چگونه زبان آلمانی را با داستان ها یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بر به کار بردن داستان ها برای یادگیری زبان بسیار تاکید داشته است. اما امروز نشان می دهیم که چگونه زبان آلمانی را با داستان ها یاد بگیریم؟پس با ما همراه باشید.

چگونه زبان آلمانی را با داستان ها یاد بگیریم؟

چگونه زبان آلمانی را با داستان ها یاد بگیریم؟

ببینیم چگونه زبان آلمانی را با داستان ها یاد بگیریم؟

۱- قوه ی تخیل خود را پرورش دهید

اول و مهم تر از همه چیز، به سراغ یافتن داستان هایی بروید که به آن‌ها علاقه دارید. شاید بدیهی به نظر برسد اما خواندن متونی که علاقه‌ای به آن‌ها ندارید فایده‌ای نخواهد داشت، حتی می‌تواند فرآیند یادگیری را مختل کند. به همین خاطر است که باید حتی پیش از انتخاب داستانی بر مبنای سختی آن باید چیزی را انتخاب کنید که قوه ی تخیل شما را پرورش می دهد.

برای یادگیری آلمانی از کجا داستان پیدا کنید

اگر دستگاهی دارید که می توانید در آن به مقاله ی «چگونگی یافتن کتابهای الکترونیکی رایگان آلمانی» نگاهی بی اندازید، هر دو نوع ادبیات کلاسیک و معاصر را انتخاب کنید. از آنجا که همه ی این کتاب ها برای گویشوران بومی آلمانی نوشته شده اند، پیش از دانلود کردن نگاهی به چند صفحه ی اول بندازید. اگر به نظر خیلی سخت آمد به گشتن ادامه دهید. تذکر: کودکان در دسته بندی کودکان و نوجوانان شاید از واژگانی با پیچیدگی کمتر و جملاتی با ساختار ساده تر استفاده کنند.

حتی اگر این هم خیلی سخت بود می‌توانید به داستان های یادگیری زبان آلمانی نگاهی بیاندازید که به عنوان جای پایی برای ادبیات اصیل آلمانی هستند. آن ها برایتان دایره واژگان یکپارچه و پرسش‌های مربوط به درک مطلب تأمین می کنند.

۲- موتورهای ریدینگ خود را روشن کنید

بسیار خب، پس شما کتاب یا داستانی را با موضوعی جالب پیدا کردید. بعدش چه؟ چند استراتژی برای یادگیری آلمانی با داستان‌ها و بیشترین استفاده از آن‌ها وجود دارد.

اول از همه خودتان را برای مطالب ناشناخته آماده کنید. این هم شاید خیلی بدیهی به نظر برسد اما مهم است که بدانید بهرحال قرار است با لغات مشکل، اصطلاحات و ساختارهای جمله برخورد داشته باشید. این اتفاق بهرحال خواهد افتاد. تنها سؤال این است که چگونه با آن دست و پنجه نرم خواهید کرد. وقتی آلمان را با داستان‌ها یاد می‌گیرید، برخی از رویکردهای بسته به شخص بهتر از بقیه جواب می دهند. البته این را به عنوان نصیحتی همیشگی تلقی نکنید. این تنها یکی از چندین نکته است.

۳-بگذارید رودخانه جریان یابد

مهم‌ترین بخش وقتی که آلمانی را با داستان‌ها یاد می‌گیرید این است که نوعی Lesefluss (جریان خواندن) ایجاد می‌کنید. شاید سریع یا آهسته بخوانید، تا وقتی که به خواندن ادامه دهید، مهم نیست. همانطور که قبلاً ذکر شد لغات سختی وجود خواهند داشت. فعلاً آن‌ها را به حال خودشان بگذارید. بعداً درباره‌ی شیوه‌های ترجمه صحبت خواهیم کرد.

برای فهمیدن هر لغت ناشناس یا عجیب خیلی زیاد مکث نکنید. ایرادی ندارد که بلد نباشید. فقط به خواندن ادامه دهید، به طور مداوم در جریان باشید، مانند رودخانه‌ای که نگران موانع نیست- فقط به حرکت ادامه می دهد.

خودتان متوجه می‌شوید که برخی از بخش های نامشخص با ادامه دادن مطالعه مشخص می‌شوند.

۴- از آن مانند چاشنی استفاده کنید

با این‌حال گاهی اوقات کلمه یا عبارتی ناآشنا دائماً در صفحه‌های پشت سر هم نمایان می‌شود. متوجه می‌شوید که کلمه‌ای کلیدی است و برای فهمیدن داستان چاره‌ای بجز فهمیدنش وجود ندارد.

