چگونه با تلویزیون زبان انگلیسی بیاموزیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که چگونه با تلویزیون زبان انگلیسی بیاموزیم ؟ امروزه همه ما به تلویزیون و کانال های تلویزیونی دسترسی داریم. پس برای استفاده بهتر از این دستگاه با ما همراه باشید.

چگونه با تلویزیون زبان انگلیسی بیاموزیم
چگونه با تلویزیون زبان انگلیسی بیاموزیم

hlh چگونه با تلویزیون زبان انگلیسی بیاموزیم :

گام اول: انتخاب رسانه‌ی مناسب برای یادگیری انگلیسی با تلویزیون

به طور خلاصه، مراقب برنامه‌هایی باشید که مستلزم این است تا شما هزاران برنامه را در کامپیوتر خود دانلود کنید، چون به طور کل این‌ها با تعدادی از برنامه‌های ماهواره‌ای کوچک‌تر همراه هستند (و هکرها) که به طور بالقوه برای کامپیوتر شما خطرناک هستند.

به جای آن بهترین کار این است که بر صفحات آنلاین تمرکز کنید (یا ساده‌تر، وبسایت‌ها) که کانال‌های تلویزیونی را از سراسر جهان جمع آوری می‌کند و آن‌ها را به طور رایگان در هر کجای جهان در دسترس قرار می‌دهد.

گام دوم: انتخاب کانال

بله، گوش دادن به موزیک ویدئوهای خارجی عالیست اما احتمالاً کانال‌هایی وجود دارد که جالب‌تر است. کانال‌هایی که به شما زاویه‌ی دیدی متفاوت از یادگیری یک زبان می‌دهند…

چنانچه تازه شروع به یادگیری زبان کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم با کانال‌های خبری و بین‌المللی  شروع کنید. شاید فکر کنید: «اما اخبار خیلی کسل کننده است!» شاید اینطور باشد اما مزیت این نوع کانال خبری اینست که روزنامه‌نگاران معمولاً از زبان ساده و قابل فهم با کلماتی که به شیوه‌ای واضح تلفظ می‌شوند، استفاده می‌کنند (بدون لهجه یا گویش عجیب).

گام سوم: علایقتان را پرورش دهید

هدف البته (به یادگیری با تلویزیون مراجعه کنید) باید این بماند که ذائقه‌ی فرهنگی خود را سیراب سازید. مثلاً اگر بخواهم از گذراندن زمان با خودم لذت ببرم بدون شک یک قسمت از سریال نارکوز یا بازی تاج و تخت را (البته به انگلیسی) خواهم دید. اگر بزرگترین رویایتان اینست که به یک سرآشپز یا منتقد غذا تبدیل شوید پس برای مثال می‌توانید سرآشپز آمریکایی را در تلویزیون اینترنتی یا همان یوتیوب قدیمی ببینید. به علاوه حتی دایره واژگان غیر رسمی (حالا نه اینکه بی‌ادبانه باشد) گوردون رمزی هم ممکن است به یک کشور انگلیسی زبان مناسب باشد. بهتر است در عوض بر روی سکوهای اینترنتی (یا صرفاً وبسایت‌ها) متمرکز شوید که کانال‌های تلویزیونی از سرتاسر جهان ارائه می‌کند و به رایگان در همه‌جای دنیا تأمین می‌کند.