چگونه لهجه زبان خود را بهتر کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد داشتن لهجه خوب در زبان انگلیسی و یا هر زبان خارجی دیگر بسیار مهم می داند. پس سعی می کنیم برایتان روش هایی را معرفی کنیم که بر اساس آنها بدانید چگونه لهجه زبان خود را بهتر کنیم؟ پس با ما همراه باشید.

اما چگونه لهجه زبان خود را بهتر کنیم؟

چگونه لهجه زبان خود را بهتر کنیم؟
چگونه لهجه زبان خود را بهتر کنیم؟

لهجه هم مانند هر چیز دیگری در یادگیری زبان تماماً با توجه شروع می شود. شما باید عادت توجه کردن به خلاء بین جایی که هستید و جایی که می خواهید باشید را ارتقا دهید وگرنه هیچ اساسی برای ساختن وجود نخواهد داشت. به نکاتی که در زیر آورده شده است توجه کنید:

• شما لزوماً هیچ تکنیک مخصوصی را لازم ندارید. لیسنینگ فعال به خودی خود قوی و موثر است. با دقت به تلفظ لغات و عبارات گویشوران بومی گوش کنید – در فکر خود به آن ها جواب دهید و برای خود تکرار کنید.

• به آن چه که خود تولید می کنید هم گوش کنید و به صدا و ریتم لغات خود توجه کنید.

• موقع صحبت صدای خود را ضبط کنید و به آن گوش کنید. شما احتمالاً از تفاوت بین این که فکر می کردید صدایتان چه طور است و در واقعیت چگونه است، شگفت زده خواهید شد. صدای یک گویشور بومی را هم موقع گفتن چیزهای مشابه ضبط کنید و به تفاوت ها توجه کنید. شما برای این یک دوست یا شریک تبادل زبانی لازم خواهید داشت!

• امتحان کنید که آیا شما می توانید همزمان با یادگیری، ریتم ها یا ملودی ها را به عبارات مرتبط کنید. یک عبارت جالب یا سخت را انتخاب کنید – بارها به آن گوش کنید و توجه کنید که آیا هیچ ملودی یا ریتمی پدیدار می شود یا نه. تلاش کنید تا حس های دیگر را هم در یادگیری خود شامل کنید (دست زدن، زمزمه کردن، آواز خواندن و غیره).

• آهنگ ها را بیاموزید. خواننده ها باید صداهای تکی را خیلی با دقت بیان کنند (واج) تا بقیه متوجه شوند، پس آهنگ ها منبعی عالی برای تلفظ هستند. تلاشی که در حفظ کردن ترانه ها‌ به زبان خارجی وجود دارد و آن فرایند فکری که در لغات مرتبط با ملودی ها است به این معنا است که شما به صداهای لغات توجه خیلی زیادی دارید. در فرایند، تلفظ شما سریع پیشرفت می کند. شما در این فرایند لغات جدید زیادی هم می آموزید. اگر در زبان مقصد شما فرهنگ کارائوکه وجود دارد آن گاه انگیزه ای عالی را در اختیار دارید (و به طور بالقوه شب های خجالت آور زیادی را در پیش دارید)!