چطور حافظه زبانی خود را افزایش دهیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز بررسی می کند که چطور حافظه زبانی خود را افزایش دهیم؟ با این روش های بسیار ساده می توانید بسیار پیشرفت کنید و به مرور زبان تقریبا همه چیز را بهتر به یاد آورید.

چطور حافظه زبانی خود را افزایش دهیم
چطور حافظه زبانی خود را افزایش دهیم

اما چطور حافظه زبانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه حافظه‌ی خود را برای زبان‌ها تقویت کنید

خواه دانش‌آموزی باشید که برای آزمونی آماده می‌شوید یا احساس می‌کنید که حافظه‌ی‌تان رو به کاهش است، راه‌هایی اثبات‌شده برای افزایش قدرت مغز و بالا بردن حافظه در هر سنی وجود دارد.

برای شروع تعیین سطح آنلاین زبان انگلیسی کلیک کنید

غذاهای تقویت‌کننده‌ی مغز بخورید

غالباً این مثل را می‌شنویم که «سلامتی زیر زبان است.» اما غذاهایی که می‌خوریم فقط سیستم گوارشی ما را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند. مغزمان را نیز به میزان قابل توجهی تحت تأثیر قرار می دهند، سطح انرژی و حالات روحی ما را عوض می‌کنند. حتی می‌توانند از بیماری جلوگیری کنند.

خواب کافی داشته باشید

داشتن هشت ساعت خواب در هر شب، زیاده‌روی نیست. نیازی مطلق برای سلامتی مغز است. زمانی که در خواب هستید، فرصتی است برای مغز تا خاطرات را تثبیت کرده و خودش را تعمیر کند.

وقتی خواب هستیم برخی از پیچیده‌ترین مکانیزم‌های بدن‌مان برای انجام کارهای سخت شامل تعمیر و حفظ تقریباً هر جنبه از روان و فیزیک‌مان، گرم می‌شوند.

به طور منظم ورزش کنید

جالب این است که ورزش تنها باعث عضله سازی در بدن‌مان نمی‌شود. به معنای واقعی موجب بسط دادن مغزمان نیز می‌شود. همزمان که ورزش می‌کنیم سطح BDNF که پروتئین مسئول ساختن سلول‌های مغزی است، بالا می‌رود.

فلاسفه‌ی یونان قدیم معتقد بودند که پیاده‌روی باعث بیشتر شدن تفکر بهتر می‌شود. جای تعجب ندارد که پزشکی قرن ۲ صحبت این فلاسفه‌ی کهن را اثبات کرده است.

وقتی پیاده راه می‌رویم، قلبمان سریع‌تر می‌زند، اکسیژن بیشتری را در میان همه‌ی عضلات و اندام‌هایمان از جمله مغز می‌چرخاند. اکسیژن قطعاً باعث بالا رفتن شفافیتی که برای فکر کردن مثل فلاسفه‌ی یونانی نیاز داریم، می‌شود.

از استرس دوری کنید

استرس همیشه باعث حواس‌پرتی می‌‌شود. جای تعجب ندارد که وقتی مغز تحت استرس خیلی زیاد باشد نمی‌تواند به حالت عادی تمرکز کند یا مسائل را به خاطر بیاورد.

البته مواقعی هستند که اضطراب کاملاً اجتناب ناپذیر است. با اینحال اگر چیزی باشد که می‌توانید دوباره بر آن مسلط شوید، بهتر است بدانید که شواهد پزشکی به وضوح حاکی از توانایی استرس در پایین آوردن کاربری مغز هستند.

وقتی بدن، استرس را دریافت می‌کند، تولید کورتیسول می‌کند که هورمون مسئول اختلا‌ل‌های روانی است.