چگونه برای آزمون رایتینگ جامع تافل آماده شوید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزان و داوطلبین تافل مطلبی را می آورد که چگونه برای آزمون رایتینگ جامع تافل آماده شوید ؟ قبل از هر چیز یادتان باشد باید سرعت تایپ خود را افزایش دهید. در ادامه به برخی از موارد دیگر اشاره می کنیم.

چگونه برای آزمون رایتینگ جامع تافل آماده شوید
چگونه برای آزمون رایتینگ جامع تافل آماده شوید

اما چگونه برای آزمون رایتینگ جامع تافل آماده شوید :

۱: مهارت های ریدینگ و لیسنینگ خود را تقویت کنید

از آنجا که باید متنی را بخوانید و به کلیپی صوتی برای تسک رایتینگ جامع گوش دهید، مهم خواهد بود که مهارت های ریدینگ و لیسنینگ خود را افزون بر مهارت های رایتینگ خود صیقل دهید.

برای تمرین لیسنینگ هم، برای گوش دادن به انگلیسی محاوره ای وقا بگذارید مثلاً به تماشای ویدئوها و اخبار انگلیسی در کانالهای انگلیسی زبان سایت یوتیوب بپردازید یا به پادکست های انگلیسی گوش دهید. برخی منابع رایگان و مفید برای تمرین لیسنینگ انگلیسی عبارتند از VOA Learning English و EnglishClass101.

۲: یک ژورنال نگه دارید

برای کسب نتیجه ی خوب در بخش رایتینگ جامع تافل باید نویسنده ای خوب باشید. و برای اینکه نویسنده ای خوب باشید باید بنویسید!

یک راه عالی برای تمرین رایتینگ به انگلیسی عبارت است از نوشتن یک ژورنال در تقریباً تمام روزها. این به شما کمک می کند تا دائماً مهارت­های رایتینگ خود را تمرین کرده و یاد بگیرید چگونه سریع تر و با گرامری بهتر بنویسید.

۳: انتقال های مفید را به خاطر بسپارید

بهترین نویسنده ها آن هایی هستند که می توانند به طرزی مؤثر افکارشان را بهم هم ارتباط دهند تا نوشتار خود را موجه و منطقی سازند. و یکی از آسان ترین راه ها، استفاده از انتقال است.

انتقال ها عبارتند از لغات و عبارات کوتاهی که ایده ها را در نوشتار بهم متصل می سازند (همچنین در گفتار). آن ها اغلب در ابتدای پاراگراف ها و جملات می آیند.

۴: به تمرین زمانبندی شده ی رایتینگ بپردازید

اگر واقعاً نشسته باشید و تمرین نکرده باشید نمی توانید انتظار داشته باشید که در آزمون جامع رایتینگ تافل نتیجه ی خوبی داشته باشید. به همین خاطر است که باید از منابع خیلی خوب (مخصوصاً آن هایی که رسمی هستند) استفاده کنید تا زمان تمرین پرسش های آزمون جامع رایتینگ تافل را کنار بگذارید.

هر دفعه که تمرین می کنید، با استفاده از محدودیت های رسمی رایتینگ جامع، زمان عملکرد خود را بگیرید. به بیانی دیگر به خود موارد زیر را بدهید:

  • سه دقیقه برای خواندن متن
  • حدود دو دقیقه برای خواندن متن سخنرانی (اگر به عنوان یک کلیپ صوتی در دسترس نباشد)
  • ۲۰ دقیقه برای برنامه ریزی و تایپ پاسخ تان