چگونه آموزش زبان را سرعت دهید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که چگونه آموزش زبان را سرعت دهید؟ اگر شما هم دست دارید سریع تر مسیر یادگیری زبان را طی کنید پس با ما همراه باشید.

چگونه آموزش زبان را سرعت دهید؟
چگونه آموزش زبان را سرعت دهید؟

اما چگونه آموزش زبان را سرعت دهید؟

  1. از سطح خود اطلاع یابید و بدانید که تمام مهارت ها بطور یکسان آموخته نمی­شوند

یک نو­آموز نمی خواهد واژگان یک بومی زبان را بیاموزد. یادگیری لغات و دستور زبان جدید مانند بچه هایی که زبان بومی­شان را می­آموزند زمان­بر است.

برای یادگیری هر چیز تازه ای باید یاد بگیریم واژگان جدیدی ایجاد کنیم. بعضی افراد یاد می­گیرند تا زمین شناس شوند یا یک پزشک تمام ابزار و واژگانی که در ابتدا نیاز دارد را دراختیار ندارد- اما در طول مسیری که برای یادگیری طی می­کند آن­ها را بدست می­آورد. بطور یکسان­، واژه نامه یک عنصر کلیدی برای روانی زبان است، اما راه هایی وجود دارند که در شروع کار با استفاده از آن­ها می­توانید از بانک کوچک واژگان برخوردار شوید.

برای مثال اگر در حال تلاش برای توصیف حیوان خانگی تان هستید، و صفت خاصی برای آن سراغ ندارید، به روشی دیگر برای بیان آن فکر کنید. به کلمات جدید فکر کنید و آنچه که میدانید را بکار ببرید.

دستور زبان کمی متفاوت است. زبان­ها برای آنکه بتوانند راهکار خود را حفظ نمایند دارای دستور العمل­هایی هستند. در برخی موارد حفظ کردن گرامر بسیار سخت است. باید برای کسب هر مهارت جدیدی صبر داشته باشید وآن­را با دانش زبانی خود ادغام کنید.

آگاه بودن از مرحله ای که برای یادگیری زبان خارجی در آن هستید یکی از بهترین کار­هایی است که می­توانید انجام دهید. بله برای به چالش کشیدن توانایی هایتان بسیار مهم است که خودتان همت کنید. اما همچنین باید نسبت به سطح توانایی خودتان آگاه باشید. اینکار به شما کمک می­کند که با جایگاهی که در آن قرار دارید احساس راحتی کنید.

زبان مانند هر مهارت جدید دیگری، یک فرایند است. قدردان جایگاهی که در آن هستید باشید اما به پیشرفتتان ادامه دهید.

  1. از صحبت کردن نترسید- حتی اگر در آن اشتباه کنید

برای اکثر ما هنگامی که در حال یادگیری یک زبان خارجی هستیم ، هدف از یادگیری روان صحبت کردن در زندگی واقعی است. خواندن و نوشتن نیز در اولویت هستند، اما هدف اصلی معمولاً انجام کارهایی مانند مکالمه کردن، پرسیدن آدرس یا سفارش دادن در رستوران است.  صحبت کردن با صدای بلند برای تسلط در یک زبان بسیار حائز اهمیت است.

مهم نیست اگر در ابتدا لغزش داشته باشید یا نتوانید با دهانتان صداهای درست را ادا کنید. این برای همه اتفاق می­افتد­، و حتی ممکن است احساس اضطراب و خجالت کنید. اما این خجالت مانع پیشرفتتان می­شود.

بخش اعظم یادگیری زبان بدست آوردن اعتماد به نفس است. اگر تلاش نکنید پیشرفتی حاصل نمی­کنید. می­گویند ،تا زمانی که انجامش بدهی، تظاهر به انجامش کن، و این توصیه­ی خوبی است. شما قبلاً با به چالش کشیدن خودتان برای یادگیری زبان جدید به خارج از منطقه ی راحتی گام نهاده­اید. حال باید به آن ادامه دهید و صحبت کنید. یک استاد یا یک بومی زبان، زمانی که سعی و تلاش می­کنید، بیشتر از شما قدر­دانی می­کند تا زمانیکه هیچ تلاشی نمی­کنید.

