آمادگی امتحان ریدینگ آیلتس جنرال ۲۰۲۲

روش های آمادگی امتحان ریدینگ آیلتس جنرال ۲۰۲۲

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مقاله به آیلتس جنرال و به خصوص بخش Reading آیلتس جنرال می پردازد. اینکه چه طور برای امتحان ریدینگ آیلتس جنرال آماده شوید؟ شاید سوال خیلی از شما ها باشد. پس با ما همراه باشید تا جواب آن را دریافت کنید.

در کنار این تغییرات البته باید توجه داشته باشید که سوالات به روز آیلتس را در یافت کنید. برای این کار می توانید به کانال تلگرام ما به نشانی @IranOxfordOfficial مراجعه کنید.

how to prepare for IELTS General exam
how to prepare for IELTS General exam


چه طور برای امتحان ریدینگ آیلتس جنرال آماده شوید؟

• سه قسمت یا سه نوعِ مختلف متن ریدینگ در امتحان ریدینگ آیلتس جنرال وجود دارد. این قسمت ها شامل ۱۱-۱۳-۱۴ سوال هستند که در مجموع ۴۰ سوال برای پاسخ دادن وجود دارد.

• سوالات پرسیده شده در مجموع چهار گزینه ای هستند، و همچنین شامل شناسایی اطلاعات از متن ریدینگ، شناسایی دیدگاه/ادعاهای نویسنده در داخل متن، مطابقت اطلاعات، مطابقت عناوین با پاراگراف ها، تکمیل جمله، تکمیل جدول، تکمیل نمودار گردشی، تکمیل عنوان نمودار، و سوالاتی با جواب کوتاه هستند.

• زمان کلیِ ۶۰ دقیقه ای برای امتحان در نظر گرفته می شود که داوطلبان باید با دقت ۲۰ دقیقه را برای سه قسمت تقسیم کنند. بنابراین، داوطلبان بعد از هر متن ریدینگ باید از ۹۰ ثانیه ی خود استفاده کنند تا به سوالات ارائه شده جواب دهند.

• با این حال، از عهده ی امتحان برآمدن سخت است اما این موضوع اصلاً نباید داوطلبان را ناامید کند.

برای دانلود منابع آزمون ریدینگ جنرال سال ۲۰۲۲ کلیک کنید

چه طور در امتحان ریدینگ آیلتس قبول شوید؟

• مناسب ترین روشی که داوطلبان می توانند آماده شوند و در امتحان ریدینگ آیلتس جنرال قبول شوند از این طریق است که خواندن را به یک عادت تبدیل کنند.

• علاوه بر این، داوطلبان باید در امتحانات آزمایشی ریدینگ آیلتس جنرال شرکت کنند که به شکل آنلاین و همین طور در کتاب های دوره ی آیلتس قابل دسترس است.

• فهم متون ریدینگ آیلتس جنرال سخت نیست. با این حال، تمرکز اصلی داوطلب باید به یاد داشتنِ نکات موردِ بحث باشد تا بتواند به راحتی به سوالات پرسیده شده پاسخ دهد.

• به محض این که داوطلب با سوالات آشنا شد، می تواند موقع خواندن متن از جواب های خود یادداشت بردارد. این باعث می شود تا داوطلبان درباره ی محتوا و جواب به سوالات پرسیده شده اعتماد به نفس داشته باشند. به علاوه، داوطلبان قادر خواهند بود تا برای حل سوالاتِ دیگر برای خود وقت بخرند.

• با این حال، مهم تر از همه، داوطلبان باید موقع ارائه ی پاسخِ سوالات برای خود زمان بگیرند.

• امتحانات آزمایشی آنلاین ریدینگ آیلتس جنرال می توانند در انجام این کار به داوطلبان کمک کنند چون آن ها به طور خودکار زمان می گیرند و اگر داوطلبان در خواندن متون و جواب به سوالات سرعت کمی داشته باشند حتی آن ها را آگاه می کنند

حالا که با آمادگی امتحان ریدینگ آیلتس جنرال ۲۰۲۲ آشنا شدید حتما در آزمون آنلاین آزمایشی رایگان آیلتس ایران آکسفورد شرکت کنید

برای شرکت در آزمون آیلتس آزمایشی آنلاین آیلتس رایگان کلیک کنید