چند نفر در جهان زبان انگلیسی را یاد می گیرند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش زبان انگلیسی را به افراد مختلف و در سراسر دنیا به صورت آنلاین آموزش می دهد. اما چند نفر در جهان زبان انگلیسی را یاد می گیرند؟ بیایید با یک حساب سر انگشتی به جواب این سوال برسیم.

چند نفر در جهان زبان انگلیسی را یاد می گیرند؟
چند نفر در جهان زبان انگلیسی را یاد می گیرند؟

واقعا چند نفر در جهان زبان انگلیسی را یاد می گیرند؟

تخمین زده می‌شود که بیش از یک میلیارد نفر هم اکنون در سرتاسر دنیا انگلیسی را یاد می‌گیرند و بر اساس اعلام بریتیش کانسل تا سال ۲۰۰۰ بیش از ۷۵۰ میلیون نفر انگلیسی را به عنوان زبان خارجی صحبت می کردند و به علاوه ۳۷۵ نفر آن را به عنوان زبان دوم استفاده می کردند. این عدد تا سال ۲۰۱۴ به ۱٫۵ میلیارد نفر برای کلّ زبان‌آموزان انگلیسی در سرتاسر دنیا افزایش پیدا کرد.

تفاوت میان این دو گروه به این صورت است: آن‌هایی که انگلیسی را به عنوان زبان خارجی صحبت می‌کنند از آن ندرتاً برای مسائل کاری یا لذت بهره می برند در حالیکه گروه دوم انگلیسی را به صورت روزانه به کار می برند؛ این اعداد تأثیر گذارد بر اساس گویشوران بالغ در سراسر دنیا تعیین می شود که انگلیسی را سر کار برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.

یک تصور غلط متداول وجود دارد که گویشوران انگلیسی به عنوان زبان دوم از انگلیسی برای برقرار ارتباط با گویشوران بومی استفاده می کنند چون ESL اگرچه مورد نیاز آن هایی است که در کشورهای انگلیسی‌زبان مانند انگلستان یا آمریکا زندگی یا کار می کنند اما به عنوان زبان آمیخته هم میان کشورهایی که انگلیسی زبان اول‌شان نیست کاربرد دارد.

رشد مستمر

در دنیایی جهانی شده تنها انتظار می رود که شمار یادگیرنده های زبان انگلیسی در سرتاسر جهان رو به فزونی رود. در واقع, از پیش بینی های اخیر انتظار می رود که تعداد کسانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی دوم یاد می گیرند, تا سال ۲۰۲۰ دو برابر یعنی نزدیک به دو بیلیون نفر شود.

به همین دلیل در سال های اخیر تقاضا برای انگلیسی به عنوان زبان دوم معلمان در خارج بالقوه افزایش یافته است, کشورهایی از هند تا سومالی معلم هایی می خواهند تا به خارج سفر کنند و دانش شان را از زبان انگلیسی با مردم شان به اشتراک بگذارند.

این امر شاید به دلیل فزونی گرفتن بازار شغلی/تجارت جهانی نیز باشد و زبان انگلیسی به عنوان رایج ترین زبان مقبول و تجارت بین المللی بر این طیف احاطه دارد. کشورهای بیشتر و بیشتری درگیر روند جهانی شدن مشارکت شغلی بین المللی هستند که خود منجر به بالاتر رفتن درخواست برای آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی می شود.