توسط ۲٫۶ میلیون نفر در گالیس صحبت می شود. این زبان به زبان پرتغالی نزدیک است، چون گالیس و پرتغالی در دوران قرون وسطا با هم متحد بودند.
  • زبان والنسیایی: این زبان رسمی منطقه ای در اطراف شهر والنسیا است و توسط ۲ میلیون نفر صحبت می شود. این زبان در اجتماع والنسیایی در اسپانیا صحبت می شود و این اسم برای رجوع دادن به کاتالان در آن منطقه استفاده شد. در اجتماع والنسیایی، والنسیایی زبانی سنتی است و در کنار اسپانیایی از زبان های رسمی است.
  • – زبان باسک. به این زبان همچنین اوسکرا  می‌گویند و زبان رسمی سرزمین باسک از حوزه‌ی ناوارا است. این زبان توسط ۹۰۰٫۰۰۰ نفر تکلم می‌شود و یکی از قدیمی‌ترین زبان‌ها در اروپا است، حتی از لاتین هم قدیمی‌تر است. در مقایسه با همه‌ی زبان‌های دیگر اروپا که به یک خانواده‌ی زبانی (هندواروپایی، اورالی، ترکی و سامی) تعلق دارند، این یکی هیچ ارتباط عمومی با سایر زبان‌ها ندارد. به همین خاطر است که باسک، زبان منزوی نامیده می‌شود.
  •  زبان بالئریک. این نامی گروهی است برای گویش‌های کاتالانی که در جزایر بالئریک صحبت می‌شود و توسط ۶۰۰۰۰۰ نفر در مایورکا، مینورکا، ایبیزا و فرمنترا تکلم می‌شود. ویژگی متمایز  کاتالان در جزایر بالئریک بر اساس نوع مشخصی که در جزیره‌های مختلف صحبت می‌شود، تفاوت می‌کند.
  •  زبان اکسترمادورایی. این زبان همچنین به نام castúo  معروف است و توسط تقریباً ۲۰۰٫۰۰۰ نفر در منطقه‌ی شمال غربی مجمع مستقل اکسترمادورا و مناطق مجاور استان سالامانکا صحبت می‌شود.
  •  زبان کانتابری. کانتابری گروهی از گویش‌ها متعلق به زبان‌های آستوری-لئونی است. زبانی است متعلق قلمروها و نواحی مجمع مستقل کانتابری در شمال اسپانیا. این زبان توسط بیش از ۱۲۰٫۰۰۰ نفر در منطقه‌‌ای اطراف سانتاندر صحبت می‌شود و وجود آن با توجه به تعداد کم گویشورانش در خطر انقراض است.
  •  زبان آستوری. آستوری در خانواده‌ی زبان‌های ایبریِ غربی، یکی از انواع رومی به حساب می‌آید. تخمین زده می‌شود که در آستوری واقع در شمال اسپانیا ۱۰۰٫۰۰۰ نفر آن را به عنوان زبان اول و ۴۵۰٫۰۰۰ نفر آن را به‌عنوان زبان دوم به کار می‌برند.
  •  زبان آراگونی. این زبان همچنین به نام چاپوریو شناخته شده است و توسط ۳۰٫۰۰۰ نفر در دره‌های آراگون صحبت می‌شود. تنها زبان مدرنی است که از زبان قرون‌وسطایی ناوارو- آراگونی به وجود آمده است.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان اسپانیایی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.