چه طور برای GMAT آماده شوید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزان نشان می دهد که چه طور برای GMAT آماده شوید ؟ اگر شما هم این سوال را دارید این مطلب را از دست ندهید.

اما چه طور برای GMAT آماده شوید :

چه طور برای GMAT آماده شوید
چه طور برای GMAT آماده شوید

امتحان GMAT جنبه ای ضروری از فرایند درخواست در بیش تر دانشگاه های معتبر تجارت است. امتحان که نمره اش از ۴۰۰ تا ۸۰۰ است، چهار قسمت اصلی دارد: یک قسمت سوالات چهار گزینه ای مقداری، یک قسمت سوالات چهار گزینه ای شفاهی، استدلال ادغام شده، و یک مقاله ی نوشتاری. یادگیری این که چگونه مطالعه کنید و برای GMAT آماده شوید علاوه بر این که چه طور به بهترین حالت امتحان دهید می تواند به افزایش شانس رفتن به دانشگاه رویایی تان کمک کند.
تصمیم بگیرید که چه موقع می خواهید در یک برنامه ی دانشگاهی شرکت کنید. اگر شما برنامه ریزی کرده اید که در دانشگاه تجارت بخوانید، احتمالاً فرایند درخواست خسته تان می کند. با این حال، مهم است به یاد داشته باشید که نمره های امتحان شما فقط تا مدت زمان مخصوصی دارای اعتبار هستند. اگر شما قصد ندارید که در آینده ی نزدیک در برنامه ی خود شرکت کنید، احتمالاً می خواهید مطمئن شوید که نمراتتان هنوز هم معتبر هستند، یا این که بخواهید شرکت در امتحان را تا وقت دیگری به تعویق بیندازید.
وقتی شما در امتحان GMAT شرکت می کنید، این امتحان تا حدی به زمان درخواست دانشگاهتان بستگی دارد. هر چه زمان بیش تری را بگذارید، بهتر است، اما شما باید حداقل ۲۱ روز قبل از مهلت نهایی در امتحان GMAT شرکت کنید.
•  متوجه شوید که هر برنامه ی مورد علاقه تان مستلزم چه چیزی است، و مهلت نهایی آن برنامه چه موقع است.
•  بعضی از دانشگاه ها GMAT را شرط لازم نمی دانند، اگرچه خیلی ها هم آن را شرط لازم می دانند.
•  خیلی از برنامه های دانشگاهی یک حداقل نمره ی قبولی را برای GMAT در نظر می گیرند، اگرچه آن نمره از یک دانشگاه به دانشگاهی دیگر فرق می کند. مهم است بدانید که دانشگاه شما چه چیزی را لازم می داند تا بتوانید یا آن نمره ی ضعیف را کنسل کنید و/یا همان طور که لازم است دوباره در امتحان شرکت کنید.
•  مطمئن شوید که برنامه تان در یک کالج یا دانشگاه معتبر باشد.
•  شما می توانید با جستجوی آنلاین به دنبال برنامه های تجاری در منطقه ی خود باشید، یا از طریق وبسایت GMAT در سراسر کشور از یک پایگاه آنلاین برای دانشگاه ها استفاده کنید.

برای دانلود منابع GMAT کلیک کنید