چگونه لیسنینگ انگلیسی را ارتقا دهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می خواهد راه هایی را معرفیی کند که بدانید چگونه لیسنینگ انگلیسی را ارتقا دهید . برای این مسئله با ما همراه باشید.

چگونه لیسنینگ انگلیسی را ارتقا دهیم
چگونه لیسنینگ انگلیسی را ارتقا دهیم

اما چگونه لیسنینگ انگلیسی را ارتقا دهیم

تماشای تلویزیون هم می تواند فعال باشد

تکنیک لیسنینگ فعال شامل تماشای تلویزیون است. به جای فقط تماشا کردن، زبان‌آموزان به تمرکز روی جنبه های مخصوص برنامه دعوت می شوند، مثل اصطلاحاتی که توسط شخصیت ها استفاده می شود یا تلفظ.

آن‌چه را که می‌شنوید خلاصه‌نویسی کنید

با اینکه این نکته قرار است به شما در بهتر کردن زبان گفتاری‌تان کمک کند، مهارتهای شنیداری‌تان نیز بهتر خواهد شد. شما باید اطمینان حاصل کنید که به صورتی واقعاً فعال گوش می‌کنید، اگر می‌خواهید خلاصه‌ی خود را درست از آب در آورید.

وقتی با شریک زبانی صحبت می‌کنید، می‌توانید تمرین مشابه را انجام دهید. هربار که به شما داستانی می‌گویند، صرفاً آن را برایشان خلاصه کنید.

صداهای زبان را یاد بگیرید

این فقط درباره‌ی یادگیری چگونگی تلفظ حروف و لغات (یا کاراکترها) نیست. این یادگیری را هم شامل می شود که چه لغاتی وقتی کنار هم تلفظ می‌شوند صدای مشابهی دارند، یا صدای کدام حروف پایانی به این بستگی دارد که آیا لغات دیگری با آن ها می‌آید یا نه.

خود را با پرکننده‌ها آشنا کنید

زبان گفتاری بدون نقص نیست به این معنا که شامل یکسری آلاینده‌هاست. منظور از این، اینست که گوشوران همه‌ی زبان‌ها هر از چند گاهی اصواتی را شامل می‌کنند که اگر قرار باشد پیغامشان را بنویسند، در حالت عادی نمی‌نویسند.  (همچون ‘um’ در انگلیسی)

آوانویسی را در زبان مقصد خود تمرین کنید

یکی از دلایل این مورد این است که شما نمی توانید لغات را نادیده بگیرید، مثل زمانی که گاهی موقع گوش کردن غیر فعالانه این کار را می کنید.

دایره‌ی لغات خود را غنی کنید

این احتمالاً نکته‌ی بسیار واضحی است اما اگر شما می‌خواهید مطمئن شوید که بیشتر متوجه می‌شوید، لغات بیشتری را در زبان مقصدتان یاد بگیرید.

هر موقع ‌که در حال گوش کردن هستید هدفی در ذهن داشته باشید

نکته‌ی نهایی ما با داشتن اهداف برای هر فعالیت لیسنینگ که انجام می‌دهید، مرتبط است. هدف از گوش‌کردن به یک قسمت از زبان گفتاری چیست؟ احتمال دارد این باشد که شما در حال تلاش برای یادگیری بیشتر این موضوع هستید که تلفظ در زبان مقصدتان چگونه است.