چگونه مهارتهای شنیداری زبان چینی را تقویت کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بررسی خواهد کرد که چگونه مهارتهای شنیداری زبان چینی را تقویت کنیم ؟ مهارت listening در زبان چینی یکی از مهم ترین بخش ها در زبان چینی است. پس بیایید ببینیم چه کارهایی باید انجام شود.

چگونه مهارتهای شنیداری زبان چینی را تقویت کنیم
چگونه مهارتهای شنیداری زبان چینی را تقویت کنیم

اما چگونه مهارتهای شنیداری زبان چینی را تقویت کنیم :

۱.به کلاسهای چینی در ایران آکسفورد ملحق شوید.

کلاسهای زبان ارزش زمان و پول شما را دارند به علت اینکه آنجا شما در یک محیط کنترل شده و تحت راهنمایی یک متخصص آموزش می بینید. بنابراین اگر در یادگیری زبان چینی جدی هستید، باید پیوستن به یک کلاس زبان چینی را مد نظر داشته باشید.

  1. ۲. محتوای شنیداری مناسب را انتخاب کنید.

البته شما خودتان می توانید یادگیری خودتان تمرین کنید. در حقیقت این کاری است که شما حتی اگر کلاس های زبان بر می دارید انجام دهید. سرعت تقویت مهارتهای شنیداری بستگی بسیاری به انتخاب مواد شنیداریتان دارد. شما باید چیزی را انتخاب کنید که چالش برانگیز باشد اما با گوش دادن به چیزهایی شروع کنید که فهم آن برایتان راحت باشد. زمانی که دریابید قادر به فهمیدن آنچه می شنوید هستید، اعتماد بنفستان افزایش می یابد. یک دلیل وجود دارد که چرا باید با چیزهایی که فهم آنها برایتان آسان است شروع کنید. دلیل دیگر این خواهد بود که شما را به سطحی می برد که قادر خواهید بود بطور خودکار کلمات آشنا را زمانی که در مکالمه بکار می روند، متوجه شوید. هنگامی که به این سطح رسیدید، زمان آن رسیده که کمی برای آن تلاش کنید. در مکالمه ی واقعی به عنوان یک نوآموز در زبان چینی، شما هر کلمه ی چینی که به آن صحبت می شود را متوجه نمی شوید.

  1. ۳. چیزی که برایتان جالب است را انتخاب کنید.

آیا به ورزش ها علاقمندید؟ خب به کلیپ کوتاهی که به آنها مربوط است گوش دهید.کار دیگری که می توانید انجام دهید گوش دادن به کلیپ هایی که برای اهداف یادگیریتان مناسبتر  است می باشد.

  1. ۴. کلیپ های صوتی واقعی را انتخاب کنید.

مردم عادی به شیوه ی مجریان کلیپ های صوتی در مواد مطالعه  به زبان چینی صحبت نمی کنند. افراد متفاوت در دنیای واقعی زبان چینی را با سرعت متفاوت، اما اکثراً سریعتر از مجریان این کلیپ های صوتی صحبت می کنند. بعلاوه، تلفظ یک شخصی نسبت به شخص دیگر کمی تفاوت دارد در حالیکه متن زیر نویس تلفظ استاندارد دارد.

  1. ۵. کلیپ های حاوی متن انتخاب بهتری هستند.

به کلیپ هایی که حاوی متن رونوشت هستند گوش دهید. با این روش می توانید آنچه متوجه می شوید را با آنچه منظور گوینده است مقایسه کنید.