چطور در اسپیکینگ PTE نمره بهتری بیاورید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز نشان می دهد که چطور در اسپیکینگ PTE نمره بهتری بیاورید؟ و بتوانید بهترین نتیجه را در این بخش بگیرید. هر فاکتوری که در زیر اشاره می شود می تواند مسیر شما را برای کسب نمره بالاتر هموار تر کند.

how to have better score on pte
how to have better score on pte

اما چطور در اسپیکینگ PTE نمره بهتری بیاورید؟

سوالی که ما امروز می خواهیم به آن بپردازیم این است که چه طور اسپیکینگ انگلیسی خود را تقویت کنیم. حالا این مساله ای است که صدها بار از ما آن را پرسیده اند. مردم می خواهند بدانند چه طور می توانند اسپیکینگ انگلیسی خود را تقویت کنند. ما در این مقاله می خواهیم تعدادی روش سریع تقویت اسپیکینگ برای امتحان PTE را به اشتراک بگذاریم و اینها روش های اثبات شده هستند. اینها مسلماً جواب می دهند، پس همه ی آنچه که باید انجام دهید این است که دستور العمل ها را دنبال کنید، زمان و تلاش لازم را بگذارید و آن موقع است که متوجه می شوید اسپیکینگ شما پیشرفت کرده است. پس این مقاله را تا آخر بخوانید تا همه ی این روش ها را یاد بگیرید. پس اجازه دهید تا با این مورد شروع کنیم که چه طور مهارت های اسپیکینگ انگلیسی را تقویت کنید.

مهارت های اسپیکینگ انگلیسی برای PTE را تقویت کنید

حالا وقتی ما در حال تلاش برای تقویت هر چیزی هستیم اولین مورد این است که متوجه خود و متوجه سطح فعلی خود از مهارت و متوجه مشکلاتی باشیم که با آنها روبه رو می شویم. اگر ما بپرسیم مشکلات اسپیکینگ شما چیست؟ آن گاه شما جوابی برای آن دارید و از قبل آن را می دانید. این خیلی مهم است. گفتن این مساله که من نمره ی اسپیکینگ پایینی می گیرم کافی نیست. باید چه کار کنم؟ قبل از آن، شما باید بدانید که چنین چیزی رخ می دهد، مشکل اسپیکینگ شما دقیقاً چیست. این موردی است که ما قصد داریم در این مقاله به طور جزئی به آن بپردازیم.

حالا شما در حال صحبت هستید، وقتی صحبت از امتحان آکادمیک PTE می شود موضوع در اصل درباره ی fluency و تلفظ شما است. بله، مشکلات اصلی شما درباره ی این است – آنها یا درباره ی سلیس بودن هستند یا درباره ی تلفظ. وقتی شما این دو مشکل را حل می کنید متوجه می شوید که نمراتتان در اسپیکینگ بالا می رود.

fluency

اگر بخواهم راحت ترین روش را در یک جمله به شما بگویم که چه طور می توانید fluency خود را تقویت کنید این است: قسمت های بزرگتر جمله را موقع صحبت کردن در یک نفس بگویید. شما هر چه قدر بیشتر بتوانید بدون توقف، بدون درنگ، و بدون تفکر صحبت کنید روان تر حرف می زنید. کامپیوتر فکر می کند که لازم نیست این شخص قبل از صحبت کردن فکر کند. او باید در انگلیسی خیلی خوب باشد و در انگلیسی بسیار روان است پس من نمره ی خوبی به او می دهم. پس گفتن قسمت های بزگتر جمله در یک نفس باعث می شود تا fluency خود را تقویت کنید.

حالا هر کاری را که باید انجام دهید می دانید که “باید همان کار را انجام دهید”. این مثالی بود از اینکه چه طور می توانید روان تر صحبت کنید.

