چه طور اسپانیایی را خارج از یک کشور اسپانیایی زبان بیاموزید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این مسئله که بسیاری از شما در ایران هستید و دوست دارید زبان اسپانیایی یاد بگیرید و برای اینکه بدانید چه طور اسپانیایی را خارج از یک کشور اسپانیایی زبان بیاموزید این مطلب را بدایتان می آورد.

یادگیری اسپانیایی در ایران
یادگیری اسپانیایی در ایران

اما چه طور اسپانیایی را خارج از یک کشور اسپانیایی زبان بیاموزید :

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه طور می توانید اسپانیایی بیاموزید؟

۱- هر روز به مدت تقریباً ۳۰ دقیقه به رادیوی اسپانیایی گوش کنید. لیسنینگ یکی از مفیدترین روش های یادگیری است. اگر شما تمایل دارید تا به هر نوع مکالمه، ایستگاه های رادیویی، برنامه های رادیویی یا داستان گوش کنید، آن ها را در iPod ، سی دی، یا دستگاه های دیگرِ خود دانلود کنید. گوش کردن به درس های اسپانیایی موقع رانندگی هم روش خوبی است.

۲- به آهنگ های اسپانیایی گوش کنید و ترانه های آن ها را حفظ کنید. اگر شما قادر هستید که ترانه های یک آهنگ اسپانیایی را حفظ کنید و قادر هستید تا آن ها را با آهنگ تکرار کنید، آن گاه برای شروعِ سلیس صحبت کردن به اسپانیایی در موقعیت خوبی قرار دارید.

  • اگر شما نمی توانید معنای ترانه ها را متوجه شوید، نگران نشوید. در ابتدا آن ها را حفظ کنید و بعد از مدتی، و با مقداری تمرین، قادر خواهید بود تا معنای هر لغت را در آهنگ متوجه شوید.

۳- یک کتاب اسپانیایی بخرید که بتواند چگونگی استفاده از گرامر و لغات را به شما بیاموزد. احتمال دارد که شما با مسائل دیگری که در زندگی دارید، درگیر باشید، اما اگر شما می خواهید که اسپانیایی را بیاموزید، تلاش کنید تا مقداری زمان را به آن اختصاص دهید. شما حداقل می توانید یک یا دو دفعه در هفته کتاب را مطالعه کنید.

برای دیدن روزهای هفته به اسپانیایی کلیک کنید

فراموش نکنید که شما برای مطالعه ی کتاب یک دیکشنری لازم دارید.

۴- ایمیل، فیس بوک، توییتر، تلفن، کامپیوتر یا هر دستگاه دیگری را که روزانه استفاده می کنید به زبان اسپانیایی درآورید. تنظیمات بازیِ آنلاین خود را به اسپانیایی تغییر دهید. این روشی موثر است و به شما کمک می کند تا اغلب لغات را شناسایی کنید. اگر شما هر روز از فیس بوک استفاده می کنید، صفحه را تغییر دهید تا پر از لغات اسپانیایی باشد. این به شما کمک خواهد کرد تا معنای لغاتی را که در صفحه می بینید، متوجه شده و کشف کنید چون از قبل با لغات انگلیسی آشنا هستید.