چگونه لغات انگلیسی را بیاموزم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این مقاله را از نظر مدرسین زبان انگلیسی، نویسندگان و مشاوران معتبر برای دریافت این سوال که چگونه لغات انگلیسی را بیاموزم؟ را منتشر می کند.

چگونه لغات انگلیسی را بیاموزم؟
چگونه لغات انگلیسی را بیاموزم؟

اگر به دنبال یک جواب مناسب برای سوال چگونه لغات انگلیسی را بیاموزم؟ پس تا انتها این مطلب را دنبال کنید.

وقتی یک زبان خارجی را می‌خوانید، می‌بایست لغات جدید بسیاری را یاد بگیرید. اما از کجا می‌دانید که کدام یک از آن‌ها را فرا بگیرید؟ خب، لطفاً تلاش نکنید که یک دیکشنری را از حفظ کنید. بر روی متداول‌ترین کلمات و لغاتی که در ارتباطات روزمره به آن‌ها نیاز دارید تمرکز کنید. یک برنامه‌نویس کامپیوتر و یک دکتر داروساز باید لغات گوناگون تخصصی و صنعتی را یاد بگیرند اما در عینحال کلمات مشابهی نظیر «ساختن» و «مهم» را نیز استفاده می‌کنند. یک منبع واژگانی خوب لغات پرکاربرد را برای مطالعه‌ی شما ارائه می‌کنند. به سایت‌های مختلف برای آغاز لغات کاربردی روزانه سر بزنید.

یادگیری یک لغت جدید، چیزی بیش از درک معنای آن است. برای یادگیری تلفظ درست زمان اختصاص دهید. با دقت به یک نمونه گوش دهید و کلمه را چندبار تکرار کنید. سپس به چگونگی کاربرد و استفاده‌ی لغت دقت کنید. چه نوع مقوله‌ی دستوری دارد؟ اگر اسم است، آیا قابل شمارش می‌باشد؟ اگر فعل است، آیا به مفعول نیاز دارد؟ حتماً از یک دفترچه‌ی لغت استفاده کنید.

درست است. صحبت از یک دفترچه‌ی لغت کردم. آیا یکی از آن‌ها دارید؟ آن را بر روی کاغذ، بر روی تلفن هوشمند خود یا هرجای دیگری که به راحتی قابلیت دسترسی دارد، نگاه دارید. از آن برای دوره کردن استفاده کنید. به نوشتن عبارات یا جملاتی که با کلمه پیدا می‌کنید ادامه دهید.

وقتی به دنبال منابع واژگانی می‌گردید از فهرست‌های طولانی کلمات اجتناب کنید، مگر آنکه صرفاً قصد مرور و دوره کردن دارید. درسی را انتخاب کنید که تعداد کمی از لغات یا عبارات را به طریقی منطقی دسته‌بندی می‌کند. بنابراین ساده‌تر همه چیز را به خاطر خواهید سپرد. یک مکالمه یا متن خوب به شما نشام می‌دهد که چگونه و چه زمان از یک لغت استفاده کنید.

همچنان که در مطالعات زبان خود پیش می‌روید، نکات زیر را به خاطر بسپارید:

  • منابعی را بیابید که لغات و عبارات متداول در زبان انگلیسی را ارائه می‌کنند.
  • معنای لغت، نحوه‌ی بیان آن، شیوه‌ی استفاده از آن و زمان کاربردش را یاد بگیرید.
  • یک دفترچه‌ی واژگان نگاه دارید تا به شما در به خاطر سپردن کلمات جدید و کاربرد آن‌ها کمک کند.
  • اهداف واقع‌گرایانه‌ تنظیم کنید و عادات مطالعاتی خوب ایجاد نمایید.