چگونه مدرس آنلاین آموزش زبان را انتخاب کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزان مشتاق دوره های آنلاین توصیه هایی را می کند که چگونه مدرس آنلاین آموزش زبان را انتخاب کنیم؟ اگر شما هم این دوره ها را دوست دارید حتما این مطلب را دنبال نمایید.

چگونه مدرس آنلاین آموزش زبان را انتخاب کنیم؟
چگونه مدرس آنلاین آموزش زبان را انتخاب کنیم؟

اما چگونه مدرس آنلاین آموزش زبان را انتخاب کنیم؟

انتخاب یک معلم زبان نیازمند کلاه خبرنگاری است. باید تا آنجا که می توانید راجع به آن ها یاد بگیرید و از آنجا که احتمالاً مایل ها با هم فاصله دارید، نوشیدن یک فنجان قهوه (که معمولاً در مصاحبه کاربرد دارد) اصلاً امکان ندارد. شما باید در مورد گردآوری اطلاعاتتان خلاق و مبتکر باشید.

پس در اینجا به کارهایی که باید انجام شود اشاره می­ کنیم:

پروفایل معلم و نظرات درباره ی او را بخوانید

پروفایل هر معلم را به دقت بخوانید. بدانید که این شناخت هر فرد از خودش است. شما از طریق خواندن راجع به کاندیدای بالقوه ی خود می توانید چیزهای زیادی بدانید. بله درست است که بیش از ۱۰ سال به تدریس زبان پرداخته است اما آیا حس شوخی کردن هم دارد؟ آیا میتوانید صمیمیت و توجه را میان خطوط احساس کنید؟ آیا خودش را خیلی دست بالا می پندارد؟ و چیزهایی از این قبیل.

به عکس پروفایل و زمینه ی آن نگاه کنید. احتمالاً معلم در طول جلسات هرگز به این اندازه زیبا یا خوشتیپ نخواهد بود اما آیا لبخند و حالت آنها مشوق یادگیری خواهد بود؟ آیا عکس پروفایل حس و حالی بد را دارد؟ یک عکس یقیناً می تواند به جای هزاران لغت صحبت کند.

نظرات راجع به معلم و امتیازاتش را بخوانید. مجدد تأکید می کنیم که بین خطوط را بخوانید. یک معلم شاید امتیازاتی عالی داشته باشد اما این سؤال را بپرسید: چرا؟ آیا به خاطر این است که واقعاً خوب درس می دهد یا به خاطر اینست که مهربان است؟ یا بامزه است؟

در گروه های اینترنتی جویای توصیه های معلمین شوید

سپس به گروه های اینترنتی بروید و جویای توصیه های افرادی شوید که برای مدتی در کلاس های آنلاین شرکت کرده اند. فقط راجع به معلمی که باید بگیرید سؤال نکنید، همچنین درباره ی معلمینی بپرسید که باید از آنها اجتناب کنید. حتی بهتر از این، اگر امکانش هست راجع به نقاط قوت و ضعف معلمین مختلف بپرسید. مردم خوشحال خواهند شد که چند نفری را که خیلی خوب هستند پیشنهاد بدهند. همچنین خواهید دانست (از شیوه ی نوشتار آن ها) که مردم چقدر در پیشنهاد دادن معلم مشتاق هستند.