چطور با اینترنت آموزش زبان را شروع کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوست دارد بدانید که ارگ دسترسی به اینترنت دارید تقریبا به راحتی می توانید یادگیری یک زبان را شروع کنید. اما چطور با اینترنت آموزش زبان را شروع کنیم؟ با ما همراه باشید تا روش های مختلف این کار را بدانید.

چطور با اینترنت آموزش زبان را شروع کنیم؟
چطور با اینترنت آموزش زبان را شروع کنیم؟

پس چطور با اینترنت آموزش زبان را شروع کنیم؟

۱

یک زبان را انتخاب کنید. بهتر است زبانی را انتخاب کنید که قصد استفاده‌اش را دارید، یعنی مثلاً همینطور زبان کره‌ای را یاد نگیرید. فرانسوی را یاد نگیرید تا صرفاً بتوانید چند جمله را به دوستان‌تان بگویید تا فکر کنند آدم رومانتیکی هستید. زبانی را بیاموزید که برای‌تان کاربردی است. باید زبانی را انتخاب کنید که برای‌تان مفید است حتی اگر صرفاً علاقه دارید که به موسیقی آن زبان گوش کنید و می‌خواهید بدون زیرنویس متوجه شوید که چه چیزی می‌گویند.

۲

از گوگل استفاده کنید. صرفاً کافی است در گوگل چیزی شبیه به «چگونه به زبان … صحبت کنم» را جستجوی کنید. گوگل می‌تواند شما را به سایت‌های خوب بسیاری راهنمایی کنید تا زبان‌ها را بیاموزید.

۳

ریدینگ/رایتینگ. ریدنیگ و رایتینگ مهارت‌هایی بنیادین هستند. اگر بتوانید به یک زبام مطالعه کنید، یادگیری تکلم به آن زبان را ده برابر سریع‌تر یاد خواهید گرفت. اغلب زبان‌ها هجابندی دارند به این معنا که هر کاراکتر یک فونتیک محسوب می‌شود. یادگیری این علائم، فراگیری زبان را برای‌تان به مراتب ساده‌تر خواهد ساخت، چراکه قادر خواهید بود به آن زبان بخوانید، بنویسید  با دیگران ارتباط برقرار کنید، حتی در زمان‌هایی که کسی برای صحبت پیش شما نیست. برخی از زبان‌ها سیستم رایتینگ پیوندی دارند. ژاپنی یکی از آن‌ها است. در ژاپنی دو سیستم هجایی وجود دارد (کاتاکانا و هیراگانا)، و حروف اندیشه‌نگاری (کانجی). حروف کانجی را به روش‌های مختلف می‌توان خواند برای همین بهتر این است که بعداً یادشان بگیرید. این مثالی است برای اینکه به شما نشان دهیم پیش از یادگیری رایتینگ باید درباره‌اش در اینترنت تحقیق کنید.

۴

تلفظ خیلی مهم است. اگر نتوانید لغات را به درستی تلفظ کنید، هیچ کس نمی‌تواند متوجه حرف‌های‌تان بشود و شما هم شاید منظور دیگران را متوجه نشوید، چون فکر می‌کنید کلمات متفاوت تلفظ می‌شوند و در نتیجه گیج می‌شوید.

۵

دایره واژگان خود را تقویت کنید. دایره واژگان مهم است. واژگان زیادی را در اینترنت یاد بگیرید.