چگونه لغات زبان را حفظ کنم: آیا اصلاً لازم است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به شما در فرآیند یادگیری Vocabulary و یا واژگان زبان کمک می کند. اینکه چگونه لغات زبان را حفظ کنم: آیا اصلاً لازم است؟ سوالی است که می تواند برای همه زبان آموزان مفید باشد.

چگونه لغات زبان را حفظ کنم: آیا اصلاً لازم است؟
چگونه لغات زبان را حفظ کنم: آیا اصلاً لازم است؟

برای اینکه بهتر بدانید که چگونه لغات زبان را حفظ کنم: آیا اصلاً لازم است؟ ادامه این متن را بخوانید:

چندی پیش یک پست نوشتیم با نام «چگونه لغات را فرا بگیریم» و اینکه بهترین راه برای یادگیری کلمات از طریق در معرض آن‌ها قرار گرفتن به میزان زیاد و دیدن آیتم‌های واژگانی در متون مختلف است. اما اغلب از ما می‌پرسند که «چگونه واژگان را حفظ کنیم؟» یا این کار اصلاً لازم است.

به نظر ما بهترین راه برای حفظ کردن واژگان، از بر کردن آن‌ها نیست. همیشه به این نتیجه رسیده‌ایم که تلاش برای حفظ کردن واژگان، فعالیتی با نتیجه‌ی کاملاً پایین است. مهم نیست که چقدر زیاد زحمت می‌کشید، برخی از لغات به ذهن سپرده می‌شوند و برخی لغات تا مدت‌ها بعدتر در ذهن نمی‌مانند.

هرچه محتوای بیشتری از طریق گوش‌دادن و خواندن استفاده کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که با آیتم‌های واژگانی بیشتر روبرو شوید و هربار که آن‌ها را می‌بینید در بافت‌های متنی مختلف هستند. این باعث می‌شود که معنای لغات هربار واضح‌تر شود. درک بهتری از کلماتی که با آن‌ها استفاده می‌شوند خواهید داشت. واقعاً شروع خواهید کرد که این لغات را در شرایط زنده و شرایطی که شدیداً همنوا هستند.

ما همیشه که به مطالعه‌ی فهرست واژگان، وقت اختصاص می‌دهیم احساس می‌کنیم زمان را از تعاملات سودمند با زبان می‌دزدیم. ممکن است مشغول لیسنینگ، ریدینگ و/ یا اسپیکینگ باشم. اسپیکینگ هم مهم است. نمی‌خواهیم که اسپیکینگ را ناچیز تصور کنیم. احتمالاً این تصور را داده‌ایم که تنها بر روی ورودی‌ها کار می‌کنم. در اصل اینطور نیست. مسئله اینست که سازماندهی ورودی راحت‌تر است.

منظوریم تنها قرارگیری در معرض زبانی که می‌خوانید نیست. قرارگیری در معرض یادگیری زبان و زبان‌های مختلف، ساختارها و اصوات برای افزایش توجه شما به زبان. من نه سال در ژاپن زندگی کردم و اصلاً به سراغ زبان ماندارین چینی نرفتم، به ندرت آن را صحبت می‌کردم. سپس وقتی بر سر زبان ماندارین چینی برگشتم، بهتر بودم. تصمیم گرفتم زمانی را با گوش دادن به کتاب‌های مصوت سوئدی صرف زبان سوئدی کنم. اما سر وقت آن زبان برگشتم و آن را بهتر متوجه شدم.

برای شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با شماره های موسسه تماس بگیرید.