چگونه موقعیت استفاده از زبانتان را ایجاد کنید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که چگونه موقعیت استفاده از زبانتان را ایجاد کنید؟ اینکه چطور بتوانیم از زبان آموزش دیده خود در موقعیت های رومزره استفاده کنیم همیشه چالشی سخت خواهد بود.

چگونه موقعیت استفاده از زبانتان  را ایجاد کنید؟
چگونه موقعیت استفاده از زبانتان را ایجاد کنید؟

اما چگونه موقعیت استفاده از زبانتان را ایجاد کنید؟

یادگیری زبان صرفاً تمرینی ذهنی نیست. مهارتی است که باید به کار گرفته شود. برای اینکه زبانی را صحبت کنید، باید واقعاً در آن زبان حرف بزنید. مکالمه کلید کار است.

سودمندترین راه برای این کار از طریق تبادل زبانی است. این یعنی یافتن یک گویشور native در زبان مقصدتان که مایل است با شما تمرین اسپیکینگ داشته باشد. هر کسی از شرایط داشتن گویشوری native در منطقه­ی زندگی اش برخوردار نیست اما اینترنت منابع عالی بسیاری را برای یافتن شرکای تبادل زبانی پیشنهاد می­کند.

اگر آنقدر خجالتی یا شرمسار هستید که بلافاصله وسط صحبت با یک شریک زبانی بپرید، یک راه خوب این است که با استخدام معلمی خصوصی راه خود را هموار کنید. و با پلتفورم های دیجیتال مانند Verbling می­توانید معلم خصوصی ماهر و native زبانی را با یک کلیک پیدا کنید. می­توانید از میان پروفایل هزارات معلم جستجو کرده و یک کدام که مناسب اهداف زبان آموزی و بودجه ی شما است را پیدا کنید. به علاوه Verbling از یک پلتفورم منحصربه فرد ارتباطی استفاده می­کند که می توانید در آن چت تصویری داشته باشید، اسناد و تصاویر را مرور کنید، یادداشت بردارید و کارهای بیشتری از این قبیل. مثل این می ماند که بر روی صفحه ی نمایش خود، کلاس درسی خصوصی داشته باشید.

شما نمی­توانید با یک شریک مبادله ی زبانی یا یک معلم خصوصی در هر ۲۴ ساعت روز و هفت روز هفته صحبت کنید. مفید است که با خود به زبان مقصدتان نیز فکر کرده و صحبت کنید. در اینجا به یکسری ایده برای انجام آن اشاره می­کنیم:

  • آیا باید به خرید خاروبار بروید؟ لیست اقلام مورد نیاز را به زبان مقصد خود تهیه کنید.
  • آیا روزی شلوغ دارید؟ برنامه ی روزانه ی خود را به زبان مقصد تنظیم کنید.
  • آیا پیاده روی می­کنید؟ اسم تمام چیزهایی را که از کنارشان رد می­شوید در زبان مقصد بگویید.

به یاد داشته باشید که یادگیری یک زبان خارجی برای هر کسی که ذهنش را معطوف آن سازد، هدفی دست یافتنی است. با استفاده از نکات مناسب مطمئناً می­توانید در سفر خود برای یادگیری زبان به راحتی و بدون درد جلو بروید!