چطور نمره خوب در تافل بدست آوریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مقاله به این موضوع اشاره می کند که چطور نمره خوب در تافل بدست آوریم؟ اگرچه این مسئله آرزوی تمامکسانی است که قصد شرکت در آزمون تافل را دارند ، اما شاید کسانی که موفق به آن می شوند چندان زیاد نباشند. پس با ما همراه باشید.

چطور نمره خوب در تافل بدست آوریم؟
چطور نمره خوب در تافل بدست آوریم؟

اما چطور نمره خوب در تافل بدست آوریم؟

در این جا سه روش با انگیزه ماندن آورده شده است:

۱- بیش تر روی فرایند و کم تر روی محصول تمرکز کنید – چند سال قبل من کتابی را نوشتم که بیش از ۲۰۰ صفحه داشت (تصاویر زیادی داشت). شما فکر می کنید چه قدر طول کشید تا من آن را تمام کنم؟ تقریباً یک سال. من به مدت یک سال هر روز را در جلوی کامپیوتر به امید خلق چیزی مخصوص گذراندم. من می خواستم در موقعیت های خیلی زیادی تسلیم شوم، اما به برنامه ام پایبند ماندم. من هر روز دو ساعت را به کامل کردن این کتاب اختصاص دادم.

دستور رسیدن به موفقیت که خیلی هم سِری نیست کار سخت در طول زمان است.

۲- یک دفتر وقایع روزانه داشته باشید – یک دفتر وقایع روزانه به شما کمک خواهد کرد تا روی فرایند تمرکز کنید. وقتی من می گویم یک دفتر وقایع روزانه داشته باشید، منظورم دفتر زبان یا تافل است که شما درباره ی درگیری های روزانه ی خود در آن بنویسید. درباره ی آن چه که یاد گرفته اید و آن چیزی که متوجه نمی شوید، بنویسید. اگر شما به مدت چند ماه یک دفتر وقایع روزانه داشته باشید، قادر خواهید بود تا برگردید و تمام آن چه را که یاد گرفته اید، دوره کنید.

۳- یک زبان آموز فعال باشید – شرکت در یک کلاس تافل ضمانت کسب نمره نیست. منفعلانه نشستن در کلاس به اندازه ی کافی خوب نیست. من در کلاس تافلی آموزش می داده ام که برنامه ی شاگردان ۴ ساعت در روز و به مدت پنج روز در هفته بود و آن ها فکر می کردند که این کافی است. آن ها هرگز تلاش نکردند تا تفکری منتقدانه به منابع داشته باشند.

بهترین روش یادگیریِ یک چیز این است که آن را آموزش دهید. موقعی که شما موضوعی را آموزش می دهید باید به دنبال روش هایی باشید تا اطلاعات را ساده کنید و آن ها را طوری ارائه دهید که شاگردان متوجه شوند. خودتان امتحان کنید. منتقدانه به منابع بیندیشید و به درون ذهن مبدعان تافل بروید. چه چیزی باعث می شود تا یک جواب غلط باشد؟ چرا من در رایتینگ یک نمره از دست دادم؟ این نوع سوالات را بر مبنایی اصولی از خود بپرسید و این به پیشرفت شما کمک خواهد کرد.

برای شرکت در کلاس های تافل با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.