چطور استرس آزمون تافل را کاهش دهد؟

اگر آزمون تافل دارید حتما باید استرس خود را کنترل کنید، اما چطور؟

شرکت در امتحان تافل همیشه تجربه ای اعصاب خرد کن است چون شما باید نمره ی به خصوصی را کسب کنید. شما زمان فراوانی را صرف آموزش می کنید تا سر جلسه ی امتحان حاضر شوید. شما هفته ها مشغول آماده سازی خود بوده اید اما ممکن است مرکز آزمونی که در آن حاضر می شوید پرسروصدا یا شلوغ باشد. شما نتوانستید شب قبل را خوب بخوابید. ما نتوانستیم هیچ کاری در رابطه با آن مسائل انجام دهیم، اما آماده سازی موثر خود برای تافل یکی از هوشمندانه ترین مواردی است که شما می توانید انجام دهید تا شانس خود را برای کسب نمره ای خوب در امتحان بالا ببرید. در اینجا ۴ نکته ی موثر برای آماده سازی در تافل و اینکه چطور استرس آزمون تافل را کاهش دهد؟ اشاره می کنیم.

آموزش تافل فوق فشرده

اگر باید سریع در آزمون تافل شرکت کنید، اگر مطلب بالا را نخوانید ممکن است بسیار ضرر کنید.

چطور استرس آزمون تافل را کاهش دهد؟
چطور استرس آزمون تافل را کاهش دهد؟

چند نکته برای کنترل راحت تر استرس آزمون تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مقاله به روشهایی اشاره می کند که بسیار برای شما در جهت کنترل اضظراب ازمون تافل کمک می کند. حتما این موارد را بخوانید و سعی کنید که آنها را به کار ببرید تا بدانید چطور استرس آزمون تافل را کاهش دهد؟

 • یادداشت برداری موثر Note Taking

در طول تافل، شما فقط یک دفعه فرصت گوش دادن به کلیپ های صوتی را دارید. سپس شما باید به سوالات جواب دهید، و درباره ی موضوعی که شنیدید صحبت کنید یا بنویسید. چون شما اجازه ندارید صدای ضبط شده را دوباره پخش کنید باید شنونده ای ماهر شوید یا اینکه یادداشت بردارید. شما باید به خود آموزش دهید تا به زبان بومی تان یا به انگلیسی یادداشت بردارید. خوب است که در وقت آزاد خود یادداشت برداری را یاد بگیرید، بدون اینکه اطلاعات مهمی را که گویشور می گوید از قلم بیندازید. شما باید کلیپ های صوتی متعدد با زمان و سرعت مختلف را امتحان کنید سپس دوباره به کلیپ گوش دهید و مشخص کنید که یادداشت هایتان چه قدر دقیق هستند. شما باید به مواردی مانند ترتیب یادداشت ها و خوانا بودن دستخط خود توجه کنید. شما باید قادر باشید تا با اطمینان یادداشت بردارید و همه ی اطلاعات مهم را بنویسید و این کار موقع شرکت در امتحان تافل و همچنین در مطالعات بعدی تان فوق العاده باعث راحتی شما می شود.

 • در امتحانات آزمایشی شرکت کنید

شما موقع آماده شدن برای امتحان تافل همیشه روی کسب نمره ی به خصوصی متمرکز می شوید. شما در طول زمان آماده سازی برای امتحان تافل با شرکت در امتحانات آزمایشی می توانید مشخص کنید که اصلاً به هدف خود نزدیک تر شده اید یا نه. آزمون های آزمایشی تداعی کننده ی محیطی هستند و سوالاتی را ارائه می کنند که شما در روز امتحان با آنها روبه رو خواهید شد. روش های متعددی برای شرکت در امتحان آزمایشی تافل وجود دارد، مانند امتحانات آنلاین که شما باید به دنبال آنها هم باشید.

 • هر روز بخوانید

حتی گویشوران بومی زبان انگلیسی با خواندن روزانه ی روزنامه ها، و مقالات دایره ی لغات خود را بالا می برند. شما هر چه بیشتر بخوانید بیشتر مفاهیم نوشتاری، لغات، و تلفظ ها را یاد می گیرید. هر چه بیشتر بخوانید، مهارت های خواندن خود را بالا می برید. زیاد بخوانید تا حیطه ی موضوعاتی که در آنها راحت هستید را گسترده تر سازید. شما نمی توانید پیش بینی کنید که در آزمون تافل چه موضوعاتی می آید، پس همیشه خوب است که اطلاعات بیشتری داشته باشید.

 • به پادکست ها گوش دهید

برنامه های رادیوییِ انگلیسی زبانِ زیادی به شکل آنلاین وجود دارند که شما قطعاً می توانید از آنها لذت ببرید. گوش دادن به گویشوران بومیِ انگلیسی زبان که با سرعتی عادی به انگلیسی صحبت می کنند توانایی های لیسنینگ شما را بالا می برد. شما می توانید با تقلید تلفظ های گویشور، مهارت های انگلیسی صحبت کردنِ خود را هم تقویت کنید. تلاش برای فهم صدای ضبط شده خسته کننده تر از فهم یک محتوای ویدئویی است چون شما فرصت مشاهده ی سرنخ های مشابه را در بافت متن ندارید. پس برای تمرین لیسنینگ به جای تماشای فیلم یا برنامه های تلویزیونی به زبان انگلیسی گوش دادن به پادکست ترجیح داده می شود.

آموزش تافل و آماده سازی از طریق Next World Education

Next World Education  آموزش آنلاین و آموزش حضوری در کلاس را برای IELTS Coaching, TOEFL Coaching، و PTE Coaching ارائه می دهد که در , برگزار می شوند. ما هم کلاس های آنلاین و هم کلاس های حضوری را ارائه می دهیم. بعضی از مزایای آموزش در Next World Education در ادامه آورده شده است

 1. گروه ها و زمانبندی های انعطاف پذیر
 2. گروه های کم جمعیت
 3. استادهایی با مدارک CELTA و DELTA. توسط British Council و Pearson هم آموزش دیده اند.
 4. منابع رایگان دوره ها
 5. راهنمایی برای اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت
 6. امتحان آزمایشی و تحلیل مداوم عملکرد
 7. تکنیک های موثر برای کسب نمره ی دلخواه در بار اولی که در امتحان شرکت می کنید.

حالا که فهمیدید چطور استرس آزمون تافل را کاهش دهد؟ پس دیگر نباید نگران چیزی باشید و بروید راحت بخوابید 🙂