چگونه با اضطراب کمتر به زبان فرانسه صحبت کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مقاله مفصل می خواهد نشان دهد که چگونه با اضطراب کمتر به زبان فرانسه صحبت کنیم؟ و بتوانیم با استرس کمتر و به راحتی زبان فرانسه را برای ارتباط با دیگران به کار ببریم. پس با ما همراه باشید.

چگونه با اضطراب کمتر به زبان فرانسه صحبت کنیم؟
چگونه با اضطراب کمتر به زبان فرانسه صحبت کنیم؟

اما چگونه با اضطراب کمتر به زبان فرانسه صحبت کنیم؟

۱- با خود به فرانسوی صحبت کنید

احمقانه به نظر می رسد؟ فقط اجازه ندهید تا بقیه موقع انجام این کار مچ شما را بگیرند. اما جدی، تلاش کنید تا مکالمه ای را در فرانسویِ کامل با خود شروع کنید، ترجیحاً جلوی یک آینه باشد. شما با این روش قادر خواهید بود تا شکل گیری درست تلفظ را در دهان خود مشاهده کنید، و چگونگی حرکت دهان خود را موقع گفتن لغات، بهتر متوجه شوید. اگر شما هنوز موقع صحبت با شخصی به فرانسویِ کامل احساس نگرانی دارید، نگران نباشید! شما همیشه می توانید تمرین را با شخصی که راحت هستید، شروع کنید – خودتان. در این جا تعدادی نکته درباره ی ساختن مکالمه با خود آورده شده است:

  • تلاش کنید تا کمی Q&A فرانسوی را با خود انجام دهید. صحبت های کوچک را از خود بپرسید و موضوعاتی مانند این ها را بشناسید: آب و هوا، نظرتان درباره ی پیشامدهای اخیر، این که اهل کجا هستید و آن جا چگونه است، علایق و دوست نداشتن های خود، و هر چیز دیگری که برای به اشتراک گذاشتنش با بقیه احساس راحتی می کنید. شما به این روش بهتر آماده می شوید تا با بقیه مکالمه برقرار کنید – و مهارت های خود را هم در پرسیدن و هم در جواب دادن یک پارچه کنید.
  • سناریوهای واقعی را شبیه سازی کنید مانند خریدن بلیط قطار، خریدن محصولی از سوپرمارکت، انتخاب نوشیدنی، و امکانات دیگر.
  • یک سخن رانی یا صحبت تک نفره ی نمایشی را درباره ی موضوعی انجام دهید که درباره اش احساس همدلی دارید. فقط اجازه بده تا آن احساسات رها شوند، مرد. در هر حال هیچ کس نیست که شما را قضاوت کند.

۲- هر موقعیتی را که پیدا می کنید به فرانسوی صحبت کنید

صحبت کردن با خود احتمالاً خیلی راحت است، اما بیایید قبول کنیم، این می تواند کاملاً محدود کننده باشد. پس هر موقع که امکانش بود مردم را پیدا کنید و به طور مستقیم به فرانسوی با آن ها صحبت کنید. بهترین تمرینی که می توانید انجام دهید به طور واضح با یک گویشور بومی یا با شخصی است که در صحبت سلیس است، اما این همیشه به طور آماده قابل دسترس نیست مگر این که از قبل در کشوری فرانسوی زبان باشید.

در بیش تر موارد، شما باید روش هایی را بیابید که به یک شخص فرانسوی زبان دسترسی پیدا کنید. احتمالات این، شامل استخدام یک معلم خصوصی، پیدا کردن یک شریک زبانی برای اسپیکینگ در سایت های آنلاین مانند iTalki است، یا شاید دسترسی به مردمی باشد که شما در سفرهای خود با آن ها آشنا شده اید.

۳- بلند بخوانید

روشی خوب برای تمرین اسپیکینگ با اتکا به خود این است که متون فرانسوی را بلند بخوانید. این نه تنها روشی را که صحبت می کنید، افزایش می دهد، بلکه به شما کمک می کند تا لغات را به درستی ادا کنید و الگوهای صدا را که حروف می سازند، شناسایی کنید. پس هر موقع که می توانید به طور مداوم بلند بخوانید.

برای این که آن کار را مهیج تر کنید، درباره ی موضوعاتی بخوانید که به آن ها علاقه دارید و چیزهایی که شما به احتمال زیاد در مکالمات واقعی درباره شان بحث خواهید کرد. شما به این روش موقعی که در یک موقعیت واقعی برای برقراری مکالمه ی فرانسوی قرار گرفتید، می توانید از خواندن های خود بهره ببرید.

۴- به فرانسوی فکر کنید

شما در فکرتان با خود به زبان بومی تان صحبت می کنید، بدون این که حتی متوجه شوید یا هیچ تلاشی برایش کنید. احتمال ندارد که این به طور کامل مشابه تلاش برای فکر کردن به زبانی دیگر باشد چون این آخری مستلزم تلاش آگاهانه ی زیادی است. اما موقعی که دیالوگ ذاتی خود را به فرانسوی تغییر می دهید، متوجه خواهید شد که لغات گفتاری شما طبیعی تر به نظر رسیده و احساس می شوند.

آن را امتحان کنید، از افکار ساده شروع کنید و به افکار پیچیده تر برسید. شما هر چه بیش تر این کار را انجام دهید، بیش تر قادر خواهید بود تا صحبت به فرانسوی را در زندگی روزانه ی خود شامل کنید. و قبل از این که متوجه شوید، انجام ترجمه های ذاتی از زبان بومی خود به فرانسوی خیلی سخت نخواهد بود.

۵- از اشتباهات نهراسید

در طول سال ها، من متوجه شده ام که هر چه مردم تحصیل کرده تر باشند، بیش تر به خودشان سخت می گیرند. اگر شما به این طبقه بندی به خصوص تعلق دارید، تلاش کنید تا انتظارات خود را کمی پایین تر بیاورید. هر شخص متخصص کار خود را به عنوان یک تازه کار شروع کرده، درست است؟ و شما چه دیر یا زود به یک متخصص در فرانسوی تبدیل شوید چه نشوید، باید از یک جایی شروع کنید.

موقعی که تلاش می کنید تا به یک زبان جدید صحبت کنید، فوری در آن عالی نخواهید شد، پس خیلی به خود فشار نیاورید. در هر حال شما با تمرین بیش تر، بهتر خواهید شد.

برای شرکت در کلاس های امزوش زبان فرانسه با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.