برای افزایش نمره تافل چه کار کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما روش هایی را نشان داده است که که تافل را با نمره خوب بگیرید. اما برای افزایش نمره تافل چه کار کنیم . اگر این سوال ، سوال شما هم هست پس در ادامه با ما باشید.

برای افزایش نمره تافل چه کار کنیم
برای افزایش نمره تافل چه کار کنیم

پس برای افزایش نمره تافل چه کار کنیم :

غیر متداول نیست که نمره‌ی دانش‌آموزان تافل «گیر» کند. با این حرف منظورم اینست که عملکرد یک دانش‌آموز تافل می‌تواند به گستره‌ی نمره‌ی مشخصی برسد و سپس واقعاً دیگر حتی با تمرین بیشتر بالاتر از آن محدوده‌ی نمره نرود،. بدترین چیز اینست که این اتفاق نه تنها در خلال تمرین‌ها بلکه در آزمون‌ها و تکرار آزمون‌ها نیز رخ دهد!

اگر این اتفاق تا به حال برایتان افتاده است، می‌دانید که تا چه حد مأیوس کننده است. اما خبرهای خوب عبارتند از: هیچ چیزی نمی‌تواند به صورتی سحرآمیز نمره‌ی تافل شما را در یک جا نگه دارد؛ همیشه امکان رهایی وجود دارد. در این مقاله نکاتی به شما می‌دهیم که می‌تواند به شما در حرکت به سمت جلو کمک کند و نمره‌ی تافل به ظاهر منجمد را بهبود بخشد.

بر روی استراتژی تمرکز کنید نه مهارت یا محتوا

دانش‌آموزان خیلی زیادی را دیده‌ایم که در محدوده‌ی نمره‌ایِ مشخصی برای آزمون تافل گیر می‌کنند با وجود اینکه انگلیسی دانشگاهی‌شان خیلی خوب است و حتی در حال پیشرفت می‌باشد. اگر نمره‌هایتان در یکجا گیر کرده‌اند، احتمال زیادی وجود دارد که مهارت‌های زبانی‌تان به حدی خوب هست که نمره‌ای بهتر بگیرید. اما ممکن است قبل از اینکه بتوانید هر بهبود دیگری در نمراتتان ببینید نیاز به بهتر کردن مهارت‌های تافل خود داشته باشید. در این صورت خواهید خواست که واقعاً به توضیحات سؤال که در محتوای آماده‌سازی تافل تأمین شده است، توجه کنید. اغلب منابع تمرین تافل شامل توضیحاتی از گزینه‌های صحیح برای پاسخ‌ها می‌شوند، و برخی همچنین توضیحاتی را در بر می‌گیرند که چرا سایر گزینه‌ها برای جواب اشتباه است. توضیحات جواب‌ها همیشه درباره‌ی استراتژی امتحان است. بهترین توضیحات جواب‌ها در آن‌جا به عنوان درس‌های کوتاهی در استراتژی امتحانی عمل می‌کنند. این عالی است چون استراتژی آزمونی چیزی است که می‌تواند در مقایسه با سایر مهارت‌ها با مطالعه خیلی سریع پیشرفت کند. بسیاری از دانش‌آموزان وقتی بر روی این خودآموز‌های استراتژی تمرکز می‌کنند، از اینکه عملکرد «درجا زدنشان» تا چه حد می‌تواند بهتر شود و پیشرفت کند، شگفت‌زده می‌شوند.

و البته توضیحات پرسش‌ها تنها منبع خودآموز‌های استراتژی تافل نیستند. بسیاری از کتاب‌ها تافل همچنین شامل بخش‌هایی مربوط به استراتژی هستند و مسئله‌ی مشابه برای خیلی از وبسایت‌های آماده‌سازی تافل صادق است.

عمیقاً به عملکرد خود فکر کنید

بررسی استراتژی قسمت مهمی از رها‌سازی نمره‌ی خود (از درجا زدن) است. اما برای این که واقعاً به عمق مشکل خود بپردازید و بفهمید که چگونه در نهایت پیشرفت می‌کنید و امتیازات بالاتری می‌گیرید، شما باید حتی ژرف‌تر درباره‌‌ی عملکرد امتحان خود فکر کنید.

طی جلسات تمرین خود درباره‌ی عملکردتان یک ژورنال تهیه کنید. انواع سؤالاتی را که درست جواب می‌دهید و آن‌هایی که اشتباه جواب می‌دهید، ثبت کنید‌. چیزهایی را که باعث گیج شدن شما در تافل می‌شوند، یادداشت کنید، و چیزهایی را هم که در تمرین تافل با اعتماد به نفس انجام می‌دهید ثبت کنید. این به شما کمک می کند تا نقاط ضعف و نقاط قوت خود را شناسایی کنید! اغلب، وقتی که با دقت بیشتری درباره‌ی آمادگی امتحان خود به این روش فکر می‌کنید، مشکلات کاملاً حل نشده‌ی تافل و راه حل‌های آن‌ها را ناگهان متوجه می‌شوید.

از شخصی دیگر کمک بگیرید

اگر شما از قبل در برنامه ی ESL مطالعه نمی کنید، دسترسی به یک معلم شخصی گران تر می شود. اما گاهی اوقات مشورت با یک معلم خصوصی- حتی فقط برای چند جلسه- وقتی مطمئن نیستید که چه طور امتیاز تافل خود را ارتقا دهید، به پیشرفت شما کمک می کند.

و شخص کمک کننده‌ی شما لزوماً نباید معلمی باشد که به او پول پرداخت کنید. شما اغلب می‌توانید از یک دوست یا آشنا هم که در انگلیسی خوب است، کمک بگیرید. کمک از طرف همکلاسی‌ها نیز به طور مسلم امکان پذیر است. همان طور که در بالا اظهار کردم، شما می‌توانید از هم کلاسی خود، از شخصی که با شما مطالعه می‌کند نصایح بسیار با ارزش بگیرید. وقتی موضوع حل کردن رمز امتیاز تافل به میان می‌آید، دو فکر همیشه بهتر از یکی است.