ترس از آیلتس و راه های غلبه بر آن

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد از بسیاری از زبان اموزان شنیده است که از ایلتس هراس دارند. امروز می خواهیم از ترس های معمول در آیلتس و روش های غلبه بر آن صحبت کنیم. پس بیایید به ترس از آیلتس و راه های غلبه بر آن در این مقاله بپردازیم.

ترس از آیلتس و راه های غلبه بر آن را چطور می توان تجربه کرد:

how to conquer ielts stress
how to conquer ielts stress

مانند هر امتحان، مردم از آزمون آیلتس هم هراس دارند. این ترس به دلیل سوالات مختلفی است که مدام آنها را به فکر فرو می برد. بررسی کنید که آیا شما هم سوالات زیر را در ذهن خود دارید؟

  • آیا نمره ی دلخواه خود را کسب می کنم؟
  • آیا می توانم نمره ی ۷ بگیرم؟
  • آیا می توانم در رایتینگ نمره ی ۷ بگیرم؟
  • من برای مهاجرت در هر مدول نمره ی ۶ لازم دارم، این دفعه می توانم از پسش برآیم؟
  • من می خواهم پذیرش دانشگاه آکسفورد را بگیرم، آیا قادر خواهم بود تا در هر ماژول نمره ی ۷ بگیرم؟

مردم مختلف اهدافی برای کسب نمره های مختلف در آیلتس دارند. اجازه دهید رایج ترین ترس های شما را برای شرکت در امتحان آیلتس مورد بحث قرار دهیم و تلاش کرده و بر آنها غلبه کنیم.

ماژول لیسنینگ آیلتس

اگر قسمت صدای ضبط شده را انجام ندهم چه؟

لیسنینگ درباره ی تمرکز است و فقط وقتی می توانید در این بازی برنده شوید که تا زمان توقف صدای ضبط شده متمرکز باشید. اینجا است که متمرکز ماندن و اجتناب از حواس پرتی ها برایتان سخت می شود و این احتمالاً باعث کم شدن نمره تان خواهد شد.

راه حل:

امتحانات لیسنینگ بیشتری را انجام دهید تا نقاط ضعف خود را بدانید. هر موقع که شما یک آزمون لیسنینگ را کامل می کنید، جواب های خود را بررسی کرده و اشتباهاتتان را هم تحلیل کنید. سپس دفعه ی بعد که یک آزمون لیسنینگ را کامل می کنید هشیارتر باشید و حواستان را بیشتر جمع کنید.

بیشتر تلاش کنید تا در سراسر امتحان ۱۰۰% متمرکز باقی بمانید. مثبت اندیش باشید. فقط روی امتحان خود تمرکز کنید!

نکته ی دیگر این است که یادداشت های کوتاه بردارید و مطلبی مهم از صدای ضبط شده را بنویسید.

ماژول ریدینگ آیلتس

اگر امتحان ریدینگ را به موقع کامل نکنم چه؟

بزرگ ترین هراس در مدول ریدینگ کامل کردن همه ی سوالات در ۱ ساعت است که شامل انتقال جواب ها هم می شود. در نتیجه، شما هراس دارید که زمان به پایان برسد و قبل از اینکه سوالات خود را به پاسخ نامه انتقال دهید ممتحن برگه تان را بقاپد. از اول تا آخر امتحان ریدینگ این اندیشه در ذهن شما است.

راه حل:

مدیریت زمان مهمترین مهارتی است که شما در امتحان ریدینگ لازم دارید. مدیریت زمان به معنای تقسیمِ درست زمان برای سه متن است.

به چک کردن زمان سنج ادامه دهید تا بتوانید سطح سرعت خود را در حل سوالات دنبال کنید.

زمان زیادی را صرف یک سوال به خصوص نکنید. به جای آن، حدس بزنید و به سراغ سوال بعدی بروید. شما احتمالاً کنار این نوع سوال یک علامت هم می گذارید تا اگر زمان اضافه آوردید دوباره دقیق تر به آن سوال بپردازید.

ماژول رایتینگ آیلتس

اگر موضوعی بدهند که من نتوانم ایده ای پیدا کنم و درباره اش بنویسم چه؟

این موقعیت کاملاً رایج است و شاگردانی را که زیاد در زندگی خود دست به قلم نشده اند می هراساند. وقتی سوالی برای نوشتن مقاله به شاگردان داده می شود، زمان زیادی را صرف فکر کردن به ایده هایی برای نوشتن در پاراگراف های بدنه می کنند. معمولاً دلیلش هراس از نوشتن مطلبی غلط یا غیر مرتبط است.

راه حل:

آماده سازی و تمرین دو مساله ی مهم هستند که به شما کمک می کنند تا به این موقعیت در امتحان غلبه کنید.

مقالات زیادی را به همراه نمونه جواب ها بخوانید تا برای آنچه که باید بنویسید ایده بگیرید و در نتیجه، قادر باشید تا ایده های بقیه را در ذهن خود جذب کنید.

ماژول اسپیکینگ آیلتس

موقعیت هراس آوری که شما احتمالاً با آن روبه رو می شوید، به خصوص اگر دفعه ی اولی باشد که در امتحان شرکت می کنید این است که موقع صحبت کردن به دنبال محتوا بگردید. بسیاری از مردم که خیلی عادت به صحبت کردن ندارند معمولاً در قسمت کارت یادآوری گیر می کنند. هراس های دیگری که احتمال دارد شما موقع صحبت کردن داشته باشید می تواند به مکث های زیاد و خطاهای گرامری مربوط باشد.

راه حل:

خواه مساله مکث کردن باشد، یا فقدان محتوا یا هراس از صحبت کردن بدون خطاهای گرامری، تمرین باعث می شود عالی شوید.

بهترین راه حل این است که موقع آماده شدن برای امتحان اسپیکینگ در خانه صحبت کنید و صدای خود را ضبط کنید.