چگونه در اسپیکینگ آیلتس بیشتر از توانتان نمره بگیرید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تکنیک های زیادی را به زبان اموزان آیلتس ارائه می دهد. اما اگر می خواهید بدانید که چگونه در امتحان اسپیکینگ آکادمیک خود بیش از توان‌تان نتیجه بگیرید ؟ این مطلب را تا انتها بخوانید.

اما چگونه در اسپیکینگ آیلتس بیشتر از توانتان نمره بگیرید :

آیا برای آیلتس و به منظور تحقق رویاهای‌تان در خارج ار کشور آماده‌ می‌شوید؟ و آیا یکی از آن‌هایی هستید که بر حسب عادت وقتی حرف از صحبت به انگلیسی جلوی کسی می‌شود دچار استرس می‌شوند؟ دلایل زیادی وجود دارد که اغلب ما چنین چیزی را تجربه می‌کنیم، یکی به این دلیل که چون انگلیسی زبان مادری‌مان نیست اعتماد به نفس هم نداریم، به علاوه به‌طور منظم به انگلیسی حرف نمی‌زنیم، پس شاید دلیلش تمرین است.

بخش ۱: متشکل از دو سؤال معارفه‌ای و تعدادی پرسش‌های شخصی است که معمولاً به هنگام دیدار دو نفر برای اولین بار مطرح می‌شوند. بخش اینگونه تمام می‌شود که مصاحبه‌کننده شما را به سمت چند خط صحبت درباره‌ی موضوع دلخواهتان هدایت می‌کند. شما باید آرام باشید و به رفتاری آرام پاسخ دهید. وقتی نوبت روان صحبت کردن به انگلیسی می‌رسد زودتر از موعد شروع به حرف زدن نکنید.

بخش ۲: در قسمت دوم از داوطلب پرسیده می شود که مکالمه ای تک نفره داشته باشد، ممتحن یک کارت سبز را در اختیار شما قرار می دهد که باید درباره ی موضوعش صحبت کنید، به علاوه تعدادی سوال راهنمای مرتبط با آن هم وجود دارد. داوطلب باید به مدت ۱ تا ۲ دقیقه صحبت کند، با این حال؛ مصاحبه کننده درباره ی مدت دقیق فوراً تصمیم می گیرد. مدت زمان اختیاری ۱ دقیقه به داوطلب داده می شود تا صحبت خود را آماده کند و اغلب تعدادی کاغذ و یک خودکار به او داده می شود تا نکات مختصر خود را بنویسد.

بخش ۳: اغلب کوتاه ترین جزء امتحان اسپیکینگ است که در این جا ممتحن مجموعه ای از سوالات مرتبط با موضوعاتِ مورد صحبت در قسمت قبلی را از شما می پرسد، بعد از یک تحلیل جزئی به این سوالات جواب دهید. صرف نظر از این که چه تعداد نکته ی اسپیکینگ آیلتس را در اینترنت جستجو کرده و خوانده اید، اگر آن ها را در روزهای خود نگنجانید احتمال دارد به نتایجی که می خواستید نرسید.