چگونه دایره واژگان زبان انگلیسی را گسترش دهیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این نکته می پردازد که چگونه دایره واژگان زبان انگلیسی را گسترش دهیم ؟ ایا واقعا نیازی به این کار هست؟

کلید خوب صحبت کردن در بان انگلیسی در تسلط بهتر در واژگان است، هم در لغات و هم در مورد عبارات. این کلید در یادگیری قوانین گرامری است. اما این چگونه به بهترین نحو انجام می‌شود؟

چگونه دایره واژگان زبان انگلیسی را گسترش دهیم
چگونه دایره واژگان زبان انگلیسی را گسترش دهیم

افراد زیادی وجود دارند که انگلیسی را به مدت ده سال یا بیشتر خوانده‌اند و تسلط خیلی کمی در واژگان دارند. ما همیشه از سطح ضعیف انگلیسی دانش‌جویانمان در دانشگاه‌ها شگفت‌زده می‌شویم. این مسئله تقریبا در مورد ۹۰% از دانشجویان صادق است و بسیاری از افراد آکادمیک از دانش زبان انگلیسی مناسبی برخوردار نیستند.

اخیراً یک دانشجوی سال سوم در رشته‌ی بازاریابی در یک دانشگاه منطقه‌ای متوجه شد که زبان انگلیسی‌اش خیلی خوب نبود. او مشغول گذران دوره‌ی کارآموزی خود در یک کشور بود و وقتی به سراغ یک مشتری رفت، مشتری درباره‌ی «انگلیسی خراب» او شکایت کرد. همکلاسی‌ها و اساتیدش به او نگفته بودند که انگلیسی‌اش رضایتبخش نیست. تصمیم گرفت که به انجمن آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بپیوندد. نگاه به املاء او تأیید کرد که با سطح مورد نیاز برای ارتباط حرفه‌ای خیلی فاصله دارد.

وقتی نوشته‌ها را تصحیح می‌کنیم، تسلط ضعیف در واژگان از جمله اطلاعات ضعیف از عبارات است که بزرگترین مشکل است. با اینحال به نظر می‌رسد که تعداد نامحدودی از کلمات و عبارات برای یادگیری وجود دارند. بهترین استراتژی چیست؟

پاسخ در انجام مقادیر زیادی لیسنینگ و ریدینگ است. اما این نیازمند انجام توسط یک روش سیتماتیک برای حفظ، بازبینی و توجه به کلمات و عبارات کلیدی است. فکر می‌کنم مفید است که دو نوع محتوا را جداگانه دنبال کنیم.  بهبود فصاحت نیازمند تسلطی خوب بر عبارات است. یادگیری عبارات استفاده‌ی درست از حروف اضافه، حروف تعریف و همه ی جنبه‌های موافقت برای تصریف زمان فعل و عدد را تقویت می‌کند. وقتی به دنبال هدف سلیس بودن هستیم بهترین کار این است که متن‌هایی را کار کنیم که لغات کمیاب یا سخت کمی دارند. اگر شما بتوانید متونی با لغات ساده پیدا کنید اغلب اصطلاحات زیادی پیدا خواهید کرد. شما به طور حتم عبارات زیادی را پیدا خواهید کرد که حروف اضافه، حروف تعریف و تصریف زمان افعال به درستی استفاده شده‌اند.