منابع آموزش زبان ایتالیایی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این سوال پاسخ می دهد ک منابع آموزش زبان ایتالیایی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟ وقتی می خواهید یک کتاب آموزش زبان ایتالیایی بخرید باید به چه نکاتی توجه کنید. برای داشتن جواب با ما همراه باشید.

منابع آموزش زبان ایتالیایی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟
منابع آموزش زبان ایتالیایی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

منابع آموزش زبان ایتالیایی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

دوزبانه یا فقط ایتالیایی؟ مبتدی یا پیشرفته؟ کتابچه‌ی راهنمای اصلاحات جیبی یا کتاب درسی در سطح دانشگاه؟

همزمان که به دنبال منابع باکیفیت ایتالیایی می‌گردید تا به شما کمک کند از سطح یک مبتدی به سطح مکالمه‌ای برسید، سریع متوجه خواهید شد که گزینه‌های زیادی دارید. اگرچه می‌توانید از دوستان و سایر دانش‌آموزان پیشنهاداتی دریافت کنید، گاهاً آنچه برای آن‌ها مؤثر بوده برای شما کارساز نخواهد بود.

برای کمک به شما در اجتناب از دام خرید هر منبعی که می‌بینید، در اینجا به تعدادی پرسش اشاره می‌کنیم که پیش از خرید آنلاین کتاب درسی یا برنامه‌ی صوتی از خود بپرسید.

من در چه سطحی هستم؟

اینکه چه منبعی برای شما بهترین است تا حدّ زیادی به این بستگی دارد که در کجای سفر یادگیری زبان‌تان هستید.

اگر مبتدی هستید، بهتر است کتاب‌هایی را بخواهید که شامل صوت، توضیحات واضح گرامری، و فرصت‌های بسیاری برای مرور آن‌چه آموخته‌اید، هستند. یک مثال عالی برای دوره‌ی مبتدی که به این منوال پایه‌ریزی شده Assimil for Italian می‌باشد. با این‌حال، دوره‌های عالی بسیاری دیگری وجود دارند که طرح‌بندی مشابهی را ارائه می‌دهند. وقتی برنامه‌ی اصلی خود را پیدا کردید- برنامه‌ای که قرار است به طور روزانه با آن کار کنید – می‌توانید در انتخاب منابع پشتیبان مانند کتاب‌های تمرین گرامر انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشید.

اگر از طرف دیگر، در سطح متوسط هستید و به دنبال پیشرفت به سطح پیشرفته هستید، شاید اصلاً نیازی به منابع یادگیری نداشته باشید. در واقع، آنچه احتمالاً برای‌تان بیشترین فایده را دارد عبارت است از جلسات خصوصی یک نفره تا فرصت زیادی برای تمرین ایتالیایی گفتاری و محتوای بومی مانند رمان‌های ایتالیایی، برنامه‌های تلویزیونی ایتالیلی یا پادکستهای ایتالیایی داشته باشید.

در سطح شما ایده‌آل این است که وقتی دنبال معنای لغات جدید می‌گردید شروع به استفاده از دیکشنری‌های تک‌زبانه مانند Treccani کنید.

اهداف من چه هستند؟

آیا در حال سفر به ایتالیا هستید و می‌خواهید عبارات حیاتی را بیاموزید؟ شاید دارید به میلان منتقل می‌شوید و یا شاید می‌خواهید با خویشاوندان ایتالیایی خود صحبت کنید.

اهدافتان هرچه باشند، وقتی عاقلانه انتخاب کنید، منابع شما می‌توانند به گسترش یادگیری‌تان کمک کنند.

برای مثال اگر بخواهید ایتالیایی یاد بگیرید تا در دانشگاه بولونیا شرکت کنید قطعاً باید آزمون C1 CILS را بدهید، بنابراین کتاب آماده سازی برای آزمون CILS باید در صدر فهرست کتاب‌های حتمی شما برای خرید باشد.

شامل فایل های صوتی هم می‌شود؟

بخش تلفظ در بسیاری از منابع یادگیری مورد چشم‌پوشی قرار می‌گیرد و توضیح کوتاه یک یا دو صفحه‌ای دارد. این جای تأسف دارد چون تلفظ بخش بزرگی از مطالبی است که به زبان‌آموز کمک خواهد کرد در هنگام صحبت به زبانی خارجی احساس اعتماد به نفس داشته باشد. دیگر اینکه، تلفظ نقشی بسیار بزرگ در اولین تأثیرها (روی دیگران) بازی می‌کند.

با در نظر داشتن این مطلب، واضح است که نمی‌توان بیخیال تلفظ شد و به چند نکته درباره‌ی صامت‌ها بسنده کرد. بنابراین باید چیزی باشد که دائماً در طول زمان تمرین می‌شود. بهترین راه برای اینکه شانسی برای بهبود دائم تلفظ‌‌تان داشته باشید این است که برای منابعی که به شما محتوای شنیداری فراوان می‌دهند توجه ویژه کنید. همچنین مهم است که محتوای شنیداری فقط شامل کلیپ‌های صوتی از یک لغت یا یک عبارت نباشد بلکه همه‌ی جملات کامل یا دیالوگ‌ها را نیز در بر بگیرد تا بتوانید جریان واقعی یک مکالمه را بشنوید یا ببینید لغات مخصوص چگونه در بافت استفاده می‌شوند.

چه زمانی ایجاد شد / آخرین دفعه به روز رسانی شد؟

در حالی که تعدادی منابع کلاسیک عالی وجود دارد، خیلی از منابعی که قبل از دهه ی پیش چاپ شدند منسوخ خواهند شد.

مطمئناً، آن ها هنوز برای بعضی ها مفید خواهند بود، مانند قوانین سخت گرامری یا لغات، اما زبان آن قدر سریع تغییر می کند که اگر شما از آن ها استفاده کنید احتمالاً سن‌تان بیش تر از آن چه که هستید نشان خواهد داد. موقع خرید منابع، آن هایی را بخرید که به تازگی به روز رسانی شده اند تا مرتبط ترین اطلاعات را داشته باشید و از لغات یا ساختار گرامریِ منسوخ استفاده نکنید.