چگونه در زبان فرانسه متن ها را بخوانیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یک سوال جالب را در زیر جواب خواهد داد: اینکه چگونه در زبان فرانسه متن ها را بخوانیم؟ شاید این سوال برای کسانی که با زبان فرانسه آشنا نیستند کمی عجیب باشد. اما باید بدانید که زبان فرانسه در قسمت reading کمی با دیگر زبان ها متفاوت است.

چگونه در زبان فرانسه متن ها را بخوانیم؟
چگونه در زبان فرانسه متن ها را بخوانیم؟

اما چگونه در زبان فرانسه متن ها را بخوانیم؟

۱- همزمان که می‌خوانید یادداشت بردارید

یادداشت‌برداری شیوه‌ای است که در جذب اطلاعات امتحانش را پس داده بنابراین وقتی مقاله‌های فرانسوی یا داستان‌های ساده را می‌خوانید، به فکر یادداشت برداری از موارد زیر باشید:

  • واژگانی که بعداً می‌خواهید بیشتر در موردشان جستجو کنید
  • ساختارهای جالب جمله
  • صرف کلمات جدید
  • افکار مجذوب‌کننده‌ای که با آن‌ها روبرو می‌شوید
  • موضوعاتی که می‌خواهید بیشتر درباره ی شان یاد بگیرید
  • مشکلاتی که تجربه می‌کنید یا هر حوزه‌ی مشکل‌سازی که با آن روبرو می‌شوید

یادداشت‌برداری همچنین شیوه‌ی خوبی است برای بررسی آنچه یاد گرفته‌اید. شما می‌توانید بعداً یادداشت‌هایتان را مرور کرده و از پیشرفت خود شگفت‌زده شوید.

۲- دایره واژگان خود را گسترش دهید

دایره واژگان شما، بنیان شما است برای ساختن مهارت‌های ریدینگ عالی در فرانسوی. پس حتما برای عالی شدن در ریدینگ باید روی واژگان خود نیز کار کنید. وقتی میزان کافی لغات را ذخیره کردید قادر خواهید بود آن کلمات را به محض دیدن شناسایی کنید و می‌توانید مؤثرتر بخوانید و با وقفه‌ی کمتر به‌خاطر لغاتی که باید در دیکشنری دنبال معنایشان بگردید.

۳- با سی‌دی‌های صوتی بخوانید

نکته‌ی مشکل‌ساز در مورد لغات فرانسوی این است که هیچ شباهتی به نحوه‌ی تلفظ‌شان ندارند. همه‌ی آن نشانه‌های تفکیک‌کننده، حروف صامت، رابط‌ها و غیره می‌تواند باعث سردرد هر کسی شود. اما مطمئن هستم که خودتان این را می‌دانید. بنابراین برای به حداکثر رساندن تمرین‌های ریدینگ خود، از نوارهای صوتی استفاده کنید.

وقتی مهارت‌های یادگیری خود را با لیسنینگ ترکیب می‌کنید باعث بهبود فرانسوی‌تان در سطوح بسیار می‌شود. قادر خواهید بود تا رابطه‌ی میان ظاهر لغات و همچنین تلفظ آن‌ها را ببینید، همه‌ی عناصر مختلف در ذهن‌تان را متصل کنید و برای ساختن چیزی فوق‌العاده در مغزتان ترکیب کنید.

۴- با تصاویر بخوانید

خواندن با تصاویر درست مثل خواندن با سی‌دی مغزتان را به جلو هُل می‌دهد و به بهتر شدن حافظه کمک می‌کند. به همین خاطر است که فلش کارت‌ها معمولاً همراه با تصاویر هستند چون داشتن تصویر روشی مطمئن برای سریع‌تر به خاطر آوردن واژگان است.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان فرانسه با شماره های آموزشگاه زبان ایران اکسفورد تماس بگیرید.