چه طور fluency خود را تقویت کنید؟ متن های مختلف ریدینگ از ویکی پدیا یا از هر کتابی که دارید انتخاب کنید و سپس تلاش کنید تا آنها را به روش های متفاوت بخوانید. اول قسمت های کوچکتر را بگویید سپس قسمت های بزرگتر را، صدای خود را ضبط کنید و بارها به صدای خود گوش دهید. اگر شما این کار را انجام دهید این روش کوتاهی برای تقویت fluency شما می شود. فقط به صحبت هر کسی که می گوید شما باید خیلی سریع یا خیلی آرام صحبت کنید توجه نکنید. شما باید طبیعی صحبت کنید چون این چیزی است که به طور طبیعی از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. پس شما باید سرعت مناسب خود و روش طبیعی صحبت کردن خود را پیدا کنید، پس به این دلیل است که باید صدای خود را ضبط کنید و بارها به آن گوش دهید.

مورد دیگری وجود دارد که درباره ی اجتناب از بعضی تله ها و پیچیدگی های رایج است

اگر شما روش را می دانید یا اگر تمرین کرده اید، در آن صورت لازم نیست که درنگ کنید. این فقط یک امتحان است، من می دانم که آزمون خیلی مهمی است اما می دانید که لازم نیست بترسید. پس لازم نیست که شما موقع صحبت حتی از اشتباه کردن بترسید. پس در سوالاتی مانند read aloud و repeat sentence درنگ نکنید. اگر شما اشتباه کردید فقط ادامه دهید.

مورد بعدی تلفظ است و مشکلات مرتبط با تلفظ در اصل صداهایی هستند که ما درست آنها را بیان نمی کنیم. ما گاهی در یک لغت تاکید بیشتری را روی یک هجا یا صدا قرار می دهیم یا گاهی بعضی صداها را کاملاً اشتباه می گوییم و این مشکل اصلیِ تلفظ است. پس شما برای حل مشکلات تلفظ باید صداهایی را که اشتباه گفتید تشخیص دهید. حالا اجازه دهید تا من تعدادی مثال بزنم از اینکه این نوع صداها چیست. پس مشکلات تلفظ را با تشخیص صداهایی که اشتباه می گویید حل کنید.

چه طور تلفظ خود را تقویت کنید؟ برای این، یک متن راحت را انتخاب کنید، بخوانید و موارد زیادی را ضبط کنید. پس متن های ساده را انتخاب کنید اما تعداد زیادی از آنها را بخوانید. اما چرا؟ چون شما می خواهید صداهایی را تشخیص دهید که اکثر اوقات اشتباه می گویید. پس اگر شما فقط یک متن را انتخاب کنید در آن صورت احتمالاً دو یا سه صدا را متوجه می شوید، اما خواه آن اشتباه را فقط در همان متن مرتکب شده باشید یا خواه بعضی اشتباهاتی باشد که اغلب مرتکب می شوید این چیزی است که باید پیدا کنید. پس برای انجام این کار، شما باید متن های بیشتری را بخوانید، پس پنج یا ده متن را از ویکی پدیا یا جای دیگر انتخاب کنید یا اگر در یک دوره ی زبانی شرکت می کنید می توانید از معلم هم بپرسید یا می توانید هر موقع که خواستید با ما تماس بگیرید.

ما در دوره ی خود این نوع تمرین ها، تمرین های اسپیکینگ و منابع را ارائه می دهیم برای مثال سوالات تمرینیِ Read Aloud و Repeat Sentence که به افراد کمک می کند تا اشکالات تلفظی را که مرتکب می شوند متوجه شوند. پس آن متن ها را انتخاب کنید، صدای خود را ضبط کنید و گوش دهید. آن اشتباهات رایج را شناسایی کنید و آنها را در excel بگذارید. پس یک لیست تهیه کنید و اگر شما بیست یا سی متن را خوانده اید ناگهان متوجه می شوید که همیشه آن صدای “R” را اشتباه می گفتید یا این صدای “S” را در وسط لغت جا می انداختید. آنها صداهایی هستند که باید تقویت کنید.

هر روز مقداری زمان بگذارید حتی اگر فقط روزی ۲۰ دقیقه یا ۱۰ دقیقه باشد. به اخبار انگلیسی گوش دهید و همچنین تماشا کنید. شما هر چه بیشتر گوش دهید و صحبت کنید ذهنتان به آن عادت می کند. این تنها روش تقویت در بلند مدت است.