چه طور مهارت های رایتینگ PTE خود را تقویت کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به شما نشان می دهد که چه طور مهارت های رایتینگ PTE خود را تقویت کنید . با ما باشید تا بتوانید در این مهارت PTE نمره ای بالاتر از ۶۵ کسب کنید و راه را برای مهاجرت به استرالیا باز کنید.

how to ace pte writing
how to ace pte writing

اما چه طور مهارت های رایتینگ PTE خود را تقویت کنید:

PTE Essay writing خصوصاً می تواند تا حدی تسک هراس آوری باشد چون مستلزم این است که شما در جواب به یک تسک و فقط در ۲۰ دقیقه طرح ریزی کنید، بنویسید و یک مقاله ی استدلالیِ ۲۰۰-۳۰۰ لغتی را اصلاح کنید. بنابراین اگر مهارت های خلاقانه ی رایتینگ شما ضعیف باشند می تواند باعث شود که عملکرد خوبی نداشته باشید. برای شرکت کنندگانی که برای امتحانPTE آماده می شوند خطرات زیادی وجود دارد. تنها روش تقویت مهارت رایتینگ خود نوشتن، بازنویسی و سپس نوشتن ِدوباره به صورت همیشگی است. نوشتن هم مانند هر مهارت دیگر مستلزم زمان و انرژی کافی است تا به طرز قابل توجهی پیشرفت کند.

نوشتن با یک ایده شروع می شود. Journal Prompts جملات ساده ای هستند که می توانند یک نقطه ی شروع را برای شما فراهم کنند یعنی تفکری که به دقت آن را شرح داد. این تمرینی عالی برای نویسندگان سطح مبتدی است.

اجازه دهید تا به تعدادی مثال عمومی بپردازیم:

 • What are the turning points of your life?
 • What are some of the things that bring you happiness?
 • Pen down your regrets & how they could have turned around had you made a better choice.
 • What are the three things you would like to tell your future self?
 • Make a bucket list of adventures you would want to experience before you turn 50.

شما متوجه تمرین شدید درست است؟

با جلو رفتنِ زمان journal prompts می تواند به شما کمک کند:

 1. Increase your creativity by letting you exercise your imagination.
 2. In improving your proficiency & rate of practice.
 3. In saving your time by increasing your competency.
 4. In understanding your inner thoughts & motivations.

از آنها برای PTE استفاده کنید

کاملاً واضح است که ما در اینجا تلاش می کنیم تا دو مفهوم را با هم ادغام کرده و به نفع خود استفاده کنیم یعنی رایتینگ و Journal Prompts!

با Journal Prompts هیچ قانونی وجود ندارد یعنی تفسیرش آزاد است. پس استفاده از آن برای آموزش PTE خود راحت تر می شود. به علاوه وقتی صحبت از رایتینگ PTE می شود شما باید برای هر چیز و همه چیز آماده باشید. بعضی از تسک ها که احتمال دارد به شما کمک کنند تا برای امتحان PTE خود آماده شوید چیست؟

اجازه دهید تا در جستجوی یافتن تعدادی تسک متنوع باشیم تا بتوانید با آنها تمرین کنید و در نهایت نمره ی خوبی را در امتحان PTE بگیرید.

 1. جنسیت فیلم مورد علاقه ی خود را عوض کنید

این نسبتاً راحت است. فیلم مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید و جنسیت آن را عوض کنید. عوض کردن جنسیت به معنای ساده یعنی تغییر جنسیتِ شخصیت اصلی و سپس تحلیل این مورد که داستان چه طور می توانست متفاوت باشد (اگر اصلاً قرار بود متفاوت باشد). بعد آنها انگیزه ها و جاه طلبی های مشابهی دارند؟ آیا درگیری آنها عوض می شود؟ آیا الان کشمکش های بیشتری دارند؟ تلاش کرده و ایده پردازی کنید!

 • ۲-      ۵ سال بعد خود را در چه جایگاهی در زندگی خود مجسم می کنید؟

بلند پروازی ها و اهداف شخصی خود را که می خواهید در ۵ سال آینده به دستشان آورید بنویسید. این نقطه ی شروعی خوب برای آزمودن متن های نوشتاری خود است.

 • من می خواهم اعتراف کنم که مقصرم

موقع گفتن بعضی از احمقانه ترین اعترافات زندگی خود خوش بگذرانید! این تمرین باید باعث شود که سخت نگیرید و اعتماد به نفس لازم را برای مهارت های رایتینگ به شما دهد.

 • زندگی ام متفاوت می شد اگر

بعضی از تغییراتی که شما می خواهید در سبک زندگی فعلی خود اعمال کنید چیست؟ یا بعضی از مواردی که می توانستند دوره ی زندگی شما را تغییر دهند چیست؟ خلاق باشید!

 • بزرگ ترین ترس من این است

درباره ی عمیق ترین ترس های خود بنویسید و هدفتان این باشد که به دلیل اعترافِ محض از این موردِ مشابه کمی احساس آزادی کنید! شما احساس بهتری خواهید داشت و همچنین یاد می گیرید که چه طور نوشته ی خود را شخصی سازید.

وجود تمرینی خلاقانه می تواند هراس آور باشد اما به محض اینکه شروع کنید راحت تر می شود. و به زودی کیفیت نوشته تان بسیار بیشتر می شود. اگر شما به آموزش با آن ادامه دهید Journal prompts بسیار با ارزش هستند. مراحل مخصوصی وجود دارد که شما باید به صورت روزانه آنها را دنبال کنید تا فایده اش برایتان آشکار شود.

مرحله ی ۱ – هر روز یک تسک: تلاش کنید هر روز صبح یک تسک را در ژورنال بخوانید تا به یک عادت تبدیل شود.

مرحله ی ۲ – طرز تفکر: ایده پردازی کرده و افکار خود را در طول روز درباره ی تسک ساختار بندی کنید.

مرحله ی ۳ – بنویسید، بنویسید، بنویسید: قبل از اینکه به تختخواب بروید مقدار زمانی کافی را به نوشتن افکار خود اختصاص دهید.