برای صحبت به زبان خارجی چه تعداد لغت احتیاج داریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بر این باور است که شما می توانید با چیزی حدود ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ کلمه می توانید مکالمات عادی یک زبان را کنترل کنید. پس برای صحبت به زبان خارجی چه تعداد لغت احتیاج داریم؟ را شاید متوجه شده باشید اما این مقدار از کلمات را چگونه باید بدست آورد. با ما همراه باشید تا در تهیه این لیست بهتر عمل کنید.

برای صحبت به زبان خارجی چه تعداد لغت احتیاج داریم؟
برای صحبت به زبان خارجی چه تعداد لغت احتیاج داریم؟

برای صحبت به زبان خارجی چه تعداد لغت احتیاج داریم؟ و چگونه لیست این کلمات را تهیه کنیم؟

باور این که ما می توانیم فقط تعداد کمی از لغات بسیار مفید را کسب کنیم و به نوعی شروعی به جلو در زبان داشته باشیم، ترغیب کننده است. این مورد هرگز برای ما پیش نیامده است. حتی یادگیری ‘کجا’، ‘چه وقت’، ‘چرا’ و غیره در تجربه ی ما خیلی کمکی نمی کند، چون عادت کردن به استفاده از این لغات یا حتی به یاد آوردن آن ها زمان زیادی می برد. ما برای عادت کردن به آن ها و به یک زبان جدید باید اغلب به آن ها بربخوریم.

تهیه ی لیستی از ‘سودمندترین’ لغات یک زبان کار سختی نیست. شما می توانید آن ها را جستجو کنید، یا فقط آن ها را به زبان خود تایپ کرده و به ترجمه ی گوگل منتقل کنید. شک داریم که این کار خیلی کمکی کند، حداقل در موارد دیگر کمکی نمی کند. شما باید بارها و بارها آن ها را در متون معنادار ببینید و بشنوید.

به همین دلیل است که ما ترجیح می دهیم روی پیدا کردن متون جالب برای گوش کردن و خواندن تمرکز کنیم. با متون راحت تر، و شاید نه خیلی جالب شروع می شود، اما تا جایی که ممکن است به زودی به متون چالش برانگیزتر و جالب تر می رسیم.

بسیاری از برنامه های اینترنتی ما را قادر می کند این کار را انجام دهیم. می توانیم لغات و عباراتی که معنی شان را نمی دانیم جستجو کنیم. ما می توانیم این لغات و عبارات را به منظور مرور گاه و بیگاه ذخیره کنیم. مفیدترین لغات، پرکاربرد ترین لغات، مدام در متونی که می خوانیم و می شنویم می آیند. تقریبا مثل جادو، در ترتیبی که نمی توانیم کنترلش کنیم به قسمتی از وجودمان تبدیل می شوند. اول آن ها را می فهمیم و بعد شروع می کنیم و آن ها را به یاد می آوریم.

پس سعی کنید تا می توانید خود را غرق در زبان کنید و کلمات مورد نیازتان را در برنامه های مختلف وارد کنید.