اگر داستانی را روی تبلت می‌خوانید می‌توانید با کلیک کردن یا ضربه زدن روی لغت به ترجمه ی فوری آن دست پیدا کنید. من خودم به قدری جذب این حقه شده‌ام که بعضی وقت‌ها متوجه می‌شوم دارم این روزها روی کاغذ می زنم- نتیجه ای هم ندارد. این می‌تواند برای شما به هنگام یادگیری آلمانی با داستا‌ن‌ها کمک بزرگی باشد.

شما از طریق این دیکشنری‌ها می‌توانید به ترجمه‌ی آنی کلمه دست پیدا کنید بدون اینکه در روند خواندتان به میزان زیادی خلل وارد شود.

۵- دیکشنری خود را بسازید

آخرین از حیث ترتیب نه از حیث اهمیت، برای این که بیش تر لغات جدید را حفظ کنید، احتمالاً می خواهید لیستی از لغاتی را که ترجمه کردید، تهیه کنید، تا هر وقت زبان آلمانی را با داستان یاد گرفتید دیکشنری خود را وسعت دهید. دوباره، بیش از حد انجام دادن آن منطقی نیست، چون نوشتن هر لغت دوم جریان را از بین می برد و شما قادر نخواهید بود تا واقعاً وارد داستان شوید.

شما بعضی از لغات را فقط با خواندن به یاد خواهید داشت. بقیه را یک دفعه ترجمه خواهید کرد و فوری به یاد می سپارید. لیست های لغات می توانند برای کمک به حفظ لغاتی که مدام فراموش می کنید، خیلی موثر باشند.

مقالات مرتبط

آموزش آسان زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به آموزش زبان آلمانی با روش هایی ساده تا کید داشته است. امروز می خواهیم به روش هایی برای آموزش آسان زبان آلمانی اشاره می کند. پس با ما همراه باشید و از این روش ها لذت ببرید. اما آموزش آسان زبان آلمانی چطور امکان پذیر است؟ اولین باری که اکثر ما با یک زبان […]

نکاتی برای خرید دیکشنری زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یه یکی از اساسی ترین نیاز های زبان آموزان در این مطلب اشاره می کند. می خواهیم به نکاتی برای خرید دیکشنری زبان آلمانی بپردازیم که برای زبان آلمانی بسیار با اهمیت است. پس با ما همراه باشید. به نکاتی برای خرید دیکشنری زبان آلمانی توجه کنید: دیکشنری های آلمانی در اشکال، اندازه ها، محدوده ی […]

دیکشنری های آنلاین رایگان زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد  به دیکشنری های آنلاین رایگان زبان آلمانی برای آموزش زبان آلمانی بهتر اشاره می کند. هر کدام از این دیکشنری ها خصوصیت ویژه ای داند که در زیر به آنها اشاره می کنیم. پس با ما همراه باشید. به دیکشنری های آنلاین رایگان زبان آلمانی توجه کنید: خواه شما شاگرد زبان باشید یا فقط یک مسافر […]

بهترین سایت های آموزش آلمانی به کودکان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های زبان آلمانی برای کودکان را نیز برگزار می کند. امروز به بهترین سایت های آموزش آلمانی به کودکان اشاره می کنیم که می توانید برای کودکان خود از مطالب متنوع آنها استفاده کنید. پس با ما همراه باشید. لیستی از بهترین سایت های آموزش آلمانی به کودکان را ببینید: یک موتور جستجوی کودکان به […]

دانلود پادکست های زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به اهمیت پادکست ها در آموزش زبان آلمانی اشاره کرده است. امروز می خواهیم بهترین روش برای دانلود پادکست های زبان آلمانی را برایتان بیاوریم. پس با ما همراه باشید. دانلود پادکست های زبان آلمانی را چطور انجام دهید: پادکست چیست؟ در این جا تعریفی به زبان آلمانی آورده شده است: “Der Begriff Podcasting meint […]

چه موقع از حروف بزرگ در زبان آلمانی استفاده می شود؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در بسیاری از کلاس های زبان آلمانی با این سوال از زبان آموزان روبرو می شود که چه موقع از حروف بزرگ در زبان آلمانی استفاده می شود؟ اگر شما هم همین سوال را دارید پس با ما همراه باشید تا به جواب سوالتان برسید. اما چه موقع از حروف بزرگ در زبان آلمانی استفاده می […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