چگونه تلفظ زبان اسپانیایی را یاد بگیریم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش زبان اسپانیایی را در ایران با بهترین اساتید انجام می دهد. اینکه چگونه تلفظ زبان اسپانیایی را یاد بگیریم بحثی است که امروز به آن می پردازیم.

چگونه تلفظ زبان اسپانیایی را یاد بگیریم
چگونه تلفظ زبان اسپانیایی را یاد بگیریم

اما چگونه تلفظ زبان اسپانیایی را یاد بگیریم :

به‌طور خلاصه: کلمه یا عبارت را به کوچکترین تکه‌های ممکن تقسیم کنید، روی هر کدام را جداگانه مسلط شوید، سپس به آرامی شروع به اتصال آن‌ها به تکه‌های بزرگتر کنید، در نهایت سرعت همه چیز را بالا ببرید.

با جزئیات:

۱- قسمت آغازین کلمه را شروع کرده و فقط بر سیلابل اول مسلط شوید. بیایید برای مثال کلمه‌ی “aeropuerto” را استفاده کنیم. این لغتی است که سال‌ها پیش وقتی تازه شروع به یادگیری اسپانیایی کرده بودم با آن مشکل داشتم و در حقیقت چند ماه پیش بود که توانستم آن را به درستی تلفظ کنم. اول فقط یاد بگیرید که صدای آغازین “ae” را به درستی بگویید، کاملاً شبیه کلمه‌ی انگلیسی “eye” تلفظ می‌شود.

۲- سپس: “ro”. هنوز دو قسمت را بهم نچسبانید، آهسته جلو بروید… قطعه به قطعه. “Ro, ro, ro…ae, ae, ae…ro, ro, ro…ae…ro…ae…ro, ae-ro, ae-ro, aero, aero, aero”.

۳- حالا بیایید “pue” را انجام دهیم، مثل “p-weh” می‌ماندو فقط چندبار بگویید “Pue” تا آن سیلابل به خصوص را درست مثل گویشوری بومی تلفظ کنید.

۴- بیایید بر گردیم و بازبینی کنیم/ دوباره چند دفعه بگویید “ae-ro”، به آرامی سرعت را به “aero” بالا ببرید تا وقتیکه آن را مثل گویشوری بومی و دقیقاً با همان سرعت تلفظ کنید.

۵- بیایید حالا “erto” را انجام دهیم. صرفاً با یک “r” لوله شده همراه است. بگویید: “er, er, er, er-to, er-to, erto, erto, erto”.

۶- بیایید با قرار دادن آن‌ها کنار یکدیگر، تکه‌هایی بزرگتر بسازیم. نظرتان راجع به “puerto” چیست؟ بگویید:

“Pue…pue…pue…erto…erto…erto…pue-rto…pue-erto…puerto…puerto…puerto”, آهسته شروع کنید و سپس بر سرعت بیفزایید.

۷- بیایید همه‌ی آن‌ها را کنار یکدیگر قرار دهیم تا کل کلمه‌ای را که می‌خواهیم بگوییم، بسازیم:

“Ae…ro…ae…ro…ae-ro…ae-ro…aero…aero…pue…erto…pue…erto…pue-erto…puerto…puerto…aero…puerto…aero…puerto…aero-puerto…aero-puerto…aero-puerto…aeropuerto…aeropuerto…aeropuerto…aeropuerto…aeropuerto, aeropuerto, aeropuerto, aeropuerto, aeropuerto”.

اینطوری انجامش می‌دهید. کار بالا به نظر خسته‌کننده می‌آید و احتمالاً چند دقیقه طول کشید تا همه‌اش را انجام دهید. اما به خاطر اینست که داشتید چگونگی انجام آن را یاد می‌گرفتید و همزمان تلاش می‌کردید مثال من را هم انجام دهید. وقتی خودتان این کار را انجام می‌دهید، معمولاً چیزی بیش از ۱۵ تا ۳۰ ثانیه برای یک لغت و چند دقیقه برای کل عبارت یا جمله‌ی کوتاه طول می‌کشد.