کلمات زبان خارجی را چطور یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به استراتژی ها و روش های آ»وزش زبان هم توجه خاصی داشته است و آن را در کنار آموزش زبان به زبان آموزان آموزش می دهد. اما کلمات زبان خارجی را چطور یاد بگیریم؟ امروز می خواهیم جواب این سوال مهم را بدهیم.

اما کلمات زبان خارجی را چطور یاد بگیریم؟

کلمات زبان خارجی را چطور یاد بگیریم؟
کلمات زبان خارجی را چطور یاد بگیریم؟


۱چه طور انتخاب کنم که چه لغاتی را بیاموزم؟
سه محل:
•  منابع مبتدی – هر چیزی که دوست دارید و به خوبی در برنامه ی روتین شما جای می گیرد: کتاب های خود آموز، مجموعه های پادکست، منابع آنلاین.
•  یک شریک زبانی. این یک معلم یا یک دوست گویشور بومی نیست. این باید شخصی باشد که شما با او می نشینید و برای مدتی با هم صحبت می کنید، و شغلش این است که یک شنونده ی شفیق باشد و برای طبیعی تر شدن صحبت شما پیشنهاداتی را ارائه کند. برای این که کمی آن را ساده تر کنیم، موقعی که مدام از شریک زبانی خود بپرسید ‘من چه طور xyz را بگویم؟’، لغات و عبارات جدید و مرتبط زیادی را برای مکالمه می آموزید.
•  محیط اطراف شما. اگر شما در یک محیط خارجی زبان زندگی می کنید، باید فوری اسامی چیزهای اطراف خود را بیاموزید – ایستگاه ها، نشانه های جاده، لغات مربوط به ایستگاه مترو و غیره. دلیلش این است که برای شما بسیار پر بسامد است، پس موقعی که هر روز با آن رو به رو می شوید فوری می آموزید، حتی اگر زبان ‘سختی’ باشد.
۲چه طور آن را بیاموزم؟
شما می توانید از یک برنامه ی SRS استفاده کنید تا در حفظ لغات انتخاب شده ی خود به شما کمک کند. ما در پست بعدی درباره ی گزینه های شما به طور جزئی صحبت می کنیم و تعدادی نکته ی عالی را برای یادگیری لغات در اختیارتان قرار می دهیم.
۳اگر فقط لغات را بیاموزم حوصله ام سر نمی رود؟
این یک ریسک است، به خصوص اگر شما به یک کتاب بپردازید. ما به این دلیل به شما توصیه می کنیم که از ترکیب تمام ایده ها برای منابع ذکر شده در بالا استفاده کنید. به این روش همیشه تنوع وجود دارد. موقعی که در واقع صحبت از به یاد سپردن لغات به میان می آید، داشتن یک روتین و مطالعه در جلسات کوتاه باعث می شود تا کنترل پذیرتر شود. برای مثال، موقع بیدار شدن و قبل از خواب ۵-۱۰ دقیقه از فلش کارت استفاده کنید. گاهی سخت است، اما کنترل پذیر است، که یعنی احتمال انجام شدنش بیش تر است. فراموش نکنید که ۱ ساعت مطالعه در فقط ۵ دقیقه امکان پذیر است!