چطور خود را برای آزمون PTE آماده کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران اکسفورد اولین مرکز برگزاری دوره های آمادگی آزمون PTE در ایران امروز به این سوال که چطور خود را برای آزمون PTE آماده کنیم؟ اشاره می کند. پس با ما همراه باشید.

how to prepare for PTE
how to prepare for PTE

اما چطور خود را برای آزمون PTE آماده کنیم؟

من هرگز در زندگی خود با کامپیوتر کار نکرده ام یا من از کامپیوتر متنفرم. آیا این امتحان برای من سخت خواهد بود؟

به یاد داشته باشید که شما به محض به دنیا آمدن هرگز شروع به دویدن نکردید یا در همین راستا هرگز واقعاً همین طوری برای غذا خوردن شروع به استفاده از قاشق نکرده بودید. شما همه چیز را فراگرفتید. و همچنانکه بزرگ می شدید، توانایی یادگیری چیزها را پرورش دادید، عادات را خودتان پروراندید. البته که اصول به شما آموزش داده شده بود و حالا با چنین سطح گسترده ای از کمک های موجود، یادگیری واقعاً راحت تر است. پس، ترس خود را از بی سوادیِ کامپیوتر از بین ببرید چون شما فقط با تمرین کردن بهتر می شوید. دوستان همه ی ماجرا درباره ی قبول کردن است.

 من درباره ی شروع آمادگی ام گیج شده ام. آیا باید به کلاس ملحق شوم یا به صورت خودآموز درس بخوانم؟

این واقعاً به شما، راحتی خود و گزینه های موجود بستگی دارد. ما درباره ی یادگیری Classroom Plus Online و همچنین درباره ی ماهر شدن در PTE از طریق خودآموز خیلی بحث کرده ایم. همه ی آن چه که می توانیم بگوییم این است که اول یک هدف تنظیم کنید که اگر هیچ موعد مقرری وجود دارد چه زمانی باید در امتحان خود شرکت کنید یا دوست دارید برای آمادگی خود چه قدر زمان بگذارید یا برایتان مهم است که نمره ی +۷۵ بگیرید یا نه. درباره ی اولویت خود تصمیم بگیرید و گزینه های خود را بسنجید. به ما اجازه دهید تا بدانیم که شما در این باره هیچ کمکی لازم دارید یا نه، فقط کافی است با ما ارتباط برقرار کنید.

برای دانلود منابع PTE کلیک کنید

من در مورد یک نوع سوال به خصوصی درگیر هستم. چه طور بهتر شوم؟

بیشتر حیطه هایی که شرکت کنندگان PTE با آن درگیر هستند رایتینگ و اسپیکینگ است. در نهایت شما با مقدار تمرینِ مناسبی یاد می گیرید که به ریدینگ و لیسنینگ جواب دهید. اما خیلی از ما آن قدرها طرفدار رایتینگ نیستیم. منابع مختلفی مخصوصِ سوالاتِ موجود به شکل آنلاین وجود دارد. PTE Tutorials منابعی مانند ضروریات مقاله نویسی، و راهنمای توصیف تصویر در اسپیکینگ PTE را فراهم کرد. این منابع ماهر شدن در این تمرین های مخصوص را به دقت شرح می دهند و درباره ی قالب سوال، و نمره دهی صحبت کرده و بهترین روش های پاسخ دهی را فراهم می کنند، و همه ی این ها را به روشی سازماندهی شده انجام می دهند.

من برای امتحان تمرین کردم و در انجام آن زمان کم آوردم. من چه طور می توانم سرعت خود را افزایش دهم و همچنان جواب های نوشتاری ارائه کنم؟

ما خوشحالیم که شما اهمیت زمان را در امتحان PTE متوجه شدید. خیلی ها به آن اعتنا نمی کنند. پس، مدیریت زمان واقعاً امکان پذیر است و اگر شما آن را به خوبی انجام دهید، می توانید نمرات خود را بالا ببرید. مدیریت زمان و یادگیری مهارت های زبان همراه با هم هستند. شما هر چه بیشتر مهارت مخصوصی را تمرین کنید، به ماهر شدن در آن نزدیک می شوید و بنابراین، سرعت خود را در استفاده از آن مهارت بالا می برید. PTE Tutorials تجزیه و تحلیلِ امتحانِ زمان محور را در اختیار شما قرار می دهد تا از طریق صرف مقدار زیادی زمان برای جواب به یک سوال بتوانید متوجه شوید که از کجا نمره کم می آورید.

سایت های زیادی وجود دارند که ادعا می کنند بعد از رجوع به منابعشان نمره ی +۷۰ می گیرم. چه ضمانتی برای این وجود دارد؟

در این جا آن چه اهمیت دارد این است که شما حداقل یک پایگاه را امتحان کنید. مانند PTE Tutorials، شما +۱۸۰ نمونه سوال، نمونه جواب و توضیحاتش، آموزش های ویدئویی، و امتحانات آزمایشی در اختیار دارید. به علاوه، ویژگی هایی وجود دارد مانند برنامه ی درسی، تجزیه و تحلیل امتحان، گزینه هایی برای ارتباط با شرکت کنندگان نزدیک، بحث و گفتگو، و چیزهای بیشتری برای بالا بردن تمرین خود. این کاملاً مقصدی یک طرفه برای آمادگی‌ شما است. تا جایی که ضمانت نمره مد نظر است، شما باید نکات و استراتژی ها را در حالت درستی دنبال کنید و عملکرد خود را به شکل دوره ای چک کنید. به سادگی هرگز راه حلش این نیست که کورکورانه چیزهای مخصوصی را در دوره ی زمانی زیاد تمرین کنید. همچنانکه قبلاً گفته شد، یک هدف داشته باشید، برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید و با چک کردن مداوم عملکردتان روی آن کار کنید. اگر شما می خواهید که تعدادی متخصص امتحاناتتان را بررسی کنند، آن گاه می توانید خدمات ارزیابی را هم انتخاب کنید.