چگونه بر استرس آزمون PTE غلبه کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز بررسی می کند که چگونه بر استرس آزمون PTE غلبه کنیم؟ آزمون PTE از آزمون هایی است که نیاز به سرعت عمل بسیار زیاد دارد و در صورتی که نتوانید خوب عمل کنید نمره مورد نظرتان را کسب کنید. پس بیایید ببینیم چطور استرس آزمون PTE را شکست دهیم؟

how to control pte exam stress
how to control pte exam stress

اما چگونه بر استرس آزمون PTE غلبه کنیم؟

اغلب ما قبل از هر امتحانی که می دهیم استرس می گیریم. یکی از امتحاناتی که اغلب ما که می خواهیم در خارج از کشور تحصیل کرده یا کار کنیم باید در آن شرکت کنیم PTE است. اگرچه این یک امتحان ساده ی انگلیسی است شما می توانید قبل از امتحان استرس بگیرید و نگران این باشید که آیا قادر خواهید بود تا به خوبی از پس آن برآیید یا نه. یکی از روش های غلبه بر استرس این است که از قبل خود را خوب آماده کنید.

  • شما می توانید با شرکت در امتحانات آزمایشی مختلف تمرین کنید و این آزمون ها می توانند باعث شوند که برای شرکت در PTE اعتماد به نفس داشته باشید.
  • متوجه این مساله باشید که امتحان درباره ی چیست. این یکی آزمون زبان انگلیسی است، اما به طور متفاوتی هر چهار جنبه ی مختلف را به نمایش می گذارد – ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ، و لیسنینگ. هر مدول به انواع مختلفی از سوالات تقسیم می شود. شما باید از هر جزئیات امتحان به خوبی آگاه باشید، مانند قالب، مدول ها، انواع سوالات، و الگوی نمره دهی.
  • درست مانند هر امتحان دیگری، در مرکز آزمون PTE هم تعدادی داوطلب حضور دارد، که یعنی تا حدی عوامل حواس پرتی وجود دارد. اما، این می تواند کمی بیشتر از هر امتحان دیگری آزار دهنده باشد. دلیلش این است که مدول های اسپیکینگ و لیسنینگ می توانند خیلی پر سر و صدا باشند. بنابراین، باید آماده باشید تا در محیطی پر سر و صدا امتحان خود را بدهید در این صورت وقتی واقعاً در آزمون PTE شرکت می کنید راحت هستید.
  • یک امتحان انگلیسی است، اما موضوع فقط تایپ کردن نیست. مدول های دیگری هم دارد که شامل ریدینگ، اسپیکینگ، و لیسنینگ هم می شود. پس، لازم نیست که شما فقط مهارت های تایپ کردن خود را تمرین کنید، بلکه بقیه ی مهارت های ارتباطی را هم باید تمرین کنید. جلوی یک آینه، یا با دوستان و خانواده ی خود تمرین کنید. صرف نظر از اینکه می توانید یا نه فقط به انگلیسی صحبت کنید. شما قادر نخواهید بود در زبان راحت باشید مگر اینکه این را به یک عادت تبدیل کنید.