چگونه لغات زبان را سریع‌تر به خاطر بسپاریم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این مسئله می پردازد که چگونه لغات زبان را سریع‌تر به خاطر بسپاریم ؟ حتما این تکنیک ها را به کار ببندید.

چگونه لغات زبان را سریع‌تر به خاطر بسپاریم
چگونه لغات زبان را سریع‌تر به خاطر بسپاریم

پس چگونه لغات زبان را سریع‌تر به خاطر بسپاریم :

۱) فضای یادگیری ایجاد کنید

زمانی که در خارج از کشور تحصیل می کنید زبان بومی آن کشور را همه جا می‌خوانید و می‌شنوید و از طریق تعامل بسیار سریعتر یاد می‌گیرید. اما نباید لزوماً به خارج از کشور بروید تا بتدریج دایره لغاتتان را افزایش دهید ، می‌توانید هر جا که هستید محیط دوستانه و  را ایجاد کنید: کتاب‌ها و مجلات زبان جدید را خریداری کنید، فیلم تماشا کنید و غذای بومی آن کشور را بپزید.

۲) کلمات را در متن قرار دهید

قرار دادن کلمات در متن ایده‌ی خوبی برای یادگیری سریعتر کلمات بیشتر است: به جای یادداشت لیستی از کلمات تصادفی، سعی کنید آن‌ها را در جمله قرار دهید . به این شیوه یاد می‌گیرید که چگونه در زندگی واقعی از آن لغت استفاده کنید. بعلاوه اگر به جملات خنده‌دار برخورد کنید حفظ کردن آن راحت‌تر خواهد بود. بسته به اینکه به چه صورت یاد می‌گیرید ، همچنین می‌توانید تصاویری ترسیم کنید یا بیابید که جملات را کامل کند و کلمات را در جای مناسبشان قرار دهد.

۳) ابزار مناسب را برای خود بیابید

هر کسی به شیوه‌ای متفاوت یاد می‌گیرد بنابراین اگر تا کنون به این پی نبرده‌اید که چگونه یاد می‌گیرید سعی کنید تا جایی که ممکن است روش‌های متفاوت یا ترکیبی از آنها را امتحان کنید: فلش کارتها ، برنامه‌ها ، لیست‌ها بازی‌ها یا پست‌ها شیوه‌های عالی برای حفظ کردن لغات هستند. همینطور برای یافتن زمان مناسب‌: برخی افراد می‌خواهند زمان خاصی را تعیین کنند ، دیگر افراد خود به خود یاد می‌گیرند. اینکه کدام روش را انتخاب کنید اهمیتی ندارد ، مطمئن شوید که به نوعی ریتم دست یافته‌اید – پس از آن تمرین آن‌را کامل می‌کند.

۴) بر کلمات مفید تمرکز کنید

در صورتی که می‌خواهید بدلیل تمایل به کار کردن در یک شرکت خارجی دایره لغاتتان را افزایش دهید، احتمالاً لازم نیست رمان‌های شکسپیر را بخوانید یا بر کلمات مربوط به قرون وسطی متمرکز شوید. کلمات عملی‌تر و محبوب‌تر برای شغل شما ، سرگرمی‌ها و مکالمات زندگی واقعی هستند آن‌ها برای یاد‌گیری آسا‌ن‌ترند و شما قادر خواهید بود بیشتر اوقات از آن‌ها استفاده نمائید.( این میتواند مثل یک بازی باشد.)