چطور لهجه زبان خود را بهبود دهیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد راه هایی را به شما نشان می دهد که بدانید چطور لهجه زبان خود را بهبود دهیم؟ اگر شما هم دوست دارید همانند یک شخص Native صحبت کنید پس این مطلب را بخوانید.

اما چطور لهجه زبان خود را بهبود دهیم؟

چطور لهجه زبان خود را بهبود دهیم؟
چطور لهجه زبان خود را بهبود دهیم؟

مهمترین مهارتی که برای بهتر کردن لهجه‌ی خود باید کسب کنید، لیسنینگ است.
لیسنینگ بادقت به شما کمک می‌کند تا زبان را در گوش خود فرو کنید.
به شما کمک خواهد کرد که هرچه بهتر بین واج‌ها یا واحدهای صوتی یک زبان تمایز قائل شوید. به شما یک آشنایی کلّی با زبان می‌دهد.
پیش از آنکه بتوانید به روانی در زبانی خارجی صحبت کنید، مهم است که قادر باشید آن را به صوت‌های متمایز تقسیم کنید. اولین باری که در تماس با زبانی جدید قرار بگیرید، مکالمه‌ای کامل شاید مثل وظیفه‌ای خیلی بزرگ به نظر برسد. با اینحال با گذشت زمان و با قرارگیری در معرض زبان، شروع به شنیدن سیلابل‌های کلمات خواهید کرد.
واضح است که پرثمرترین راه برای گوش دادن به یک زبان این است که در حالیکه ارتباط کمی با زبان بومی خود دارید، مدام توسط آن احاطه شده باشید. این شما را مجبور می‌کند که گوش دهید، چون زبان بومی‌تان به عنوان پشتیبان مورد استفاده قرار نخواهد گرفت تا شما را از موقعیتی که کاملاً درک نمی‌کنید نجات دهد. مغزتان وارد حالت نجات‌یافتن می‌شود و مجبور خواهید شد که از آن زبان برای خرید غذا، پیدا کردن دستشویی و بازگشت به خانه یا هتل‌تان استفاده کنید. اگر واقع‌گرا باشیم هر کسی توانایی مالی زندگی در خارج از کشور و کاملاً غوطه‌ور شدن در زبان مقصدشان را ندارد، اما این دیگر عامل ترس نیست. یوتیوب، پادکست‌های یادگیری زبان و رادیوی اینترنتی منابعی عالی برای استفاده هستند. پیش از آنکه متوجه شوید، در حال گوش دادن روزانه به زبان مقصد خود هستید.
هرگز اجازه ندهید محل زندگی‌تان ساکت شود. وقتی کار می‌کنید، ورزش می‌کنید، دوش می‌گیرید، آشپزی می‌کنید، ظرف‌ها را می‌شویید یا هر کار دیگر می‌کنید- چیزی را به زبان مقصد خود پخش کنید. این همیشه ایده‌ی فوق‌العاده‌ای است که همزمان با انجام کارهای خُرد در منزل نظیر نظافت یا آشپزی به این منابع گوش دهید. زبان خارجی به صدای پس زمینه‌ای تبدیل می‌شود که کم‌کم به آن عادت می‌کنید.