چگونه به زبان‌ های مختلف سلام و خداحافظی کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد احوالپرسی به زبان های مختلف را اولین اقدام برای اموزش یک زبان می داند. اما چگونه به زبان‌ های مختلف سلام و خداحافظی کنید ؟ با ما همراه باشید تا به این راز پی ببرید.

چگونه به زبان‌ های مختلف سلام و خداحافظی کنید
چگونه به زبان‌ های مختلف سلام و خداحافظی کنید

 

پس چگونه به زبان‌ های مختلف سلام و خداحافظی کنید :

اسپانیایی: Buenos dias!/Adios!

شما احتمالاً این عبارات را از قبل از فیلم‌ها یا موسیقی مورد علاقه‌ی خود می‌دانید. آگاه باشید که ممکن است کشورهای اسپانیایی‌زبان مختلف در احوالپرسی و احترامات خود تنوعاتی داشته باشند، با این حال بیشتر افراد تمایل دارند که در جواب به شما بگویند ‘hola’.

فرانسوی: Bonjour!/ Au revoir!

عشق فرانسوی شما برایتان ‘روز خوبی’ را آرزو می‌کند. علاوه بر آن که ‘au revoir’ به طور مخصوصی عاشقانه است، کاملاً گیرا هم است- ترجمه‌ی تحت الفظی‌اش می شود ‘تا وقتیکه دوباره تو را ببینم.’

ایتالیایی: Ciao!/Ciao!

ایتالیایی‌ها راحت جلوه‌اش می ‌دهند. در حالی که شما اگر بخواهید می توانید بیش تر حالت تکنیکی داشته باشید‌(buongiorno/arrivederci)، یک احترام ساده برای مردم معمولا صمیمی و خوش برخورد ایتالیایی مناسب است.

آلمانی: Hallo!/ Auf Wiedershen!

مانند بیشتر قسمت‌های زبان آلمانی، گفتن همه‌ی آن بخش‌ها احتمالاً به مقداری تمرین احتیاج دارد. با اینحال به محض اینکه متوجه آن شدید، افراد بومی از تلاشی که شما برای برقراری ارتباط می کنید، قدر‌دان خواهند بود.

هلندی: Hallo!/Tot ziens!

خوشبختانه، ‘سلام’ در تعدادی از زبان‌های مختلف کاملاً راحت است. همیشه خداحافظی کردن است که سخت‌ترین می‌شود!

ژاپنی: Kon’nichiwa!/Sayonara!

ژاپنی راحت‌ترین زبان برای یادگیری به حساب نمی‌آید، اما فقط دانستن این که چگونه با شخصی احوالپرسی کنید می‌تواند بعضی موانع فرهنگی را از میان بردارد. هر شخصی دوست دارد که بداند شما برای یادگیری زبانی خاص وقت گذاشته اید.

یونانی: Geia!/Anito!

کشورهای کمی صمیمانه تر از یونان رفتار می کنند، و وقتی شما چیزهای کمی به زبان یونانی بلد باشید که بگویید، به طور مطمئن لبخندهای فراوانی را دریافت خواهید کرد (و شاید حتی یک کلوچه یا قهوه ی رایگان).

کره ای: Annyeong!/Jalga!

در شهر شلوغی مانند سئول، دانستن تعداد کمی لغت برای این که در شهر بگردید خوب است. این احوالپرسی و احترامات برای معرفی کردن خود به منظور پرسش درباره ی بعضی مسیرها یا دوست جدیدی پیدا کردن روشی عالی است.

هندی: Hailo!/Alavida!

ما ریشه‌های زبان هند و اروپایی انگلیسی خود را در این احوالپرسی ملاحظه می‌کنیم. (مشابه ‘hallo’ در آلمانی است، درست است؟) وقتی شما درباره‌ی هند و تاریخ آن تفکر می کنید، برقراری ارتباط کمی راحت‌تر می‌شود.

 

دانمارکی: Hej!/Farvel!

افراد دانمارکی برای حس شوخ طبعی جالب و اغلب انگلیسی فوق العاده‌شان شناخته شده هستند. با این حال، اگر شما سعی کنید و مشابه افراد بومی ‘سلام’ کنید، احتمال این که واکنشی دوستانه دریافت کنید بیشتر است.

مجارستانی: Helló!/Viszlát!

روشی خوب برای دوست پیدا کردن در مجارستان چیست؟ فقط بگویید ‘سلام’! خب، با کمی انعطاف. احتمال دارد تلفظ خداحافظی کردن کمی سخت تر باشد، اما گفتنش اغلب بعد از صرف کاسه ای گولاش گرم (نوعی غذا که با گوشت گاو یا گوساله و سبزیجات تهیه می شود)، خوشایند است.

اندونزیایی: Halo!/Selamat tinggal!

دفعه ی بعد که به بالی سفر می کنید این عبارات را بگویید و دوستان خود را تحت تاثیر قرار دهید. چه کسی می‌دانست که خداحافظی کردن این همه دهان پر کن است؟ (اما افراد بومی از این که شما سعی خود را کردید قدردان خواهند بود.)

کانتونی: Néih hóu!/Joigin!

به محض این که تشخیص دادید که می خواهید از کدام زبان چینی استفاده کنید، مطمئن شوید که آن را امتحان کنید. هیچ کس انتظار ندارد که شما در آن فوق العاده باشید، و بسیاری از افراد از این که فقط شما را در حال تلاش و علاقه مند به فرهنگ خود می بینند، خوشحال می شوند.

عربی: Ahlan!/Ma’a as-salaama!

قبل از این که این را به جنس مخالف در کشوری عربی زبان بگویید، به یاد داشته باشید که گفتنش در محیط عمومی نامناسب است (مگر این که طور دیگری بیان شود). و همیشه با دست راست خود با افراد دست دهید!

ماندارین: Nî hăo!/Zàijiàn!

قبل از این که شما این احوالپرسی و احترام را در سفر بعدی خود به چین به اشتراک بگذارید، به یاد داشته باشید که دو نوع زبان چینی وجود دارد. شما باید بدانید که کدام مناطق به زبان ماندارین و کدام به زبان کانتونی صحبت می‌کنند.

نروژی: Hei!/Hade!

گیج شدن در این دو احوالپرسی و احترام آسان است، اما بسیاری از افراد نروژی تقریبا انگلیسی فوق العاده ای دارند و می توانند ‌در یادگیری زبان خود به شما کمک کنند. روشی عالی برای معرفی خود به بعضی از افراد بومی‌ است (و شاید درسی از زبان را رایگان به شما بیاموزند).