چگونه یک زبان را بهتر آموزش ببینید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز بررسی می کند که چگونه یک زبان را بهتر آموزش ببینید؟ چینی، اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی بسیاری از افراد به دنبال یادگیری یک زبان جدید هستند اما در نهایت از تصمیم خود پشیمان می‌شوند. برخی از همه‌ی قوانین و مفاهیم زبان‌های مختلف وحشت می‌کنند؛ برخی تعهد کافی را ندارند و برخی اصلاً موقعیت‌ نصیب‌شان نمی‌شود. بجز چند مورد استثنایی، یادگیری یک زبان جدید برای خیلی از مردم به سادگی راه رفتن در پارک نیست.

چگونه یک زبان را بهتر آموزش ببینید؟
چگونه یک زبان را بهتر آموزش ببینید؟

اما چگونه یک زبان را بهتر آموزش ببینید؟

چنین چیزی واقعاً نیازمند اشتیاق و تعهد است. هر دستاوردی محصول تلاش زیاد است. در تمام دنیا افرادی وجود دارند که بدون هیچ تفاوتی می‌توانند میان زبان‌ها جابجا شوند.

مسئله‌ی باورنکردنی این است که اغلب آن‌ها این کار را به تنهایی انجام دادند. آن‌ها حتی پا در مدرسه نگذاشتند. خب اگر به تازگی به کشوری جدید رفته اید یا به دنبال کار کردن برای یا مشارکت با شرکتی خارجی می‌گردید یا یادگیری زبان جزو ملزومات مدرسه‌ای/دانشگاهی است، نگران نباشید. تمام چیزی که نیاز دارید اشتیاق، تعهد و تمرکز است. در اینجا به یکسری نکته‌ اشاره می‌کنیم که به شما تسلط عالی در هر زبانی را می‌بخشند.

آنلاین شوید

پیشرفت تکنولوژی یادگیری زبان‌های جدید را حتی ساده‌تر نیز کرده است. اگر می‌خواهید برای مثال در دوره‌ی زبان چینی شرکت کنید، تعدادی اپلیکیشن معتبر و قابل اعتماد وجود دارد که می‌توانید دانلود کرده و برای تکمیل یادگیری خود مورد استفاده قرار دهید. این خیلی مفید است چون به شما کمک می‌کند هرطور راحت هستید یاد بگیرید.

فرهنگ

اگر می‌خواهید زبان چینی را یاد بگیرید، باید راجع به فرهنگ هم بیاموزید. اگر زمان و پولش را دارید، حتی می‌توانید برای چند ماه به سنگاپور نقل مکان کنید. با مردم در آمیزید. دوستان سنگاپوری پیدا کنید که فرآیند یادگیری شما را تحکیم می‌کنند. این خیلی مهم است چون متوجه خواهید شد برخی از قوانین و مفاهیم مربوط به زبان بومی می‌شوند. اگر این کار برای‌تان غیر ممکن است پس به دنبال مرکز فرهنگی بگیردید که از میراث چینی حمایت می‌کند. به آن‌جا بروید و بیشتر بیاموزید.

آن را جالب کنید

یادگیری زبانی جدید به معنای شامل کردن ساعت‌های بی‌پایان برای شخم زدن از میان کپه‌های کتاب نیست. عوض کردن استراتژی‌های یادگیری می‌تواند برای‌تان نتیجه‌ی خوبی داشته باشد. چرا یک نمایش طنز یا مستند چینی تماشا نمی‌کنید؟ بهترین چیز این است که آن را بدون کمک زیرنویس تماشا کنید. آن را به یک عادت تبدیل کنید، برای هر جمعه شب و با گذشت زمان حتی می‌توانید از دوستان‌تان برای پیوستن به شما دعوت کنید. دفعه‌ی بعدی که در رستورانی چینی هستید به زبان چینی غذا سفارش دهید. اسم موسیقی‌دانان مختلف چینی را پیدا کنید و موزیک‌های‌شان را در پوشه‌های مختلف بارگزاری کنید. همزمان که ورزش می‌کنید یا در سفرهای ورزشی به آن‌ها گوش کنید. شاید در آخر نه تنها صحبت‌تان عالی شود بلکه آواز خواندن‌تان به آن زبان نیز خوب شود.

دوستان شما که هستند؟

اگر از زبانی هرگز استفاده نکرده باشید، نمی‌توانید در آن استاد شوید. دوستان جدید پیدا کنید و همیشه به زبان بومی‌شان با آن‌ها صحبت کنید. اگر در فاصله‌ی خیلی دوری از هم زندگی می‌کنید، استفاده از اپلیکیشن‌های تماس تصویری به ارتباط شما کمک خواهد کرد.

چنین تعاملاتی به شما در درک برخی از سردرگم کننده‌ترین جنبه‌های زبان‌ها کمک می‌کند؛ جنبه‌هایی مانند زمان‌ها و قوانین گرامری. همچنین به شما در بهتر کردن لهجه و تلفظتان کمک می‌کند.

مقداری بیش تر تمرین کنید

اگر نکات ذکر شده در بالا برای شما کارساز نیستند، آن گاه صحبت به زبان را در اغلب اوقات در نظر بگیرید. این اعتماد به نفس شما را تقویت می کند‌. از تعدادی حقه های اصلی استفاده کنید مانند گفتنِ صبح بخیر در زبانی که در حال تلاش برای یادگیری اش هستید. بعضی از این اصول را به اعضای خانواده ی خود آموزش دهید، این یادگیری را راحت تر می سازد. اگر شما یک دفتر وقایع روزانه دارید، آن را به زبانی که می آموزید به روز رسانی کنید. این را در پایگاه های رسانه ی اجتماعی خود شامل کنید و پست های خود را به آن زبان توضیح دهید و احتمال دارد که تعریف و تمجیدهایی دریافت کرده و گاهی هم کامنت های کمک کننده دریافت کنید.

لزومی ندارد که یادگیری یک زبان جدید فعالیتی هراس آور باشد.