چگونه بر اضطراب آزمون آیلتس غلبه کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد استرس آزمون را بسیار در کسب نمره مهم می داند. از این رو می خواهیم به این مسئله بپردازیم که چگونه بر اضطراب آزمون آیلتس غلبه کنیم ؟ پس با ما همراه باشید.

چگونه بر اضطراب آزمون آیلتس غلبه کنیم
چگونه بر اضطراب آزمون آیلتس غلبه کنیم

اما چگونه بر اضطراب آزمون آیلتس غلبه کنیم :

هیچکس امتحان را دوست ندارد و آیلتس هم یکی از آن‌ها است. اغلب دانش‌آموزان نگرانی‌های مشخصی برای آزمون آیلتس دارند که به نوبه‌ی خود موجه است. بخش‌های زیادی در آیلتس وجود دارد که ترسناک هستند مگر آن‌که دانش‌آموزان بدانند چگونه به مصاف‌شان بروند.

۱) شما تنها نیستید:

اول از همه شما تنها کسی نیستید که به نوعی از آزمون آیلتس می‌ترسد. دانش‌آموزان اغلب به خاطر بخش‌های مختلف آیلتس احساس ترس دارند . این پیچیدگی‌ها به تناسب‌شان تغییر می‌کند.

۲) آماده شوید:

هیچ چیزی مثل موفق نشدن در آزومن آیلتس نیست. اگر نتوانستید نمره‌ی مورد نیاز را بگیرید نگران نباشید چون فرصتی دیگر خواهید داشت که امتیازتان را افزایش دهید. تا جایی که می‌توانید تمرین کنید تا بر ترس خود از آزمون آیلتس غلبه کنید. اولاً این باعث افزایش اعتماد به نفس‌تان برای مقابله با هر نوع مشکلی می‌شود. از این گذشته قادر خواهید بود صرفنظر از میزان شک و فشاری که احساس می‌کنید، بهترین عملکردتان را داشته باشید.

۳) صرفاً آزمونی دیگر است:

اغلب داوطلبان به خاطر جوّی که توسط دیگران برای آزمون با اعتبار آیلتس درست شده است، شدیداً مضطرب می‌شوند. این آزمون صرفاً برای این درست شده ایت که سطح مهارت شما در زبان انگلیسی را بسنجد، تا با سطح تحصیلی در هنگام درس خواندن در خارج از کشور هیچ مشکلی نداشته باشید.

۴) بیشتر تمرین کنید:

این تنها راه حل برای غلبه بر ترس آزمون آیلتس است. تمرین به شما کمک خواهد کرد که از نقاط ضعفتان اگاه شوید تا بتوانید برای تبدیل آن‌ها به نقطه‌ی قوت تلاش کنید. از معلمین کمک بگیرید، تلاش کنید به محتوای امتحانی مختلف دسترسی پیدا کنید تا به طرزی مؤثر یاد بگیرید.

۵) کمک بگیرید:

از معلمین‌تان تا حد امکان کمک بگیرید. با دوستانی که اخیراً آزمون آیلتس را داده‌اند راهنمایی بخواهید. اگر به کمک افراد حرفه‌ای آموزس دیده به طور مناسبی برای آزمون آماده شوید، اعتماد به نفس‌تان قطعاً افزایش می‌یابد و به نمره‌ی خوب آیلتس منجر منجر می‌شود.