چه طور در امتحان اسپیکینگ آیلتس عملکرد خوبی داشته باشید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این مسئله می پردازد که چه طور در امتحان اسپیکینگ آیلتس عملکرد خوبی داشته باشید ؟ شاید اگر برخی نکات ساده را بدانید و رعاییت کنید نمره بسیار بهتری را در این ازمون کسب کنید. پس با ما همراه باشید.

چه طور در امتحان اسپیکینگ آیلتس عملکرد خوبی داشته باشید
چه طور در امتحان اسپیکینگ آیلتس عملکرد خوبی داشته باشید

اما چه طور در امتحان اسپیکینگ آیلتس عملکرد خوبی داشته باشید

امتحان اسپیکینگ آیلتس با سوالات روزانه درباره ی خود شروع می‌ شود (قسمت ۱). بعد، شما باید درباره ی موضوع انتخاب شده توسط ممتحن صحبت کوتاهی را ارائه دهید (قسمت ۲). آزمون با یک مباحثه درباره ی موضوع قسمت ۲ به پایان می رسد. این قسمت از امتحان اسپیکینگ (قسمت ۳) می تواند برایتان چالش برانگیزتر باشد چون از شما انتظار می رود تا موضوع را به روشی گسترده تر و عمومی تر مورد بحث قرار دهید.

در قسمت ۳ ممتحن می تواند در سوال پرسیدن از شما انعطاف پذیرتر باشد. آن ها مجموعه ای سوال در اختیار دارند اما می توانند در ادامه درباره ی عقایدی که ارائه می کنید سوالاتی را بپرسند. آن ها همچنین می توانند از شما بپرسند که با جمله ای موافق هستید یا مخالف. ایده این است که با ممتحن مباحثه کنید. برای مثال، اگر موضوع شما در قسمت ۲ “تعطیلات مورد علاقه” باشد ممتحن احتمالاً در قسمت ۳ چیزی مانند این را می گوید “بعضی افراد باور دارند که ما باید به دلیل صدمه زدن به محیط کم تر سفر کنیم. آیا شما موافق هستید؟” از مخالف بودن نهراسید. این نشان می دهد که شما می توانید بر خلاف یک باور بحث کرده و عقیده ی خود را بیان کنید.

شرکت کنندگان اغلب در این قسمت از آزمون عملکرد بهتری دارند چون این از دو قسمت اول حس طبیعی تری را القا می کند. با دقت به سوالات یا جملات ممتحن گوش کنید و آماده باشید تا با مثال هایی از دانش عمومی یا تجربه ی شخصیِ خود از عقایدتان دفاع کنید. تا جایی که امکان دارد به چشمان ممتحن نگاه کنید چون این باعث می شود تا با اعتماد به نفس بیش تری جلوه کنید.

اگر شما دوست دارید تا مثال های جزئی تری از انواع سوالاتی را داشته باشید که ممتحن در قسمت ۳ احتمالاً می پرسد، لینک ما را به همراه سوالات نمونه چک کنید. همچنین یک معلم خصوصی آیلتس می تواند از شما آزمون آزمایشی بگیرد.

همچنین، فراموش نکنید که خونسردی خود را حفظ کرده و تلاش کنید تا به روشی دوستانه اما درست صحبت کنید.