چگونه برای رایتینگ آیلتس آماده شویم: متخصصین چه می‌گویند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای کسانی که دوست دارند برای آیلتس آماده شوند همیشه برنامه ویژه دارد. چگونه برای رایتینگ آیلتس آماده شویم: متخصصین چه می‌گویند یکی از مواردی است که امروز به آن اشاره می کنیم.

چگونه برای رایتینگ آیلتس آماده شویم: تخصصین چه می‌گویند
چگونه برای رایتینگ آیلتس آماده شویم: تخصصین چه می‌گویند

اما چگونه برای رایتینگ آیلتس آماده شویم: متخصصین چه می‌گویند

طبیعی است که فکر کنید بهترین روش برای بهبود نوشتار، تمرین زیاد و دریافت بازخورد از یک معلم باتجربه‌ی آیلتس است. اگرچه که این روش بدون شک مفید است اما احتمالاً کافی نیست. من معتقدم که بهترین روش برای بهبود رایتینگ‌تان در حقیقت مطالعه به زبان انگلیسی تا حد ممکن است.

مطالعه‌ی منظم به انگلیسی کمکتان می‌کند تا نوشتار خود را به سه روش ارتقاء دهید:

۱- راه خیلی خوبی است تا دایره واژگان جدیدی را که سایر شرکت کنندگان در آزمون معمولاً استفاده نمی‌کنند را یاد بگیرید. این به بهتر شدن دایره واژگانتان کمک می‌کند چون بطور مثال برای کسب نمره‌ی ۷ به «اقلام واژگانی غیر متداول‌تری» نیاز دارید.

۲- به شما فرصت می‌دهد تا ببینید گویشوران بومی چگونه از واژگانی که شما از قبل می دانستید، استفاده می‌کنند. این کمکتان خواهد کرد تا ایده‌هایتان را به طریقی طبیعی‌تر ارائه کنید، که منظور توصیف‌کنندگان نمره‌ی آزمون از نمره‌ی ۷ اینست که نویسنده از سَبْک و باهم‌گذاری‌های آگاهی نسبی دارد.

۳- خواندن منظم به شما کمک می‌کند که از تعداد اشتباهات گرامری که مرتکب می‌شوید، بکاهید چون در طول زمان احساس غریضی‌تری را برای قوانین گرامری پرورش خواهید داد؛ مانند آن‌هایی که مرتبط با حروف تعریف و حروف اضافه هستند. این کمک خواهد کرد که امتیاز آزمون خود را بهبود بخشید. برای کسب نمره‌ی ۷ در گرامر نیاز دارید تا جملات مکرّر و بدون اشتباه بنویسید.

بنابراین به طور خلاصه اگر نیاز به بالا بردن امتیاز رایتینگ خود دارید، شروع به مطالعه‌ی منظم زبان انگلیسی بکنید. یک جای خوب برای آغاز مجله‌های NZLC IELTS Flipboard است که هر هفته با مقالات جدید، به روز می شوند. مقالات درباره‌ی موضوعات مصطلح در آزمون آیلتس هستند و به دقت انتخاب شده‌اند تا از این اطمینان حاصل کنند که در سطح مناسبی برای دانش‌آموزان هستند و از زبانی استفاده می‌کنند که شما بتوانید در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس به کار ببرید. همچنین می‌توانید بر روی مقالات نظر بدهید و حتی مکالماتی را با مدرسین و دانش‌آموزان ما آغاز کنید.