چه طور به زبان فیلیپینی با مردم سلام و احوالپرسی کنید

اما چه طور به زبان فیلیپینی با مردم سلام و احوالپرسی کنید ؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بزرگترین مرکز زبان های تخصصی زبان های شرق آسیا امروز یک بررسی کوتاه بر روی زبان فیلیپینی می کند و چند اصطلاح ساده و کاربردی را آموزش می دهد. پس بیایید ببینیم چه طور به زبان فیلیپینی با مردم سلام و احوالپرسی کنید.

اما حتما این مطلب در مورد اهمیت زبان چینی در دنیا را از دست ندهید

سلام به زبان فیلیپینی
سلام به زبان فیلیپینی

۱- به یاد داشته باشید که تقریباً هر چیزی که به تاگالوگ یا فیلیپینی می خوانید آوایی است.

این یعنی لغات را می توانید ادا کنید. تلاش کنید تا به روشی که آن را مشاهده می کنید بگویید و به احتمال زیاد تلفظ صحیح را می گویید.

  • حروف صدادار محکم تر از حروف صدادار در انگلیسی آمریکایی ادا می شوند، اما ملایم تر از لهجه ی انگلیسی هستند. همچنین، همه ی حروف صدادار گرد نمی شوند، به جز /o/.
  • اگرچه استثنائاتی هم وجود دارد: ng به شکل ‘nang’ و mga به شکل ‘muhNGA’ تلفظ می شود. ‘-ng’ که حرفی تکی است به شکل ‘bang’ یا ‘song’ تلفظ می شود.

۲- قبل از اینکه به آنجا بروید کمی زبان را یاد بگیرید.

شما می توانید فیلیپینی یا تاگالوگ را با خواندن کتاب ها، تماشای تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، یا تماشای ویدئوها یاد بگیرید. درست مانند زبان های دیگر، اگر با کسی که زبان را بلد است مکالمه برقرار کرده و تمرین کنید همچنان بهترین گزینه است.

  • اگر شما مقدار زمان محدودی دارید، روی مطالعه ی سلام و احوالپرسی های رایجی که احتمالاً از آنها استفاده می کنید تمرکز کنید. اگر قرار است در آینده ی نزدیک به این کشور بروید، تلاش نکنید تا همه ی گرامر و ساختار زبان را یاد بگیرید.

۳- یاد بگیرید که چه طور معادلِ صبح بخیر، بعدازظهر بخیر، و عصر بخیر را بگویید.

این عبارات هیچ گونه ترجمه ی تحت الفظی ندارند. به جای آن، فیلیپینی ها با گفتنِ “beautiful” قبل از روز، بعدازظهر یا عصر با هم سلام و احوالپرسی می کنند.

  • برای گفتنِ صبح بخیر، بگویید “Magandang umaga” (ma-gan-dang u-ma-ga)، که معنای تحت الفظی اش می شود صبح زیبا.
  • برای گفتنِ بعدازظهر بخیر، بگویید “Magandang hapon” (ma-gan-dang ha-pon)، که معنای تحت الفظی اش می شود بعدازظهر زیبا.
  • برای گفتنِ عصر بخیر، بگویید “Magandang gabi” (ma-gan-dang ga-bi)، که معنای تحت الفظی اش می شود عصر زیبا.

۴- با گروهی از دوستان سلام و احوالپرسی کنید.

اگر شما تلاش می کنید تا گروه جدیدی از دوستان را تحت تاثیر قرار دهید، وقتی به آنها می رسید بگویید “Kumusta kayó”. این فرم جمعِ “How are you?” است.

  • به شکلِ/kah – mu:s – ta: ka: – yo:/ تلفظ می شود.