چگونه در آزمون Speaking آیلتس متفاوت باشید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بارها بیان کرده است که یکی از دلایل اصلی پایین آمدن نمره شما در Speaking آیلتس حفظ کردن متن و بیان متن حفظ شده در آیلتس است. اما چگونه در آزمون Speaking آیلتس متفاوت باشید و دیگر حس کپی به ممتحن ندهید. با ما همراه باشید.

چگونه در آزمون Speaking آیلتس متفاوت باشید :

موقع شرکت در امتحان اسپیکینگ چه چیزی باعث تمایز شما از داوطلبان دیگر می شود؟

تعداد زیادی از داوطلبان در امتحان اسپیکینگ آیلتس شرکت می کنند اما نمره ی کلی شان متفاوت است، برای مثال، بعضی ها نمره ی ۷ یا بالاتر می گیرند در حالیکه بعضی افراد نمره ی ۶ یا کم تر دریافت می کنند. پس، تفاوت داوطلبی که نمره ۷ گرفته است نه نمره ی ۶ یا ۵ چیست؟ باید در روشی که این داوطلبان برای امتحان آماده می شوند تفاوت هایی وجود داشته باشد.

شما قادر نخواهید بود نمره ی کلی خود را در آیلتس بالا ببرید مگر اینکه این تفاوت را متوجه شوید. اجازه دهید تا این نکات متمایز کننده را به طور جزئی متوجه شویم:

داشتن اعتماد به نفس

یکی از عوامل اصلی که به خصوص طی امتحان روی اسپیکینگ شما اثر می گذارد این است که با اعتماد به نفس صحبت می کنید یا نه. اگر شما نگران باشید، موقع جواب دادن به سوالات زیاد مکث خواهید کرد و این روی عملکردتان اثر مخربی می گذارد. به یاد داشته باشید که اگر شما بیش از حد نگران باشید نمی توانید بهترین عملکرد خود را ارائه دهید، می توانید تلاش کنید که آرام، صبور و با اعتماد به نفس باشید. حالا، احتمال دارد شما به این فکر کنید که دست پاچه بودن در امتحان اسپیکینگ غیر قابل اجتناب است. بله! حق با شما است اما اینکه چه قدر روی دست پاچگی خود کنترل داشته باشید در اینجا باعث تفاوت می شود. به جای آن شما می توانید از این دست پاچگی برای صحبت آگاهانه و درست استفاده کنید.

بسط دادن جواب های خود

علاوه بر کارت یادآوری وقتی از شما سوالاتی هم پرسیده می شود باید بیشتر صحبت کنید، اگرچه نه برای ۲ دقیقه بلکه تا زمانی که دلایل را همراه با مثال ذکر کرده و ممتحن را راضی کنید. از ارائه ی پاسخی یک خطی یا یک کلمه ای (بله یا خیر) اجتناب کنید. اگر شما فقط بگویید “بله” یا “خیر” اما سوال را به طریقی دیگر بیان نکرده و آن را کاملاً بسط ندهید در واقع بدترین حالت جواب دادن است. با این حال، شما همچنین می توانید این مساله را در ذهن بسپارید که بسط دادن جواب به این معنا نیست که می توانید از موضوع مورد نظر خارج شوید و هر چیزی را  بگوییدکه ارتباطی با سوال ندارد (چه چیزی، کجا، چه زمانی، چه طور و غیره).