چگونه مهارت نوشتن writing زبان چینی را ارتقا دهیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بهترین موسسه زبان چینی در ایران که با استفاده از کتاب ۳۰۱ Conversational Chinese که برای دانشگاه پکن است دوره های آموزش زبان چینی را انجام می دهد. اما چگونه مهارت نوشتن writing زبان چینی را ارتقا دهیم؟ اگر شما هم دوست دارید به زابن چینی بنویسید و بخوانید این کار ها را انجام دهید.

چگونه مهارت نوشتن writing زبان چینی را ارتقا دهیم؟
چگونه مهارت نوشتن writing زبان چینی را ارتقا دهیم؟

پس چگونه مهارت نوشتن writing زبان چینی را ارتقا دهیم؟

زبان چینی در میان خارجیان محبوب است. افراد بیشتری زبان چینی را در دانشگاه به عنوان زبان دوم و می آموزند و اغلب کسانی که آن را یاد می‌گیرند، متخصص هستند.

نکته ی اول – دایره واژگان خود را تقویت کنید.

با وجود اینکه این پیشنهاد نیازمند نبوغ بالایی نیست، لازم است در اینجا به آن پرداخته شود زیرا واژگان برای نوشتار بسیار مهم هستند. اگر چه لازم به ذکر است که نوشتار فراتر از دانستن معنای کلمات است. آنچه برای خوب نوشتن در زبان چینی یا هر زبان دیگری لازم می‌باشد عبارت است از دانستن چگونگی ترکیب کلمات است.

ممکن است شما بپرسید که چگونه واژگان خود را تقویت کنید. راههای گوناگون بسیاری وجود دارد که هر کدام مزیت خودشان را برای تقویت واژگان، مانند املای کلمات، کارت واژگان، نوشتن جملات و غیره دارند.

نکته ی دوم _ با کاراکتر های چینی آشنا شوید

شما نمی توانید به زبان چینی بنویسید مگر اینکه خودتان را با کاراکتر های چینی آشنا کنید که از هر لحاظ با حروف انگلیسی متفاوت هستند. در زبان چینی بجای حروف از هیروگلیف (حروف‌ تصویری‌) استفاده می شود. هر کلمه از اشکال نوشتاری مختلف ساخته شده ، هر شکل نوشتاری با شکل نوشتاری دیگر متفاوت است.

نکته ی سوم – بیشتر بخوانید

تا جایی که امکان دارد مقالات چینی بخوانید. این کار به تقویت مهارت نوشتن به درستی و سهولت بیشتر کمک می کند. در حالیکه برای تمرین خواندن مقالات چینی به دو مسئله ی مهم توجه کنید. یکی، پس از خواندن یک مقاله همیشه سعی کنید آن را خلاصه کنید. این به بهبود توانایی نوشتن جملات به زبان چینی کمک می کند. دوم، خواندن گسترده و متمرکز را انجام دهید. دومی به بهبود سریع واژگان تان کمک می کند. از طرف دیگر توانایی شما برای انتخاب کلمات مناسب در هنگام نوشتن به زبان چینی را تشبیه می کند.

نکته ی چهارم – مقالات را از زبان بومی تان ترجمه کنید

شما می توانید بطور موثر نه تنها دستور زبان چینی تان بلکه همچنین مهارتهای ساختاری را بوسیله ی ترجمه ی مقالات از زبان بومی تان در آغاز تقویت کنید. این بهترین شیوه برای انتخاب مقالاتی است که در زبان اول تان مانند زبان چینی در دسترس هستند. این به این دلیل است که پس از آن می توانید مقاله ی چینی را با نسخه ی چینی مقایسه کنید و هر کجا که خطا کردید آن را درست کنید. مقایسه ی آن با مقاله ی چینی همچنین یک ایده ی منصفانه از اینکه در حال حاضر در چه مرحله ای هستید را ارائه می دهد.