چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیرید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می خواهد همه زبان آموزان به راحتی بدانند که چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیرید ؟ شما هم با ما باشید تا با سیستم های نوین آموزش زبان آشنا شوید.

چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیرید
چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیرید

اما چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیرید :

۱: هدفی تعیین کنید

قدم اول شما برای یادگیری انگلیسی، تعیین هدفی برای خودتان است. یادگیری زبان هدف خوبی را فراهم می کند. داشتن یک هدف باعث بیشتر شدن انگیزه ی شما می شود چون مقصودی عینی دارید که در راستای آن کار کنید. باعث آسان تر شدن پیگیری پیشرفت تان می شود و می توانید تصمیم بگیرید درس خواندتان چقدر خوب پیش می رود. به یاد داشته باشید که دلیل مهمی وجود داشته که تصمیم به یادگیری انگلیسی گرفتید! برخی اهداف مثالی برای یادگیری انگلیسی عبارتند از: رسیدن به نمره ای معین در تافل، دستیابی به نمره ی مشخص در آزمونی دیگر که مهارت های زبان انگلیسی را می سنجد، قادر بودن به درک برنامه ی انگلیسی دلخواهتان بدون استفاده از زیرنویس یا توانایی برای برقراری مکالمه با دوستی انگلیسی زبان.

۲: برنامه ای مطالعاتی تهیه کنید

وقتی هدفی معین کردید، نیاز خواهید داشت که ببینید چه زمانی قرار است برای رسیدن به آن کار کنید. یک برنامه ی مطالعاتی بهترین راه برای این کار است.

شما یا یک برنامه ی مطالعاتی زمانی را اختصاص خواهید داد پس می دانید چه وقتی باید درس بخوانید و می توانید اهداف منظم تنظیم کنید. غالباً مفید است که همان میزان زمان را برای درس خواندن منظم اختصاص دهید. این باعث می شود آسان تر به خاطر بسپارید که چه زمان باید درس بخوانید و به شما کمک می کند باقی برنامه ی خود را حول یادگیری زبان تنظیم کنید. شما می توانید نمونه برنامه ای برای یک هفته مطالعه ی خود تهیه کنید.

۳: تلاش به پیدا کردن سایر زبان آموزان انگلیسی کنید

اگر می توانید، باید همچنین تلاش به پیدا کردن دوستی برای درس خواندن کنید که او هم انگلیسی یاد می گیرد. بهترین راه برای یادگیری انگلیسی با یک نفر دیگر است! اول اینکه یک شریک مطالعه ای می تواند به انگیزه ی شما کمک کند و شما را پاسخگو نگه دارد چون آن ها هم خواهند دانست که شما به برنامه ی تان پایبند هستید و پیشرفت می کنید. دوم اینکه درس خواندن با یک نفر دیگر تمرین مهارت های مشخص زبانی مانند اسپیکینگ و لیسنینگ را خیلی راحت تر می کند. قطعاً می توانید با خودتان هم انگلیسی صحبت کنید، اما اگر با فرد دیگری مکالمه داشته باشید خیلی سریع تر یاد می گیرید که به انگلیسی صحبت کنید.