چطور زبان چینی را بهتر یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز برسی می کند که چطور زبان چینی را بهتر یاد بگیریم؟ خیلی از ما دوست داریم بهترین کتاب ، بهترین روش و بهترین معلم را در زبان چینی داشته باشیم. ما همه این مورد را به راحتی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

چطور زبان چینی را بهتر یاد بگیریم؟
چطور زبان چینی را بهتر یاد بگیریم؟

اما چطور زبان چینی را بهتر یاد بگیریم؟

واژگان خود را تقویت کنید.

شما در زبان چینی مهارت پیدا نمی کنید مگر اینکه واژگان خود را به سطح مشخصی برسانید. هر روز باید کلمات و عبارات جدیدی به زبان چینی یاد بگیرید. در اینجا یک روش جالب جهت بهبود واژگان چینی وجود دارد.

از درختان واژگان استفاده کنید. این آسانترین روش جهت تکمیل واژگان شماست. از موضوع مورد علاقه ی خود استفاده کنید. برای مثال اگر سفر کردن را دوست دارید می توانید از موضوع مرتبط با سفر استفاده کنید. آن  را  به عنوان موضوع اصلی وسط یک برگه ی بزرگ یادداشت کنید و سپس چندین شاخه (زیر مجموعه)برایش ترسیم کنید. برای مثال شما می توانید زیر مجموعه های متفاوتی مانند؛ قطار، هواپیما، ایستگاه تپه، شاخه های دریایی و غیره را  ایجاد کنید.

مهارت های شنیداری تان را تقویت کنید

همانطور که می دانید زبان چینی یک زبان آهنگی است‌. کلمات مشابه زمانی که به صورت مختلف بیان می شوند ممکن است معنای متفاوتی داشته باشند. بوسیله ی تمرین شنیداری چینی می توانید آهنگ های متفاوتی دریافت کنید.

ابزار های شنیداری مناسبی انتخاب کنید؛آ نهایی که نه خیلی دشوارند نه خیلی راحت. اگر چیزی برای تان جالب باشد سریعتر آن را یاد می گیرید. مسئله ی دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که به فایل های صوتی افراد واقعی تا حد امکان بیشتر گوش دهید. پس از همه ی اینها، باید با افراد واقعی به زبان چینی صحبت کنید بنابراین این کار برای تقویت مهارتهای شنیداری بوسیله ی گوش دادن به صحبت های آنها به زبان چینی مفید واقع می شود.

صحبت کردن به زبان چینی را تمرین کنید

در نهایت نگذارید هیچکدام از روزهای تان بدون اینکه صحبت کردن به زبان چینی را تمرین کرده باشید بگذرد. اگر شما در سنگاپور کلاس ماندارین برداشته اید، دستیابی به این هدف اصلاً سخت نیست. با دیگر افراد غیر بومی در کلاس تان یک گروه زبانی تشکیل دهید و مرتب یکدیگر را ملاقات کنید. صحبت کردن فقط به زبان چینی را زمانی که همگی باهم هستید قانون تان کنید. همچنین می توانید زمانی که تنها هستید با صدای بلند چینی صحبت کنید. برای مثال، زمانی که کارهای منزل را انجام می دهید، کاری که انجام می دهید را با صدای بلند به زبان چینی توصیف کنید. بطور مشابه افکار خود را با صدای بلند به زبان بیاورید.