چطور در PTE Retell Lecture نمره بگیرید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب آموزش PTE به یکی از بخش های مهم آزمون PTE یعنی Retell Lecture اشاره می کند و به شما نشان می دهد که چطور در PTE Retell Lecture نمره بگیرید؟ این قسمت آزمون PTE بسیار مهم است و می تواند سرنوشت شما را در کسب نمره مشخص کند. پس با ما همراه باشید.

how to score pte retell lecture
how to score pte retell lecture

اما چطور در PTE Retell Lecture نمره بگیرید؟

PTE Retell Lecture می تواند تجربه ی هراس آوری برای خیلی ها باشد. این تعجب آور نیست چون گرفتن نمره ای بالا در PTE Retell Lecture مستلزم داشتن یک استراتژی است.

یک شنونده ی فعال باشید

گوش دادن وقتی با اعتماد به نفس همراه شود می تواند خیلی با معناتر باشد. و برای داشتنِ اعتماد به نفس شخص باید همه ی ابزارهای ضروری را داشته باشد. اولین و مهمترین توانایی شما در فهم انواع لهجه های انگلیسی است. شما باید قادر باشید تا فهم واضحی از آنچه گویشور می گوید داشته باشید، صرف نظر از اینکه لهجه اروپایی است یا آسیایی. دومین ابزار مهم دایره ی لغات شما است. پس اینکه یک شنونده ی فعال باشید مهم است و در واقع اولین مرحله برای کسب نمره ای بالا در PTE retell lecture است.

 تکنیک های موثر یادداشت برداری

جنبه ی مهم بعدی، توانایی شما در یادداشت برداری است. نوشتنِ همزمان می تواند کار سختی باشد به خصوص اگر شما ندانید کدام لغت را بنویسید. همان طور که شخص صحبت می کند مطمئن شوید که لغات کلیدی را پیدا کرده و آنها را یادداشت می کنید.

هنر بازگو کردن

یادداشت های خود را در قالب ۴-۵ پاراگراف کوتاه تهیه کنید. این پاراگراف ها می توانند با استفاده از ایده های کلیدی که در دفتر یادداشت خود نوشته اید شکل بگیرند. به محض اینکه شما پاراگراف های خود را نوشتید باید آنها را به مخاطب انتقال دهید.

مطمئن شوید که انتقال، روانی و تلفظتان عالی است. پس اگر در تلفظ لغات مخصوصی مشکل دارید اصلاً آنها را در انتقال خود نگنجانید. همه اش واقعاً به این بستگی دارد که شما چه قدر در مقابل مخاطبان صحبت کردن را تمرین کرده اید. به محض اینکه همه ی محتوا را درست در مقابل خود داشته باشید این اعتماد به نفس را خواهید داشت که نمره ای بالا بگیرید!

یک قالب ساده برای کمک به شما

The speaker was discussing ……

He/She talked about …….

He/She mentioned …….

He/She discussed …….

He/She described…….

He/She suggested …….