چگونه در آزمون تافل قبول شویم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یک تخصص را دارد و آن اینکه چگونه در آزمون تافل قبول شویم؟ شما هم داوطلب تافل هستید ؟ پس با ما همراه باشید و نتیجه مطلوب خود را بدست آورید.

چگونه در آزمون تافل قبول شویم؟
چگونه در آزمون تافل قبول شویم؟

اما چگونه در آزمون تافل قبول شویم؟

یک جدول بسازید

برای سازماندهی اطلاعاتی که راجع به نمره ی تافل میابید، جدولی از همه ی دانشگاه هایی که برایشان اقدام می کنید تهیه کنید. در بالای آن بنویسید «نمره ی تافل مورد نیاز»؟ «حداقل نمره ی تافل مورد نیاز» و «یادداشت ها»

اطلاعات مربوط به نمره ی تافل را بیابید

در مرحله ی بعد نیاز دارید که دنبال اطلاعات مربوط به نمره ی مورد نیاز هر دانشگاه بگردید. سراغ گوگل بروید و حداقل نمره ی تافل برای فلان دانشگاه را سرچ کنید یا دنبال ملزومات فلان دانشگاه بگردید. تلاش کنید لینک ها وبسایت رسمی دانشگاه را پیدا کنید. صفحه هایی که به احتمال بیشتر اطلاعات مربوط به نمره ی تافل را در آن ها پیدا خواهید کرد، صفحات مربوط به محتوای پذیرش، ملزومان پذیرش و صفحه­های سؤالات متداول هستند. همچنین می توانید کلید کنترل و F  را بگیرید و دنبال کلماتی مانند TOEFL، English و proficiency بگردید.

نمره ی مورد نظر خود را کسب کنید

حالا، بالاترین امتیاز تافل خود را در جدول پیدا کنید. این آن امتیازی خواهد بود که شما برای تافل خود هدف قرار داده بودید – یعنی، نمره ی قبولی تافل شخصِ شما. این نمره ای است که بیش ترین شانس قبولی در تمام مدارس را در اختیار شما قرار می دهد.

تعداد ساعاتی را که شما برای مطالعه لازم دارید حساب کنید
حالا شما با استفاده از خط مبنا و نمراتی که هدف قرار داده اید می توانید کم و بیش بفهمید که برای کسب نمره ای که برای تافل هدفتان است به چند ساعت مطالعه احتیاج دارید.

یک برنامه ی مطالعه درست کنید
حالا که شما می دانید (تقریبی) چند ساعت مطالعه برای تافل لازم دارید، وقت آن رسیده است که یک برنامه ی مطالعه درست کنید.
این که شما چند ساعت برای تافل مطالعه کنید کاملاً به تاریخ امتحانتان بستگی دارد. به طور ایده آل، شما قبل از امتحانِ خود سه تا شش ماه زمان مطالعه خواهید داشت. این در کل باید زمانی کافی برای شما باشد تا بدون داشتن مشکلی تمام ساعات مطالعه ی خود را تنظیم کنید.

برای یادگیری محتوا و تمرین از منابع با کیفیت استفاده کنید
به محض این که شما شروع به مطالعه ی تافل کردید، از بهترین منابع موجود استفاده کنید تا بیش ترین سود را از آماده سازی خود ببرید. شما در اصل از این منابع استفاده خواهید کرد تا محتوا را مطالعه کنید، خود را با قالب امتحان آشنا کنید، و آن چه را که یاد گرفته اید تمرین کنید.