چطور افراد Native برای صحبت کردن پیدا کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه توصیه کرده است که تا می توانید با افراد native برای تقویت زبان مکالمه داشته باشید. اما چطور افراد Native برای صحبت کردن پیدا کنیم؟ با ما همراه باشید.

چطور افراد Native برای صحبت کردن پیدا کنیم؟
چطور افراد Native برای صحبت کردن پیدا کنیم؟

اما واقعا چطور افراد Native برای صحبت کردن پیدا کنیم؟

اغلب زبان آموزان در مراحل ابتدایی تحصیلشان بر روی حالتی کلّی از زبان مقصدشان تمرکز می­کنند. وقتی از سرعتتان کاسته شده، قدم منطقی بعدی اینست که بیاموزید بیشتر شبیه به  Nativeها صحبت کنید. تعامل با گویشوران Native برای تمرین اسپیکینگ، تمرین لیسنینگ، ساخت دایره واژگان و پیشرفت تلفظ محشر است.

قطعاً می تواند ترسناک باشد که تلاش به صحبت در زبان مقصد خود با یک گویشور Native کنید. خوشبختانه تبادلات مکالمه ای ابزاری فوق العاده برای این کار است. تبادل مکالمه ای وقتی است که با یک گویشور زبان مقصد خود هم تیم  می شوید. در زبان مقصد خود تمرین می کنید و به شریک خود در زبان  Native تان تمرین می دهید. این حالت ایده آل است چون به احتمال زیاد شریک شما هم با مرداب یادگیری زبان روبرو شده است و تلاش می­کند از آن فرار کند.

اگر نمی­توانید گویشوری Native را در نزدیکی خود بیابید، راه حل های آنلاین بسیاری وجود دارد. مبادله­ی زبانی اسکایپ راهی پرطرفدار برای برقراری ارتباط با گویشوران Native از سرتاسر جهان است. پیدا کردن یک شریک مبادله­ی زبانی اصلاً قرار نیست که سخت باشد چون منابع آنلاین متنوعی وجود دارند که کمک خواهند کرد. به علاوه بسیاری از سایت های مبادلات مکالمه­ای حتی تخمین­هایی برای سطح مهارت شرکت کننده ها را نیز ارائه می­دهند. اگر کسی را در سطح میانی مهارت­ از زبان Native­تان پیدا کردید، آن­ها هم احتمالاً در مرحله­ی مرداب زبانی هستند.

برای مثال مبادله ی مکالمه ای می تواند به شما کمک کند گویشوری Native را در نزدیکی خود پیدا کنید یا ترتیب مکاتبه ای نامه ای را بدهید. سایت TalkAbroad می­تواند به شما در برنامه­ریزی مکالمات آنلاین ویدئویی با یک گویشور Native کمک کند.

وقتی شروع به صحبت در زبان مقصد خود با گویشوران Native کنید، مهارت و اعتماد به نفستان شما را در مسیر جلو خواهد برد.

البته جالب تر بود اگر سریع تر به جلو می رفتیم، اما الان که سلیس بودن در دید است، جازدن اشتباهی است که ممکن است حسرت آن را بخورید. تا همین الان هم زحمت بسیاری برای آن کشیده اید. اجازه ندهید که یأس، شما را از به پایان رساندن مسابقه باز دارد!