چگونه با فیلم دیدن زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این مسئله می پردازد که چگونه با فیلم دیدن زبان انگلیسی بریتاینایی را یاد بگیریم؟ پس با ما همراه باشید.

چگونه با فیلم دیدن زبان انگلیسی بریتاینایی را یاد بگیریم؟
چگونه با فیلم دیدن زبان انگلیسی بریتاینایی را یاد بگیریم؟

اما چگونه با فیلم دیدن زبان انگلیسی بریتاینایی را یاد بگیریم؟

بعد از درخواست‌های مکرر از خوانندگان خود، ما به این نکته که چه طور از فیلم دیدن استفاده کنیم می پردازیم. از آنجا که ما می‌دانیم بعضی از خوانندگان انگلیسی ما گویشوران بومی نیستند، و رایج است که آن‌ها در معرض زبان انگلیسی‌ای قرار بگیرند که از لحاظ جهانی کمتر مورد توجه است (یعنی انگلیسی آمریکایی)، امروز ما تصمیم گرفته‌ایم که فقط روی انگلیسی بریتانیایی تمرکز کنیم.
قبل از هر چیز، در اینجا تعدادی نکات آورده‌ایم که درباره‌ی مؤثرترین روش برای ارتقای مهارت‌های انگلیسی خود با تماشای فیلم است:
ما به مبتدیان پیشنهاد می‌‌کنیم که زیرنویس را به زبان بومی خود نگذارند. حتی اگر احتمال داشته باشد که زیرنویس‌ها حواس شما را پرت کنند، این رویارویی اولیه به شما کمک می‌کند تا زبان را با شباهت خیلی زیادی مانند بچه‌ای که زبان اول خود را فرا می‌گیرد، بیاموزید. (یادگیری ناخودآگاه همچنان یادگیری به حساب می‌آید.)
به طور پیشرونده، شما قادر خواهید بود که فیلم را با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید. دیدن لغات در نوشتن به شما کمک می‌کند تا آن‌چه را که احتمالاً بین دو لهجه حواستان نبوده، متوجه شوید.
و در آخر، فیلم‌ها را بدون زیرنویس و در خالص‌ترین حالت خود تماشا کنید. با کمی تجربه، این روش تا به حال بهترین فیلم انگلیسی برای ارتقای مهارت‌های انگلیسی خود است. حتی اگر شما نتوانید نیمی از آنچه که در حال اتفاق افتادن است را بفهمید، همچنان پیشرفت زیادی می‌کنید. اگر شما هنوز مشکل دارید، من به شما پیشنهاد می‌کنم تا کمی بیشتر لغت بیاموزید و تلفظ هر لغت جدید را در دو لهجه فرا بگیرید.
با توجه به تجربه‌ی خود، سیستم تکرار با فاصله سریع‌ترین روش یادگیری لغات جدید که از فیلم ها می آموزید بسیار مناسب است. شما برای یادگیری زبان‌ها می‌توانید اپلیکیشن‌های مختلف را دانلود کنید، و فقط با روزی ده دقیقه، می‌توانید بیش از ۶۰۰ لغت جدید را در سه ماه بیاموزید. شما با ضبط هر لغت جدیدی که می‌‌آموزید، به سرعت مهارت‌های خود را در فهمیدن و صحبت به انگلیسی ارتقاء خواهید داد.