  1. هر منبعی که یادگیری تان را تقویت می­کند را بکار بگیرید

منابع بسیاری وجود دارند که به شما کمک می­کنند یک زبان جدید را بیاموزید. زمانی که احساس می­کنید گیرکرده­اید، برخی چیزها هستند که می­توانید آن­ها را امتحان کنید.

مقالات و روزنامه های آنلاین را بخوانید

اگر تقلا می­کنید برای صحبت کردن به زبانی که آموخته اید اعتماد به نفس کسب کنید، سعی کنید با صدای بلند بخوانید. هر چیزی از مقاله­ی یک روزنامه تا یک شعر از کتاب کودکان به تمرین تلفظتان، گذر از یک کلمه به کلمه بعدی و همچنین تقویت واژگانتان کمک می­نماید. از فرهنگ لغاتتان خارج شوید و هر روز خود را به خواندن چیزهای جدید اختصاص دهید. همچنین سعی کنید یک کتاب کامل را به زبان دیگر بخوانید. از کتابچه­ها شروع کنید و راه خود را هموار نمائید.کارتان را با مجلات، مقالات و نوشته­های کوتاه آغاز نمائید اینکار شما را برای خواندن کتاب­های بزرگتر آماده می­کند.

فیلم تماشا کنید (همراه با زیر نویس)

فیلم­ها و نمایش­های تلویزیونی بنا به دو دلیل بزرگ منابع عالی هستند. اول، آن­ها رسانه های متفاوتی برای یادگیری هستند. در آنچه برای یادگیری استفاده می­کنید تفاوت می­کند نه تنها آن­ها را با هم در می­آ­میزد وهمه چیز را جالب­تر می­کند، همچنین به شما این امکان را می­دهد که بفهمید بهترین کار برایتان چه چیزی است.

دوم، آن­ها یک جنبه فرهنگی برای یادگیری شما فراهم می­کنند. مشاهده ی آنچه فرهنگ دیگری از نظر محیط، جوک­ها، سبْک و تاریخ صرف می­کند، لایه ی دیگری به آگاهی شما نسبت به فرهنگ می افزاید. فرهنگ و زبان دست به دست می شود. در صورتی که آگاهی کافی نسبت به یک فرهنگ نداشته باشید به سختی می­توانید به یک زبان خارجی تسلط پیدا کنید.

بسیاری از نمایش­ها و فیلم­های خارجی زیر­نویس انگلیسی دارند. این­ها برای شما عالی هستند و به شما در دنبال کردن طرح و تشخیص معانی کلمات جدید کمک می­کنند.

گوش دادن به موسیقی

گوش دادن به موسیقی یک زبان خارجی به اندازه تماشای فیلم­های خارجی سودمند است. تنوع می­دهد ،یک تجربه فرهنگی در اختیارتان قرار می­دهد و شما را به چالش می­کشاند.

انتظار نداشته باشید که هم اکنون همه چیز را متوجه شوید. شما فقط می­توانید در ابتدا چند کلمه را متوجه شوید اما همچنان که لغت نامه خود را می سازید، فهمیدن موسیقی، فیلم­ها و کتاب­ها همگی آسانتر خواهند شد.

برخی از ارائه دهندگان موسیقی مانند spotify یک لیست پخش موسیقی از موزیک های پر طرفدار در کشور­های مختلف را ارائه می­دهند. سعی کنید به این ترتیب به دنبال یکی از آن­ها باشید تا هنرمندان گوناگون خارجی را بیابید.

  1. راه کارهایی که کارایی برایتان ندارند را تغییر دهید

یک وسیله ی یادگیری که برای یک نفر کارایی دارد احتمال دارد برای شما کارایی نداشته باشد. ممکن است دریابید که گوش کردن به آهنگ­های خارجی حقیقتاً یادگیریتان را افزایش نمی دهد، یا اینکه یک اپلیکیشن خاص فقط باعث یأس شما می شود. نگران نباشید. کافی است آنچه برایتان کارایی ندارد را راها کنید و چیز جدیدی را امتحان نمائید.

 

با روش های مختلف یادگیری بازی کنید تا آنچه که دوست دارید را بیابید. اگر شیوه ی درست یادگیری را برای خودتان پیدا کنید یادگیری زبان برایتان جالب می شود. فلش کارت­های قدیمی مدرسه ممکن است نسبت به بازی­های تلفن همراه کارایی بهتری برایتان داشته باشند. هیچ شیوه­ی درست منحصر بفردی برای یادگیری یک زبان وجود ندارد.